Як дефляційний статус Ethereum вплинув на його ціну

Уявіть, що одного дня ви прокидаєтесь і чуєте, що 2500 ETH, або еквівалент приблизно 4,5 мільйона доларів США, було знищено (спалено) невідомою особою з невідомої причини. Що ти робитимеш? Відзначати та хвалити цей крок, спрямований на ефективне скорочення загальної пропозиції Ethereum і досягти дефляційного статусу, чи поставити під сумнів мотиви цього? Вибирайте.

Це не гіпотетика. 26 липня 2023 року 2500 Ethereum було надіслано безпосередньо на адресу запису, що назавжди вилучило його з обігу та призвело до значної уваги до переходу Ethereum на дефляційну криптовалюту.

Але як спалювання Ethereum впливає на його ціну, і як вам реагувати?

Ключові висновки

  • Спалювання Ethereum вилучає ETH з обігу, роблячи решту пропозиції більш цінною та потенційно збільшуючи ціну ETH у довгостроковій перспективі.
  • Мережа Ethereum спалила понад 50% усіх випущених ETH після злиття Ethereum у 2022 році, що свідчить про її дефляційний статус і потенціал зростання попиту та ціни.
  • Виникали питання щодо мотивів таємничого спалення Ethereum і занепокоєння щодо централізованої природи Ethereum, наголошуючи на важливості підтримки децентралізованої мережі для чесної участі.

Розуміння механізму спалювання Ethereum

Ethereum, друга за величиною криптовалюта, зазнала критичних оновлень, включаючи механізм спалювання в 2022 році. Впровадження механізму спалювання перетворило Ethereum на дефляційний актив, що породило наратив Ultrasound Money. Тим не менш, давайте розберемо ці терміни та поглянемо на їхній вплив на ціноутворення Ethereum.

Як працює запис Ethereum

Уявіть, що у вас є одноразова або єдина в своєму роді торгова картка. Коли кількість цих карток зменшується, їх вартість зростає. Подібним чином механізм спалювання Ethereum розроблений для збільшення вартості Ether (ETH) у довгостроковій перспективі.

У 2022 році після злиття Ethereum Ethereum перейшов від системи підтвердження роботи до системи підтвердження частки. У цій системі уявіть себе учасником цифрового казино. Замість того, щоб використовувати енергоємний процес майнінгу, Ethereum дозволяє вам використовувати свій ETH як заставу для підтвердження транзакцій і створення нових блоків. В результаті ви отримуєте винагороди.

Але тут є заковика; деякі винагороди мережі Ethereum будуть спалені. Спалювання ETH тягне за собою відправлення його в порожнечу, як кидання в ефірне багаття. Спочатку це може здатися нерозумним, але терпіть мене.

Спалювання ETH ефективно зменшує його запаси. Пам’ятаєте нашу аналогію з колекційною карткою? Чим дефіцитнішим стає щось, тим ціннішим воно, як правило, стає. Оскільки ETH в обігу, ті, що залишаться, можуть стати більш бажаними, що призведе до збільшення їхньої довгострокової вартості.

Тепер ви можете запитати: «Зачекайте хвилинку, це означає, що мої авуари ETH зникнуть?» Абсолютно не! Спалювання не впливає на ваш запас. Це більше про контекст, який впливає на баланс між попитом і пропозицією в екосистемі Ethereum. Така динаміка поступилася мему Ultrasound money (фото вище), який вперше представила спільнота Ethereum.

Він пролив світло на дефляційну токеноміку Ethereum, у якій швидкість спалювання перевищує швидкість викидів. У разі успіху динаміка може збільшити дефіцит Ethereum (загальне зниження пропозиції ETH) з часом і зрештою призвести до подорожчання ETH.

Отже, що це для вас? Блокчейн Ethereum, що розвивається, потенційно може збільшити вартість ваших активів ETH. Це те саме, що посадити насіння сьогодні, а завтра побачити, як воно виросте в дерево.

Дивлячись на показники запису Ethereum

Після злиття Ethereum у вересні 2022 року мережа Ethereum спалила понад 50% усіх випущених ETH, що свідчить про її дефляційний статус. Відповідно до УЗД Грошівеб-сайт, який відстежує дефляцію Ethereum у цифрах, загальна кількість спаленого Ethereum наразі становить понад 3,53 мільйона ETH з 6,54 мільйона ETH, випущених протягом двох років після введення EIP-1559.

Автор зображення: УЗД Гроші

Технічно кажучи, мережа з часом поступово знищує свою циркуляційну пропозицію. Очікується, що це, у свою чергу, підвищить попит і, зрештою, його ціну на основі основного механізму попиту та пропозиції.

Однак, незважаючи на вражаючу продуктивність, ціна не змогла скористатися можливістю. На момент написання статті Ethereum торгувався близько 1800 доларів. Протягом багатьох років ціна залишалася відносно незмінною, як видно з Діаграма CoinMarketCap нижче.

Кредит зображення: CoinMarketCap

Це досить незвично з точки зору цінової дії ETH. Але це був не єдиний аспект, який збентежив учасників спільноти.

Що стоїть за таємничим спаленням Ethereum?

Невідома організація або особа з іменем Ethereum Name Service або ENS nd4.eth надіслала 2500 ETH на суму 4,5 мільйона доларів США, згідно з деталі транзакцій на Etherscan, на записану адресу. Причина чи мотив невідомі.

Більшість криптоентузіастів підтримали цей крок. Ось одна з реакцій на X:

Не всі щасливі

Невідомий аспект цього кроку створює кілька знаків запитання щодо централізованої природи Ethereum. Є занепокоєння, що деякі частини Ethereum, як-от певні оновлення чи рішення, можуть контролюватися лише кількома особами чи організацією. Це може зробити мережу менш справедливою та відкритою, наприклад, якби лише кілька друзів могли вибирати ігри, в які ви граєте на перерві.

В ідеалі люди хочуть, щоб Ethereum залишався децентралізованим, щоб кожен міг брати участь, як гігантський ігровий майданчик, де всі діти можуть вирішувати, у які ігри грати.

FAQ

З: Які ще криптовалюти спалюються?

Механізм спалювання Ethereum аж ніяк не є унікальним. Відомо, що багато інших популярних криптовалют, зокрема BNB Coin, Shiba Inu, Tether і Terra Classic, зазнають великих витрат, щоб зберегти цінність і дефіцит.

Q: Хто може спалити Ethereum?

Технічно будь-хто може спалити Ethereum, оскільки процес передбачає лише переміщення ETH у безповоротний гаманець. Але тільки масштабні опіки можуть вплинути на вартість або дефіцит будь-якого активу.