Як грати в Hearthstone на Linux

Hearthstone — це безкоштовна онлайн-гра для цифрових карт, розроблена та видана Blizzard Entertainment. Hearthstone спирається на існуючі знання з Warcraft і дає гравцям можливість битися один з одним за допомогою колекційних карт.

Hearthstone на Linux

Hearthstone немає в Steam, тому використовувати Steam Play і Proton не можна. Тим не менш, ігри Blizzard, як правило, досить добре працюють на Linux, і розробники навіть заходять так далеко, щоб не забороняти користувачам Linux, коли їхні засоби боротьби з чітерством показують помилковий результат.

У цьому посібнику ми розповімо, як саме налаштувати гру Hearthstone на вашому ПК з Linux. Запам’ятати; вам потрібно мати обліковий запис Blizzard Battlenet, щоб гра функціонувала. Щоб отримати додаткову інформацію, натисніть тут.

Встановлення Lutris на Linux

Hearthstone працює на Linux завдяки Lutris, ігровому додатку, який робить гру Wine дуже легкою. Hearthstone має «золотий» рейтинг, і вони стверджують, що гра працює після деяких незначних налаштувань.

Для початку вам необхідно встановити програму Lutris на свій ПК з Linux. Установка Lutris досить проста, незалежно від того, яку ОС Linux ви використовуєте. Спочатку почніть процес, відкривши вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайдіть «Термінал» у меню програми. Потім, коли вікно терміналу відкриється та готове до використання, дотримуйтесь інструкцій із встановлення нижче, які відповідають ОС Linux, яку ви зараз використовуєте.

  Як використовувати менеджер паролів AuthPass в Linux

Ubuntu

В Ubuntu ви можете запустити програму Lutris, додавши офіційний PPA. Потім за допомогою наведеної нижче команди add-apt-repository налаштуйте PPA.

sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris

Далі запустіть команду оновлення, щоб оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu.

sudo apt update

Коли все буде оновлено, ви можете встановити програму Lutris на свій ПК Ubuntu за допомогою команди apt install нижче.

sudo apt install lutris

Debian

Lutris працює на Debian так само, як і Ubuntu. По-перше, ви повинні налаштувати репозиторій Apt. Ви можете зробити це за допомогою наступної команди echo у вікні терміналу.

echo "deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_10/ ./" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/lutris.list

Далі скористайтеся командою wget, щоб завантажити ключ репо програмного забезпечення Lutris. Цей ключ важливий для встановлення Lutris, і без нього нічого не буде працювати. Тому не пропускайте цей крок!

wget -q https://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_10/Release.key -O- | sudo apt-key add -

Після налаштування ключа вам доведеться запустити команду оновлення, щоб оновити джерела програмного забезпечення Debian. Вам потрібно буде це зробити, щоб мати можливість встановити Lutris.

sudo apt update

Коли Debian буде оновлено, ви можете встановити програму Lutris на свій ПК Debian.

sudo apt install lutris

Arch Linux

На Arch Linux легко встановити Lutris. Для цього скористайтеся командою pacman нижче.

sudo pacman -S lutris

Fedora

Ви зможете швидко запустити Lutris на Fedora за допомогою наведеної нижче команди встановлення dnf.

sudo dnf install lutris

OpenSUSE

OpenSUSE має програму Lutris в офіційних репозиторіях SUSE. Щоб він працював, скористайтеся командою zypper install.

sudo zypper install lutris

Встановлення Hearthstone на Linux

Щоб почати встановлення Hearthstone, перейдіть на сторінку гри на Lutris.com. Потім знайдіть кнопку «Встановити» та клацніть на ній мишею, щоб запустити програму встановлення Hearthstone.

  Як увімкнути масштабування HiDPi в Linux

Після натискання кнопки «Встановити» Lutris запуститься, і з’явиться вікно встановлення. Поки що не натискайте «Встановити». натомість перейдіть на цю сторінку і встановити всі необхідні залежності для роботи Battlenet на Linux.

Battlenet НЕ працюватиме без налаштування обох залежності і Драйвери Vulkan. Коли ви завершите налаштування драйверів і залежностей, поверніться до програми Lutris і натисніть кнопку «Встановити», щоб почати налаштування Hearthstone.

Після вибору кнопки встановлення Lutris запитає вас, куди розмістити файли гри Hearthstone. Залиште його за замовчуванням або, якщо ви хочете змінити каталог, натисніть кнопку «Огляд» і виберіть іншу папку.

Коли ви вибрали місце розміщення файлів, перейдіть до наступної сторінки та натисніть кнопку «Продовжити», щоб перейти до наступної сторінки. Натиснувши кнопку «Продовжити», Lutris розпочне встановлення Battlenet.

  Як налаштувати сервер RocketChat на Linux

Коли Battlenet буде встановлено, увійдіть у свій обліковий запис. Потім знайдіть «Hearthstone» на панелі запуску ігор і натисніть на нього, щоб завантажити та встановити гру. Після завершення завантаження гри натисніть «Грати», щоб запустити гру.

Якщо ви встановили драйвери Vulkan, а також необхідні залежності, ви будете готові грати в Hearthstone на своєму ПК з Linux через Lutris. Насолоджуйтесь!