Як грати в ігри Playstation на Linux

Linux має великий вибір емуляторів, у тому числі багато різних для Sony PlayStation. Є з чого вибрати, але, безумовно, найдосконаліший і найкорисніший емулятор для ігор Playstation на Linux — це емулятор PCSXR PlayStation. Це відродження старого емулятора PCSX. Розробники взяли цей старий емулятор і «перезавантажили його», щоб зробити його кращим. Вони додали багато покращень в емулятор, а також виправили помилки. Ось як встановити емулятор PlayStation і запрацювати на вашій улюбленій операційній системі Linux.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Примітка: wdzwdz жодним чином не заохочує і не виправдовує незаконне завантаження або розповсюдження файлів ROM для PlayStation. Якщо ви вирішите інсталювати PCSXR, використовуйте свої власні ігрові ПЗУ, резервну копію яких ви створили на ПК, на законних підставах.

Ubuntu

Ubuntu поширює емулятор PCSXR Playstation через репозиторій Universe. Для більшості користувачів джерело програмного забезпечення Universe має бути автоматично ввімкнено. Якщо з якихось причин ви виявите, що це джерело програмного забезпечення не працює в системі, вам потрібно його ввімкнути. Для цього відкрийте Unity Dash (або Gnome Activities тощо) і знайдіть «програмне забезпечення та оновлення».

  Як встановити OnlyOffice 6.3 на свій ПК з Linux

Установіть прапорець біля пункту «Безкоштовне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, що підтримується спільнотою», а потім натисніть «Закрити».

Потім встановіть емулятор PlayStation за допомогою цієї команди в терміналі:

sudo apt install pcsxr

Debian

sudo apt-get install pcsxr

Arch Linux

sudo pacman -S pcsxr

Fedora

sudo dnf install pcsxr

OpenSUSE

Візьміть останню версію чудового емулятора PlayStation для OpenSUSE прямо з OpenSUSE Build Service. Він підтримує всі поточні версії операційної системи. Щоб інсталювати програмне забезпечення, знайдіть свою версію SUSE, а потім натисніть кнопку «Встановити 1 клік», щоб програмне забезпечення запрацювало.

Інші Linux

Проект PCSXR припинив розробку, але це не означає, що програмне забезпечення не можна використовувати. Насправді, членам спільноти все ще вдається запакувати його для сучасних дистрибутивів Linux так чи інакше. Тим не менш, оскільки проект більше не розробляє програмне забезпечення, це означає, що немає шансів упакувати його для кожного окремого дистрибутива Linux. Якщо ви використовуєте операційну систему, яка не є однією з перерахованих вище, найкраще це зробити завантажити вихідний код і зібрати його самостійно.

Крім того, зв’яжіться з розробниками, які відповідають за пакування програмного забезпечення для операційної системи Linux, яку ви використовуєте, і запитайте їх, чи запакують вони це для вас. Не завадить запитати!

  3 найкращі програми Інтернет-радіо для Linux

Використання PCSXR

Щоб грати в гру за допомогою емулятора, відкрийте його та натисніть «Файл». Перший варіант дозволяє користувачеві емулювати будь-яку відеоігри Sony PS1 безпосередньо з CD-приводу. Для цього вставте гру в дисковод і натисніть «Запустити CD». Емулятор PCSXR завантажить гру за кілька секунд. Або завантажте образ диска (ISO) для відтворення. Щоб завантажити образ диска, натисніть «Файл», потім «Запустити ISO».

Налаштування BIOS

PCSXR вимагає BIOS PlayStation для емуляції ігор. Хоча правда, що емулятор має базовий BIOS, його навряд чи достатньо для повної емуляції. На жаль, саме програмне забезпечення не постачається з файлами Sony BIOS, оскільки їх розповсюдження заборонено законом і вважається піратством. Якщо ви хочете імітувати свої ігри PS1 на Linux, вам доведеться зіткнутися з проблемою скидання BIOS вашої PS1. Немає нічого поганого в цьому, якщо ви не поширюєте це іншим.

Коли у вас є BIOS для використання, натисніть «Конфігурація». Це відкриє область налаштувань емулятора. Знайдіть «BIOS», натисніть спадне меню, а потім виберіть «інше». Використовуйте спливаюче меню, щоб додати файли BIOS до емулятора.

  Як отримати жести тачпада Macbook на Linux

Налаштування контролера

Щоб додати геймпад до емулятора PCSXR, спочатку натисніть «Конфігурація», потім виберіть «Контролери». Знайдіть «пристрій», натисніть спадне меню та виберіть геймпад. Потім виділіть елемент керування за допомогою миші та натисніть «змінити», щоб відобразити його. Натисніть кнопку на контролері, щоб призначити її певній кнопці. Повторіть цей процес для кожного контролю.

Щоб скинути елементи керування, будь-коли натисніть «скинути». Крім того, увімкніть вібрацію (якщо ваш контролер її підтримує), вибравши «візуальна вібрація».

Збереження

Емулятор PCSXR PlayStation підтримує збереження через стани збереження. Це може дозволити гравцеві легко переходити в гру та виходити з неї, а також чекати, поки ПЗУ завантажить все вручну. Щоб зберегти гру, переконайтеся, що ви вийшли з повноекранного режиму. Звідси натисніть «Емулятор», а потім «Зберегти стан». Перегляньте меню збереження та знайдіть слот для збереження. Після вибору слота PCSXR миттєво збереже.

Примітка: емулятор має кілька різних слотів для збереження (і завантаження), щоб ви могли мати різні збереження.

У будь-який час, якщо ви хочете завантажити стан збереження, знову натисніть «Емулятор», але замість вибору «стан збереження» виберіть «стан завантаження». Виберіть у списку слот для завантаження. Звідси PCSXR автоматично перейде до останнього збереження.