Як дивитися інтернет-телебачення на Linux за допомогою SMPlayer

Однією з найкращих особливостей відеопрогравача SMPlayer для Linux є його здатність каталогізувати інтернет-телеканали в розділі «Телебачення». Ця функція стане в нагоді, особливо якщо ви хочете дивитися інтернет-телебачення на Linux.

У цьому посібнику ми розповімо, як дивитися інтернет-телебачення в програмі SMPlayer. Ми також розглянемо процес збереження та додавання каналів у розділ «Телебачення» програми.

Встановіть SMPlayer

Перш ніж продовжити роботу з цим посібником, необхідно встановити відеопрограму SMPlayer. Щоб встановити SMPlayer, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, які відповідають операційній системі, яку ви використовуєте.

Примітка: щоб використовувати SMPlayer в Linux, ви повинні використовувати Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або мати можливість створювати програму з вихідного коду.

Ubuntu

Ubuntu вже давно має SMPlayer у своїх джерелах програмного забезпечення. Користувачі можуть встановити його, виконавши таку команду Apt.

sudo apt install smplayer

Debian

Потрібен SMPlayer і користуєтеся Debian? Запустіть термінал і введіть команду Apt-get нижче.

Примітка: Debian часто повільно оновлює програми у своїх джерелах програмного забезпечення, тому версія SMPlayer, яку ви встановлюєте, швидше за все, буде застарілою. Для більшості користувачів це не є великою проблемою. Однак, якщо вам абсолютно необхідно мати останню та найкращу версію цієї програми, ознайомтеся з нашим посібником щодо встановлення новішого програмного забезпечення на Debian Linux!

sudo apt-get install smplayer

Arch Linux

Arch Linux має абсолютну останню версію SMPlayer у своїх джерелах програмного забезпечення, і її можна встановити через менеджер пакетів Pacman.

sudo pacman -S smplayer

Fedora

Користувачі Fedora Linux радіють! SMPlayer доступний у вашій операційній системі! Щоб встановити його, скористайтеся менеджером пакетів Dnf.

sudo dnf install smplayer

OpenSUSE

Медіаплеєр SMPlayer доступний для всіх користувачів OpenSUSE через основне сховище програмного забезпечення. Щоб встановити його, скористайтеся такою командою Zypper.

sudo zypper install smplayer

Загальний Linux

Медіаплеєр SMPlayer існує вже дуже давно. В результаті багато дистрибутивів Linux, великих і малих, вирішили відправити його у свої репозиториї програмного забезпечення. Якщо ви використовуєте менш відомий дистрибутив Linux, ви зможете встановити його, якщо запустите термінал і шукаєте «smplayer» у менеджері пакунків.

Крім того, доступний вихідний код програми тут.

Пошук каналів

Спосіб перегляду телебачення в SMPlayer – це IPTV (телебачення за протоколом Інтернету). Слід зазначити, що не всі IP-телебачення є законними і можуть призвести до неприємностей, тому краще уникати нелегальних. У цьому посібнику ми зосередимося лише на додаванні 100% легальних IP-телевізійних каналів до програми SMplayer. Усі канали надходять із Список відтворення My-Legalstream на GitHub. У ньому є широкий вибір інтернет-каналів, і ви обов’язково знайдете щось цікаве для перегляду!

Отримати список каналів My-Legalstream для SMplayer можна в терміналі за допомогою команди Git.

Примітка: на вашому ПК Linux не налаштовано пакет Git? Перевіряти Pkgs.org і дізнайтеся, як встановити його на свою ОС.

git clone https://github.com/notanewbie/LegalStream.git

Після того, як Git завершить завантаження файлів LegalStream з GitHub, скористайтеся командою CD і введіть каталог «LegalStream».

cd LegalStream

За допомогою команди cat перегляньте файл списку відтворення LegalStream.m3u.

cat LegalStream.m3u | more

Виділіть адресу каналу, яку ви хочете додати до SMPlayer, і скопіюйте її в буфер обміну.

Більше каналів

Репозиторій My-Legalstream GitHub постійно оновлюється. Тому в файл списку відтворення регулярно вносяться зміни. Якщо вас не влаштовує кількість доступних каналів, скористайтеся командою wget, щоб завантажити більше:

wget https://raw.githubusercontent.com/notanewbie/My-Legalstream/master/notanewbie-legalstream.m3u8 -O more-channels.m3u8

Перегляньте список відтворення за допомогою команди cat і скопіюйте канал, який ви хочете додати в буфер обміну.

cat more-channels.m3u8 | more

Додавання каналів до Smplayer

Щоб додати телеканал до SMPlayer, відкрийте програму. Потім натисніть кнопку «Файл» і знайдіть опцію «Телевізор». У розділі «Телебачення» натисніть кнопку «Редагувати», щоб відкрити список ТБ/Радіо.

У вікні списку TV/Radio натисніть кнопку «Новий елемент», щоб створити новий порожній запис. Потім двічі клацніть новий запис у розділі «Назва» та введіть назву нового каналу.

З введеним ім’ям двічі клацніть порожній розділ під «Медіа» та вставте URL-адресу каналу, збережену в буфері обміну, у поле.

Натисніть «ОК», щоб зберегти канал у SMPlayer.

Перегляд телевізора

Тепер, коли ви зберегли свій інтернет-канал у SMPlayer, розпочати перегляд дуже легко. Просто натисніть «Файл», а потім виберіть «Телевізор». Натисніть на назву каналу в меню, і SMPlayer миттєво розпочне його відтворення!