Як грати в ігри Wii U на комп’ютері за допомогою Cemu

Cemu — емулятор Nintendo Wii U — тепер є зрілою програмою з хорошою продуктивністю на більшості систем. Якщо ви хочете грати в ігри Wii U на своєму комп’ютері з усіма перевагами емулятора, Cemu – це шлях.

Навіщо мучитися з емуляторами?

Є багато причин для того, щоб емулювати гру, а не грати в неї на офіційному обладнанні.

Краща графіка: емульовані ігри можуть розширити межі вашого ігрового ПК, пропонуючи набагато вищу якість графіки, а в деяких випадках навіть підвищення продуктивності. Хоча The Legend of Zelda: Breath of the Wild працює на Nintendo Wii U зі швидкістю 720p приблизно 30 кадрів в секунду, Cemu може дуже легко керувати [email protected] на системах високого класу з текстурними та графічними модами для завантаження.
Простота використання: звичайний Wii U вимагає, щоб до телевізора було підключено додатковий пристрій, на який вам доведеться переключитися, а потім вставити в ігровий диск. За допомогою Cemu ви можете мати всі свої ігри в цифровому вигляді на вашому ПК, який також буде завантажуватися набагато швидше, ніж стандартне обладнання.
Гнучкість контролера: ви можете грати з офіційними пультами Wii Remotes, але це не обов’язково. Якщо ви віддаєте перевагу використовувати контролер PS4, ви також можете підключити його до Cemu.

Cemu не може легко замінити домашню консоль у вашій вітальні, але вона справляється дуже добре (і, можливо, краще) для гри в ігри Wii U на ПК.

Як отримати ігри Wii U легально

Незважаючи на те, що емулятори зазвичай використовуються для запуску піратських ігор, запускати ігри, які ви зірвали зі справжнього диска, цілком законно. Щоб копіювати ігри, вам знадобиться справжня консоль Nintendo Wii U, яку ви можете створити вдома. Процес домашнього приготування трохи складний, але все одно це варто зробити, оскільки саморобна Wii U зручна сама по собі як ретро-ігрова консоль.

  Як виправити проблеми з завантаженням та драйверами PCIe NVMe SSD

Отримавши домашнє виготовлення Wii U, ви зможете копіювати ігри за допомогою програми під назвою ddd Title Dumper. Перенесіть їх на свій комп’ютер і зберігайте в одному місці на жорсткому диску, щоб Cemu був легко доступний. Більшість ігор Wii U досить маленькі, близько 2-10 ГБ, тому вони не будуть займати занадто багато місця.

Налаштування Cemu

Cemu не є найзручнішим з емуляторів. Процес налаштування є невеликим, і вам доведеться завантажити деякі файли, які зазвичай додаються в комплекті з такими програмами. Це може змінитися в майбутньому, але наразі більшість з них буде виконуватися вручну.

Завантажте останню версію Cemu зі свого веб-сайту та розпакуйте папку. Папка буде називатися щось на зразок «cemu_1.15.3», але ви можете перейменувати її на будь-яку назву та зберігати її в будь-якому місці, де легко отримати доступ (наприклад, у папці «Робочий стіл» або «Документи»). Вміст буде виглядати приблизно так:

Поки що не запускайте Cemu; ще потрібно виконати налаштування. Є мод під назвою Cemuhook які вам знадобляться для конкретних графічних пакетів і параметрів продуктивності. Завантажте випуск, що відповідає вашій версії Cemu, і відкрийте заархівовану папку Cemuhook. Ви можете перетягнути все сюди в папку встановлення Cemu.

Далі йдуть графічні пакети. Графічні пакети в Cemu виконують багато ролей, від суттєвих виправлень помилок на певному обладнанні, до покращення вигляду гри або до повноцінних модифікацій для ігор Wii U. Ви можете завантажити всі найважливіші з них цей трекер на Github.

Відкрийте заархівовану папку, натисніть Ctrl+A, щоб вибрати все, і перетягніть їх усі в папку graphicsPacks у вашій інсталяції Cemu. Вам не потрібно копіювати всі з них, якщо ви граєте лише в одну гру, але це лише текстові файли і досить малі, що не має великого значення.

