Як грати в ігри Sega на Linux за допомогою Gens

Sega Genesis стара, але улюблена консоль з багатьма чудовими іграми. На жаль, якщо у вас немає гарного ЕЛТ-телевізора, ви, ймовірно, не зможете насолоджуватися класикою найближчим часом. На щастя, завдяки технології емуляції тепер простіше, ніж будь-коли, грати в ігри Sega на звичайних ноутбуках і настільних комп’ютерах.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Коли справа доходить до емуляції Sega Genesis, інструмент емуляції Gens є найкращим. Він підтримує декілька параметрів графіки, параметрів локалізації та навіть параметрів, які дозволяють користувачеві покращувати графіку в іграх. Ось як його встановити.

Примітка: wdzwdz жодним чином не заохочує і не виправдовує незаконне завантаження або розповсюдження файлів ROM для Gens. Якщо ви хочете грати в ігри Sega Genesis з Gens, будь ласка, використовуйте власні файли ROM ігор, резервну копію яких ви створили на ПК, на законних підставах.

Gens може грати в Sega Genesis, Sega CD і 32X.

Ubuntu

Емулятор Gens не є частиною сховищ програмного забезпечення Ubuntu, і Canonical його офіційно не підтримує. Тим не менш, все ще можна встановити та використовувати інструмент емуляції. Щоб отримати його, спочатку перейдіть до UbuntuUpdates.org, і захопіть останній пакет Deb. Потім відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою CD, щоб перейти до ~/Downloads

cd ~/Downloads

Встановіть Gens за допомогою інструмента dpkg:

sudo dpkg -i gens_*.deb

Якщо пакунок виходить з ладу або термінал повідомляє, що під час встановлення програмного забезпечення виникли проблеми, це, швидше за все, є результатом незадоволених залежностей. Цю проблему можна легко виправити. Для цього просто запустіть apt install -f.

sudo apt install -f

Debian

Наразі не існує офіційно підтримуваного пакета для емулятора Gens, що розповсюджується в Debian. З огляду на це, Ubuntu і Debian дуже схожі. Користувачі можуть спробувати виконати наведені вище інструкції для Ubuntu, щоб спробувати встановити програмне забезпечення. Крім того, якщо цей метод не працює, може бути гарною ідеєю просто дотримуватись інструкцій, щоб створити його з джерела тощо.

  Як змусити TiddlyWiki працювати на Linux

Arch Linux

sudo pacman -S gens

Fedora

Користувачі Fedora можуть використовувати емулятор Gens, коли сховище невільного програмного забезпечення RPM Fusion стане активним і працює на їхньому ПК. Щоб отримати його, спочатку встановіть пакет RPM Fusion.

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-27.noarch.rpm -y

Потім скористайтеся інструментом пакету DNF, щоб встановити емулятор Gens у Fedora.

sudo dnf install gens

OpenSUSE

Візьміть емулятор Gens Sega Genesis для Open SUSE з Відкрийте сторінку програмного забезпечення SUSE. Щоб встановити, знайдіть свою версію SUSE на сторінці та натисніть кнопку встановити.

Інші Linux

Gens — один з єдиних емуляторів Sega, доступних на платформі Linux. На жаль, програмне забезпечення не було підібрано багатьма великими дистрибутивами. У результаті може знадобитися скомпілювати та зібрати інструмент із вихідних кодів. Візьміть останню версію коду з тут.

  Як записувати на кілька USB-дисків одночасно в Linux за допомогою Gnome MultiWriter

Налаштування Gens

Gens — один з небагатьох емуляторів ігрової консолі, для запуску якого не потрібен окремий файл BIOS. Натомість все, що користувачеві потрібно зробити, це завантажити цифрову резервну копію своєї улюбленої гри на ПК з Linux, натиснути кнопку «Файл» у меню, а потім вибрати параметр «Відкрити ROM». Звідси знайдіть гру в браузері файлів і виберіть її. Після вибору гра завантажиться миттєво.

У будь-який момент користувач може вийти з запущеної гри за допомогою комбінації кнопок Ctrl + C.

Налаштування графіки

Налаштування за замовчуванням для емулятора Gens здебільшого працюють. Тим не менш, через те, як працює Linux, можуть виникнути деякі графічні збої. Щоб отримати максимальну віддачу від налаштувань графіки в Gens, знайдіть «Графіка» в головному меню вгорі та виберіть його. Відкриття цього меню дозволяє користувачам увімкнути такі функції, як «Vsync», «stretch», роздільна здатність OpenGL і навіть щільність пікселів.

  Як грати в Mad Max на Linux

Перейдіть до меню «Графіка» та налаштуйте налаштування. Через те, наскільки різним може бути кожен комп’ютер (і відеокарта), немає правильної відповіді, щоб усунути будь-які графічні збої, які можуть виникнути. Щоб отримати найкращі результати, поекспериментуйте та дізнайтеся, які налаштування найкраще підходять для вас.

Примітка: встановлення прапорця біля Vsync зазвичай усуває більшість проблем із розривом.

Збереження та завантаження

Зберігати та завантажувати ігри через емулятор Gens дуже легко і можливо, не відкриваючи жодного меню. Щоб швидко зберегти ПЗУ, натисніть Shift + F5 на клавіатурі. Хочете завантажити гру зі стану збереження? Якщо так, натисніть Shift + F8. Крім того, емулятор Gens може виконувати швидке збереження та завантаження. Щоб швидко завантажити збереження, натисніть F8. Швидке збереження здійснюється за допомогою F5.

Налаштування контролера

Щоб налаштувати геймпад за допомогою Gens, перейдіть у верхній рядок меню та виберіть «Опція». У цьому меню знайдіть «Joypads» і натисніть на нього. Підключіть геймпад(и), який(і) ви хочете використовувати, а потім у меню натисніть кнопку «Перевизначити ключі» поруч із гравцем, для якого ви хочете налаштувати контролер.

По черзі емулятор попросить користувача натиснути кнопки на контролері, щоб визначити ключі. Після завершення натисніть «ОК».