Як грати в Crusader Kings II на Linux

Crusader Kings II — це стратегічна гра, що розгортається в середні віки. Його розробила та опублікувала Paradox Interactive. У 2019 році CK II перейшов на модель «free-to-play». Ось як грати в гру на Linux.

Змусити Crusader Kings II працювати на Linux

Crusader Kings II — це нативна гра для Linux. Однак він доступний лише в Steam, тому, якщо ви хочете насолоджуватися ним у Linux, вам доведеться отримати останню версію Steam, яка працює на Linux.

Встановіть Steam

Щоб встановити Steam, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та натисніть значок терміналу, щоб запустити програму.

Коли вікно терміналу відкрито та готове до використання, можна розпочати встановлення Steam. Дотримуйтесь інструкцій із встановлення, наведених нижче, які відповідають ОС Linux, яку ви зараз використовуєте.

Ubuntu

В Ubuntu Linux можна встановити Steam за допомогою команди apt install.

sudo apt install steam

Debian

Якщо ви використовуєте Debian Linux, найкращий спосіб запустити Steam – це завантажити останній пакет DEB Steam безпосередньо на свій комп’ютер із Valve. Для завантаження скористайтеся такою командою wget downloader.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Після завантаження пакет Steam DEB з’явиться у вашій домашній папці. Звідси ви можете встановити його на свій комп’ютер за допомогою наведеної нижче команди dpkg.

sudo dpkg -i steam.deb

Якщо у вашій системі Debian встановлено пакет Steam DEB, вам потрібно буде запустити команду apt-get install -f, щоб виправити будь-які залежності, які не були вирішені під час процесу встановлення Steam.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Користувачі Arch Linux мають доступ до Steam через сховище програмного забезпечення «multilib». При цьому сховище програмного забезпечення «multilib» часто доводиться вмикати вручну, оскільки не кожному користувачеві Arch подобається 32-розрядне програмне забезпечення у своїй системі.

Щоб увімкнути репозиторій, відкрийте текстовий файл /etc/pacman.conf у вашому улюбленому текстовому редакторі (як root). Відкривши, прокрутіть вниз, знайдіть розділ «multilib» і видаліть символ #, а також символи на рядках безпосередньо під ним.

Після редагування текстового файлу збережіть зміни та закрийте його. Потім скористайтеся командою нижче, щоб повторно синхронізувати Arch Linux з офіційними сховищами програмного забезпечення.

sudo pacman -Syyuu

Нарешті, встановіть останню версію Steam у вашій системі за допомогою команди pacman.

sudo pacman -S steam

Fedora/OpenSUSE

Якщо ви користуєтеся Fedora або OpenSUSE, ви можете запустити Steam з коробки за допомогою сховищ програмного забезпечення, що входять до складу вашої операційної системи. З огляду на це, випуск Flatpak Steam, як правило, краще працює на Fedora та OpenSUSE, тому ми пропонуємо замість цього встановити його.

Flatpak

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Встановіть ‎Crusader Kings II на Linux

Коли Steam налаштовано та налаштовано на вашому комп’ютері, запустіть програму на робочому столі. Відкривши, увійдіть у свій обліковий запис, використовуючи облікові дані користувача. Потім дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче, щоб Crusader Kings II працював на Linux.

Крок 1: Знайдіть кнопку «Магазин» у Steam і клацніть на ній мишею. Коли ви натиснете цю кнопку, ви завантажите магазин Steam. Тут знайдіть поле пошуку та клацніть на ньому мишею.

У вікні пошуку введіть «Crusader Kings II» і натисніть клавішу Enter. Далі перегляньте результати та виберіть «Crusader Kings II», щоб перейти на сторінку магазину гри Steam.

Крок 2: На сторінці магазину Crusader Kings II Steam знайдіть зелену кнопку «Відтворити гру» на сторінці. При натисканні цієї кнопки на екрані з’явиться вікно встановлення Steam.

Використовуючи інсталятор інтерфейсу користувача, пройдіть процес встановлення Crusader Kings II на свій ПК з Linux через Steam. Майте на увазі, що установка може зайняти трохи часу, оскільки гра досить велика.

Крок 3: Після того, як Crusader Kings II завершить завантаження на ваш ПК з Linux, знайдіть кнопку «Бібліотека» всередині Steam і натисніть на неї мишею. Потім натисніть на поле пошуку, щоб знайти гру.

Коли ви знайшли гру, виберіть її мишею. Натиснувши Crusader Kings II у результатах пошуку, ви отримаєте доступ до сторінки бібліотеки гри Steam.

Крок 4: На сторінці бібліотеки Steam Crusader Kings II знайдіть зелену кнопку «ГРАТИ» ​​та натисніть на неї мишею. Коли ви натиснете цю кнопку, Steam запустить Crusader Kings II на Linux.

Насолоджуйтесь Crusader Kings II і щасливих ігор!