  5 способів ефективно використати свій застарілий iPhone 4

Останнє, що вам потрібно буде встановити, це кеші шейдерів. З огляду на те, як Cemu працює, кожен раз, коли він повинен розрахувати новий шейдер, ваша гра буде досить відставати, поки вона розбереться. На щастя, після того, як ви зробили це один раз, відповідь зберігається в кеші та використовується для всіх обчислень у майбутньому, тому якщо ви граєте досить довго, це буде дуже гладко. Оскільки ви, ймовірно, не хочете сидіти годинами постійних заїкань, ви можете завантажити чужий кеш і використовувати його замість цього. Ви можете знайти a список повних кешів для різних ігор на субреддіті CemuCaches.

Завантажте кеші для ігор, у які ви будете грати, і відкрийте папку .rar. Фактичним файлом кешу є файл .bin, який ви хочете перенести до shaderCache/transferable/ у вашій папці Cemu.

Після всього цього ви нарешті можете відкрити Cemu.exe, щоб запустити емулятор. Якщо ви не можете відкрити Cemu, переконайтеся, що у вас є останні бібліотеки C++ встановлено.

Використання Cemu

Cemu має багато параметрів для налаштування, тому ми зупинимося на найважливіших.

Графічні пакети

Ви можете ввімкнути різні графічні пакети в меню Параметри > Графічні пакети. Вони будуть відсортовані за грою та мати різні категорії в кожній грі.

Роздільна здатність є важливою опцією для налаштування як для продуктивності, так і для візуального ефекту. Ви знайдете його разом із роздільною здатністю тіней та якістю згладжування в категорії «Графіка» для більшості ігор. Ви також знайдете моди та виправлення для ігор у графічних пакетах. Більшість графічних пакетів можна застосувати під час запуску гри, тому повозьтеся з параметрами та знайдіть те, що вам найкраще підходить.

Підключення контролерів

Важливою перевагою емуляторів є те, що ви можете грати з будь-яким контролером, який вам подобається. Cemu все ще підтримує справжні пульти Wii Remote, якщо ви підключаєте їх через Bluetooth, але ви можете використовувати контролери Xbox і PlayStation таким же чином. Вам доведеться налаштувати всі кнопки вручну в меню «Параметри» > «Налаштування введення», але ви можете зберегти свою конфігурацію в профілі, щоб вам не доведеться робити це двічі.

  Як шукати електронні листи за розміром в Gmail

Cemu буде емулювати певний контролер під капотом, і для сумісності вам, ймовірно, слід дотримуватися емуляції «контролера Wii U Pro». Це робиться для того, щоб гра, у яку ви граєте, діяла так, ніби у вас вимкнено геймпад Wii U і нічого не показуватиме на екрані. Якщо ви граєте в гру, яка використовує екран геймпада, вам потрібно буде ввімкнути «Окремий перегляд геймпада» під параметрами.

Продуктивність

Продуктивність емулятора в кінцевому підсумку буде залежати від вашої системи, але є деякі налаштування, які дозволять максимізувати вашу. У розділі «Налагодження» ви знайдете два варіанти налаштування таймера гри. Переконайтеся, що вони встановлені, як показано тут, на QPC і 1 мс відповідно.

Основним параметром є налаштування ЦП, які можна знайти в розділі ЦП > Режим. Якщо у вас чотириядерна або вище система, встановіть двоядерний або триядерний перекомпілятор. Це змусить Cemu використовувати більше потоків і полегшить роботу вашого ЦП.

У розділі “Параметри” встановіть для параметра “Точність кешу буфера GPU” значення Низька.

Цього має бути достатньо, щоб Cemu добре працював на вашому ЦП (якщо ви не граєте на тостері). Якщо у вас все ще виникають проблеми з продуктивністю, можливо, це пов’язано з графічним процесором, тому спробуйте зменшити роздільну здатність і графіку гри в налаштуваннях графічних пакетів.

Коли ви все готові, ви готові почати грати. Якщо ви не бачите своїх ігор у головному вікні, можливо, вам доведеться додати шлях у розділі Параметри > Загальні налаштування > Шляхи гри.