Як грати в ігри Steam на вашому Meta Quest

| | 0 Comments| 11:03 PM
Categories:

Хоча Meta Quest має потужну бібліотеку нативних ігор, до яких ви можете отримати доступ лише за допомогою гарнітури, ви втрачаєте ігри Steam VR з інтенсивною графікою, які можуть використовувати потужність вашого ігрового ПК.

Якщо ви хочете грати в ігри Steam на гарнітурі Meta Quest, є багато способів зробити це, і ми покажемо вам, як.

Немає можливості грати в ігри Steam на Quest, тому всі ці методи суворо транслюють їх із головного комп’ютера. Якщо у вас ще не встановлено Steam на робочому столі з іграми, у які можна грати, спочатку встановіть Steam.

Три з чотирьох методів тут включають бездротове потокове передавання, що означає, що якість вашого досвіду буде відрізнятися залежно від швидкості вашого Wi-Fi (не вашого Інтернету, а лише вашої внутрішньої мережі). Щоб отримати найкращі результати, ви захочете переконатися:

 • Ваш ігровий ПК підключено до маршрутизатора через кабель Gigabit Ethernet або швидший.
 • Ви фізично перебуваєте в тій самій кімнаті, що й ваш маршрутизатор Wi-Fi або точка доступу, коли ви використовуєте свій квест для гри. В ідеалі він повинен підтримувати Wi-Fi 6e або 7.
 • Ваш ігровий комп’ютер і гарнітура мають бути в одній локальній мережі та мати змогу «бачити» один одного. У деяких випадках ваш Wi-Fi може бути ізольований від дротових пристроїв. Якщо це так, вам потрібно буде заглибитися в налаштування маршрутизатора, щоб усунути проблему. Це також може бути у випадку, якщо у вас великий дім і ви вирішили використовувати більше ніж один маршрутизатор.

Steam Link завжди був найпростішим способом транслювати ваші ігри Steam на інші комп’ютери та мобільні телефони — і тепер для Meta Quest є офіційний додаток Steam Link. Це, безперечно, найпростіший спосіб бездротової трансляції ігор із плоским екраном і віртуальної реальності на ваш Quest.

Щоб почати, завантажте офіційний додаток Meta Steam Link. Ви також можете легко знайти це у своїй гарнітурі за допомогою магазину Meta. Вам потрібно буде підключити його до настільної ігрової машини, тож відкрийте програму та клацніть, щоб розпочати пошук локальної машини, на якій працює Steam.

Ви побачите повідомлення про помилку «Комп’ютер не знайдено», якщо ваш комп’ютер не в тій самій мережі (або взагалі не ввімкнено).

  9 найкращих розумних пляшок для води, щоб залишатися гідратованим

Якщо він успішно знайде ваш комп’ютер, натисніть «Під’єднатися», і вам буде надано чотиризначний код, який потрібно ввести на стороні Steam. Вам потрібно буде зробити це лише один раз.

Вас зустріне звичайне «велике екранне» меню Steam, і ви зможете продовжити використовувати Steam VR, ніби ви перебуваєте на робочому столі. З повною підтримкою контролера Quest ви можете одразу перейти до своїх ігор VR.

Хоча за допомогою Steam Link також можна грати в ігри з плоским екраном, не пов’язані з віртуальною реальністю, я виявив, що контролери Meta Quest не емулюються як геймпад, а також Steam Link не проходитиме через геймпад, підключений через Bluetooth до вашого Quest.

Також непросто використовувати контролер Quest, щоб вказувати та клацати, як миша (це вимагає одночасного утримання кнопки Steam, а потім торкання тригера, наприклад).

Натомість вам знадобиться використовувати мишу та клавіатуру (або геймпад), під’єднані безпосередньо до ПК. Якщо ви все одно перебуваєте в тій самій кімнаті, що й ваш комп’ютер, це не є великою проблемою. Але це означає, що ви не можете насолоджуватися деякими випадковими іграми, наприклад, лежачи в ліжку.

Плюси програми Steam Link:

 • Це найпростіший спосіб зайти в ігри Steam VR за допомогою Meta Quest. Це також безкоштовно та офіційно.
 • Вам не потрібно встановлювати програмне забезпечення Oculus або Meta на свій ігровий ПК.

Мінуси програми Steam Link:

 • Цей метод може бути незручним для ігор, не пов’язаних із VR, через відсутність підтримки контролера, проходження Bluetooth або простої емуляції миші.
 • Багато користувачів повідомляють про проблеми з продуктивністю.

Віртуальний робочий стіл це мій бажаний спосіб підключення, але це платна програма. За 15 доларів це не зовсім дорого, і він пропонує, безумовно, найбагатший на функції та надійний спосіб бездротового потокового передавання з вашого комп’ютера.

Почніть із завантаження програмного забезпечення потокового передавання на свій ПК за допомогою Веб-сайт віртуального робочого столу. Переконайтеся, що він працює (зазвичай він спокійно стоїть на панелі завдань).

Параметри за замовчуванням підходять більшості людей — вони автоматично оптимізують ваше з’єднання та емулюють геймпад за допомогою контролерів Quest. Вам також потрібно буде придбати Програма Virtual Desktop із магазину Meta або з гарнітури.

