Як дивитися потоки Twitch без браузера на Linux

Twitch — чудова платформа, але іноді вона застрягає в браузері, особливо на комп’ютерах з Linux, які не мають багато ресурсів. Щоб вирішити цю проблему, краще спробувати дивитися потоки Twitch без веб-браузера. Якщо ви користуєтеся Chrome, можливо, вам захочеться знайти альтернативний спосіб перегляду потоків Twitch, враховуючи, що браузер з роками став основним ресурсом.

Можливо, найкращий спосіб дивитися потоки Twitch без браузера – це використовувати інструмент під назвою Gnome Twitch. Це окремий інструмент, який використовує Twitch API та кілька інших речей, щоб користувачам не потрібно було відкривати Chrome або Firefox у Linux, щоб дивитися свої улюблені потоки. Найкраще, оскільки важкий браузер вилучається з рівняння, продуктивність збережена.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Установка

Ubuntu

Gnome Twitch можна встановити на Ubuntu за умови виконання кількох вимог. Перший з них — це пакет «обмежений-додатковий». Пакет обмежених додаткових можливостей надасть Ubuntu можливість використовувати власне програмне забезпечення для декодування відео h.264. Щоб встановити цей пакет, відкрийте вікно терміналу та введіть:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Коли в системі встановлено декодер h.264, залишилося лише встановити Gnome Twitch. Це робиться через PPA, оскільки Gnome Twitch за замовчуванням не міститься у джерелах програмного забезпечення Ubuntu.

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8

Після додавання джерела програмного забезпечення, яке забезпечить Ubuntu програмним забезпеченням Gnome Twitch, оновіть Ubuntu, щоб відобразити ці зміни.

sudo apt update

Нарешті, встановіть програмне забезпечення за допомогою:

sudo apt install gnome-twitch gnome-twitch-player-backend-gstreamer-opengl

Debian

sudo apt install gnome-twitch gnome-twitch-player-backend-gstreamer-opengl

Примітка: швидше за все, вам знадобиться ввімкнути репозиторії невільного програмного забезпечення у вашій системі, щоб інсталювати цей пакет. Альтернативою було б завантажити цей пакет.

  Morrowind на Linux з OpenMW

Arch Linux

Щоб встановити Gnome Twitch на Arch Linux, вам потрібно вручну створити пакет AUR. Для цього перейдіть на сторінку AUR і виберіть «завантажити знімок». Потім відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб увійти в папку «Завантаження».

Примітка: щоб створити цей пакунок, переконайтеся, що у вас є пакет git. Якщо ні, виконайте sudo pacman -S git у терміналі, перш ніж виконувати наведені нижче інструкції.

cd ~/Downloads

Використовуючи команду untar, витягніть знімок з архіву tar.gz.

tar -xvzf gnome-twitch.tar.gz

Потім скористайтеся компакт-диском ще раз, щоб увійти до витягнутої папки.

cd gnome-twitch

Далі встановіть необхідні залежності для створення пакету:

sudo pacman -S gobject-introspection webkit2gtk libsoup libpeas json-glib gtk3

Коли будете готові, приступайте до процесу будівництва:

makepkg

Складання може зайняти трохи часу, залежно від того, наскільки швидкий (і потужний) ваш процесор. Після завершення makepkg згенерує інсталяційний пакет pacman. Встановіть його за допомогою:

sudo pacman -U sudo pacman -U *.pkg.tar.xz

Поряд із встановленням самої програми, вам також потрібно буде створити та встановити Gnome Twitch Back-end. Візьміть це з тутпобудувати та встановити його.

  Як налаштувати Firejail на Linux

Fedora

Для встановлення Gnome Twitch на Fedora потрібні деякі пакунки, які не включені в операційну систему. Щоб виправити це, користувачам Fedora потрібно буде пройти процес увімкнення RPM Fusion. Відкрийте термінал і скористайтеся менеджером пакетів dnf, щоб увімкнути репозиторій Free RPM Fusion.

sudo dnf https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-27.noarch.rpm -y

Потім встановіть відсутню бібліотеку за допомогою:

sudo dnf install gstreamer1-libav -y

Нарешті, встановіть Gnome Twitch:

dnf copr enable ippytraxx/gnome-twitch

dnf install gnome-twitch

Інші Linux через FlatPak

Хочете, щоб Gnome Twitch працював над вашим дистрибутивом Linux, але не можете знайти пакет для встановлення? Подумайте про використання Flatpak замість цього. Перш ніж намагатися встановити цей пакет Flatpak, переконайтеся, що у вас уже встановлено Flatpak. Коли це буде, відкрийте вікно терміналу та введіть ці команди, щоб встановити Gnome Twitch.

flatpak remote-add flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.vinszent.GnomeTwitch

Використання Gnome Twitch

Щоб використовувати Gnome Twitch, відкрийте програму. Якщо програма встановлена ​​правильно, ви зможете натиснути будь-який потік, що з’явиться, і просто чудово його переглядати. Запустіть потік, натиснувши «пошук» і знайшовши щось конкретне, або клацнувши один із потоків, показаних під час запуску. Ви можете керувати гучністю потоку, клацнувши піктограму динаміка.

  Як зробити Linux схожим на macOS

Примітка: коли ви вибираєте потік у Gnome Twitch, він повинен автоматично почати відтворення. Якщо це не так, вам потрібно буде встановити бекенд. Здебільшого вони налаштовуються під час встановлення програми. Якщо з якоїсь причини це програмне забезпечення не встановлено, подумайте про його повторну інсталяцію або перевірку офіційна документація.

Потрапивши в потік, ви зможете користуватися Twitch так само, як і на робочому столі, не виходячи з рідної настільної програми Linux. Щоб брати участь у потоках через розділ чату, вам потрібно ввійти. Щоб увійти, натисніть значок Twitch у верхньому лівому куті та виберіть «увійти».

Після натискання кнопки «Увійти» з’явиться веб-підказка Twitch. Введіть своє ім’я користувача та пароль, і все буде готово.

Зміна якості потоку

Зміна якості потоку – це завжди найкращий спосіб зменшити затримку під час перегляду Twitch Stream. З Gnome Twitch є кілька способів змінити це. Щоб змінити якість поточного потоку, виберіть пункт меню та натисніть «Якість потоку». Звідси ви зможете налаштувати спосіб відтворення потоку. Варіанти включають: джерело, 720p, 480p тощо.

Хочете завжди контролювати якість відео замість того, щоб постійно змінювати його вручну? Натисніть піктограму Twitch, а потім натисніть «Налаштування». Знайдіть параметр «якість відео за замовчуванням», перейдіть у меню та виберіть налаштування якості відео за замовчуванням. З цього моменту Gnome Twitch переконається, що всі майбутні потоки дотримуються цих налаштувань.