Як грати в ігри Sony PSP в Retro Arch на Linux

Якщо ви використовуєте Retro Arch на Linux і любите Sony PSP, ви будете раді дізнатися, що можна грати в ігри PSP на платформі Linux завдяки ядру PSP Retro Arch.

  Ігри Sony PSP Retro Arch Linux

У цьому посібнику ми покажемо вам, як встановити Retro Arch, завантажити ядро ​​Sony PSP і використовувати його для гри в улюблені ігри PSP. Щоб розпочати, візьміть свої улюблені файли ROM PSP і дотримуйтесь.

Встановлення Retro Arch на Linux

Щоб грати в ігри Sony PSP в Retro Arch, необхідно встановити програму. Retro Arch доступний у широкому спектрі операційних систем Linux. Щоб програма запрацювала, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій нижче.

Примітка: потрібен більш детальний посібник про те, як змусити Retro Arch працювати на вашому ПК з Linux? Дотримуйтесь нашого посібника зі встановлення, як налаштувати Retro Arch на Linux.

Ubuntu

sudo apt install retroarch

Debian

sudo apt-get install retroarch

Arch Linux

sudo pacman -S retroarch

Fedora

sudo dnf install retroarch

OpenSUSE

sudo zypper install retroarch

Пакет Snap

sudo snap install retroarch

Flatpak

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

sudo flatpak install org.libretro.RetroArch 

Після встановлення Retro Arch на Linux ми настійно рекомендуємо запустити програму та перейти до «Online Updater». Потрапивши в онлайн-оновлення Retro Arch, використовуйте його для оновлення активів Retro Arch.

Якщо ви не оновлюєте активи, у Retro Arch можуть бути відсутні шрифти та різні значки, і вони виглядатиме неправильно. Ви також можете зіткнутися з чорними квадратами та іншими неприємними проблемами з інтерфейсом користувача.

Увімкнути Core Downloader

За замовчуванням, коли ви встановлюєте Retro Arch на будь-який дистрибутив Linux, «Core Downloader» вимкнено. Вимкнення цієї функції за замовчуванням дратує, але її можна знову ввімкнути, виконавши наступні кроки.

Крок 1. Видаліть наявні файли конфігурації Retro Arch на вашому комп’ютері через термінал.

sudo rm /etc/retroarch.cfg

rm ~/.config/retroarch/retroarch.cfg

Крок 2: завантажте новий файл конфігурації з увімкненим Core Downloader.

cd ~/Downloads
wget https://archive.org/download/retroarch_202104/retroarch.cfg

Крок 3: Розмістіть файл конфігурації на вашому ПК з Linux.

cd ~/Downloads

sudo cp retroarch.cfg /etc/

cp retroarch.cfg ~/.config/retroarch/

Якщо Core Downloader все ще не працює, спробуйте натомість Flatpak або Snap випуск Retro Arch.

Встановлення ядра Sony PSP в Retro Arch

Емуляція в Retro Arch можлива завдяки «ядрам». Ядра — це файли бібліотеки, які забезпечують усі функції, необхідні для ігор на різних системах. Перш ніж ми зможемо грати в ігри PSP в Retro Arch, вам потрібно буде завантажити та встановити ядро ​​Sony PSP.

Ядро Sony PSP можна встановити за допомогою онлайн-інструменту оновлення. Для цього запустіть програму Retro Arch і дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

Крок 1. Перейдіть до головного меню Retro Arch у програмі за допомогою миші або клавіш зі стрілками на клавіатурі (за допомогою клавіші Enter, щоб вибрати). Потрапивши в меню, знайдіть «Online Updater» і виберіть його мишею, щоб отримати доступ до Retro Arch Online Updater.

Крок 2. Знайдіть розділ «Core Downloader» і виберіть його за допомогою миші або клавіш зі стрілками на клавіатурі (і натисніть Enter, щоб отримати до нього доступ).

Після того, як ви отримаєте доступ до області «Core Downloader», ви побачите довгий список доступних ігрових консолей, а також спеціалізовані відеоігри (DOOM, QUAKE тощо). Прокрутіть список, доки не знайдете «Sony – PlayStation Portable».

Крок 3: Наведіть курсор на «Sony – PlayStation Portable», клацніть або натисніть Enter на клавіатурі, щоб отримати доступ до ядра Retro Arch. Потім натисніть (або виберіть за допомогою клавіатури) і виберіть «Sony – PlayStation Portable (PPSSPP)», щоб встановити ядро ​​PSP.

Як грати в ігри Sony PSP в Retro Arch на Linux

Щоб грати в ігри Sony PSP у Retro Arch, виконайте наступне. Спочатку знайдіть кнопку «Імпортувати вміст» у Retro Arch і натисніть на неї. Вибравши цю опцію, ви можете додати свої Sony PSP ROM до системи.

Додавання ПЗУ для PSP до Retro Arch змусить їх відображатися в програмі під назвою консолі, на якій вона була розроблена для відтворення. Ваші ПЗУ для PSP повинні відображатися на бічній панелі під «Sony PlayStation Portable», «PSP» або щось подібне.

Примітка: якщо файли ROM не відображаються після сканування, не хвилюйтеся! Ви можете виконати сканування вручну, вказавши систему, розширення файлу ПЗУ тощо. Ця функція розташована в розділі «Імпорт вмісту».

Перейдіть до бічної панелі, виберіть опцію Sony PlayStation Portable і клацніть на ROM, який ви хочете відтворити в Retro Arch. Після вибору ПЗУ знайдіть «Встановити базову асоціацію».

У розділі «Основна асоціація» встановіть для нього значення «Sony – PlayStation Portable (PPSSPP)». Потім натисніть кнопку «Виконати», щоб запустити гру для PSP у Retro Arch!