Запустіть програму Virtual Desktop на гарнітурі, а потім перейдіть до комп’ютера та натисніть кнопку «Дозволити» у діалоговому вікні, яке з’явиться — там має бути вказано ваше ім’я користувача Oculus. Після цього ви автоматично підключитесь.

  QLED проти OLED проти LED: що краще купити?

Тепер ви можете використовувати контролери Meta Quest, щоб взаємодіяти зі своїм робочим столом і відкривати SteamVR або будь-яку іншу програму, як за допомогою миші. Або натисніть ліву кнопку контролера та виберіть вкладку «Ігри». У ньому буде перелічено будь-які VR-ігри Steam (та Oculus), щоб ви могли запускати їх безпосередньо.

Ви також можете емулювати стандартний геймпад за допомогою контролерів Meta Quest, хоча до цього може знадобитися трохи звикнути. Віртуальний робочий стіл також проходитиме через справжній геймпад Bluetooth, тому, якщо ви не в одній кімнаті, ви можете підключіть геймпад до свого квесту і використовуйте це для гри.

Професіонали віртуального робочого столу:

 • Цей метод дозволяє транслювати Steam та інші програми. Ви також можете транслювати з робочого столу Mac.
 • Ви також можете транслювати VR180 або звичайні 3D-відео SBS зі свого робочого столу.
 • Virtual Desktop підтримує геймпади, миші та клавіатури Bluetooth.
 • Цей спосіб забезпечує найкращу якість потокового передавання.

Мінуси віртуального робочого столу:

 • Коштує 15 доларів.
 • Для цього методу на комп’ютері потрібно встановити серверну програму.

AirLink — це офіційне бездротове потокове рішення від Meta, яке дозволяє грати як у настільні ігри Meta/Oculus, так і в SteamVR.

Основна вимога полягає в тому, що вам знадобиться Настільна програма Oculus встановлений на вашому ПК. На вашій гарнітурі не потрібні додаткові програми; просто відкрийте меню швидких налаштувань, а потім натисніть опцію Quest Link праворуч.

Для бездротового підключення натисніть опцію «Увімкнути AirLink». Тоді ваш комп’ютер має бути вказаний нижче. Натисніть, щоб створити пару, і якщо це ваш перший раз, вам потрібно буде підтвердити запит на сполучення на стороні комп’ютера (з’являється код для підтвердження з гарнітури, але вам не потрібно його записувати або вводити ).

Вам також потрібно буде повернутися до гарнітури після цього та знову підтвердити там.

Якщо все піде добре, ви потрапите до простого інтерфейсу робочого столу Oculus, де ви знайдете набір кнопок у підказках контролера для бібліотеки, де ви можете знайти посилання на SteamVR, а також на свій Oculus настільні ігри (якщо є) або просто настільні.

  Наскільки точний трекер сну Fitbit?

Щойно ви відкриєте програму SteamVR, її також слід додати до бібліотеки, щоб швидко запустити знову.

Можна подумати, що вбудоване рішення було б найкращим, але, на жаль, останні кілька років настільний комп’ютер Meta був залишений на самоплив.

Meta зосередилася виключно на мобільних гарнітурах, таких як Quest, і забула про виключно настільний Rift — і це видно в програмному забезпеченні. Здебільшого це працює, але я вважаю, що інтерфейс незграбний, і збої виникають набагато частіше.

Плюси AirLink:

 • Він вбудований у Meta Quest.

Мінуси AirLink:

 • Це найменш надійний спосіб.
 • Їй потрібна настільна програма Oculus (також відома як програма Meta Quest Link), яка може збільшити накладні витрати та знизити продуктивність.
 • Він має застарілий інтерфейс і розчарування.

Нарешті, для найвищої якості, але меншої зручності, ви можете просто підключити Meta Quest безпосередньо до свого ігрового комп’ютера — за умови, що у вас є високошвидкісний порт USB (USB-C або A 3.1/3.2) і відповідний кабель.

Meta продає «офіційну» оптико-волоконну п’ятиметровку З’єднувальний кабель, але це не обов’язково; будь-який якісний кабель, призначений для високої швидкості передачі, повинен працювати (5 м або менше).

Інструкції щодо роботи через USB-кабель такі самі, як у розділі AirLink вище, за винятком того, що вам не потрібно вмикати параметр AirLink; він припускатиме, що ви використовуєте кабель, тому просто натисніть підключити.

Переваги кабелю Meta Link:

 • Немає значення, наскільки поганий ваш Wi-Fi.

Мінуси кабелю Meta Link:

 • Цей метод майже такий же глючний, як і AirLink.
 • Ви прив’язані до ПК.

Якщо ви серйозно ставитеся до потокової передачі ігор у свій Meta Quest, я рекомендую придбати програму Virtual Desktop. Це найнадійніший варіант і пропонує найповніший набір функцій, який виходить далеко за рамки ігор Steam. Ви навіть зможете переглядати завантажені 3D-фільми.

Але якщо ви не впевнені щодо ідеї та хочете лише пограти в VR-ігри від Steam, офіційний додаток Steam Link є простим і безкоштовним, тож варто спробувати його спочатку.