Як грати в ігри Nintendo DS на Linux за допомогою MelonDS

Nintendo DS була однією з найуспішніших портативних ігрових консолей Nintendo усіх часів. На жаль, у 2021 році його припиняють. Тож якщо ви хочете насолоджуватися улюбленими іграми Nintendo DS, вам доведеться наслідувати їх.

Якщо ви користуєтеся Linux, найкращий спосіб емулювати Nintendo DS на Linux – це програма MelonDS. Ось як змусити його працювати.

Примітка: AddictiveTips жодним чином не підтримує онлайн-завантаження гри Nintendo DS ROMS. Якщо ви хочете наслідувати свої улюблені ігри, будь ласка, використовуйте свої легальні ігри.

Встановлення MelonDS на Linux

Емулятор MelonDS чудовий, а в Linux він дозволяє користувачам емулювати ігри DS і DSi на дозвіллі. Однак він не поставляється попередньо встановленим у жодній операційній системі Linux, тому нам потрібно буде розглянути, як його налаштувати.

Щоб встановити програму MelonDS у вашій системі, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Потім, відкривши вікно терміналу, дотримуйтесь інструкцій нижче.

Flatpak

Безумовно, найкращий спосіб змусити емулятор Melon DS працювати на вашому комп’ютері Linux — це встановити його через Flatpak. Чому? Flatpak підтримується в 99% операційних систем Linux, а також може взаємодіяти з програмою Gnome Software, що полегшує роботу користувачів.

Якщо ви хочете, щоб Melon DS працював на вашому комп’ютері Linux як Flatpak, першим кроком є ​​встановлення середовища виконання Flatpak. Це середовище виконання є помічником, який працює у фоновому режимі в Linux, полегшуючи оновлення та встановлення пакетів.

Щоб програма Flatpak працювала на вашому комп’ютері, встановіть пакет «flatpak» за допомогою менеджера пакетів Linux. Якщо вам потрібна допомога, дотримуйтесь нашого докладного посібника з цієї теми.

Після того, як ви налаштуєте середовище виконання Flatpak, наступним кроком є ​​налаштування магазину додатків у вашій системі. У терміналі скористайтеся flatpak віддалено-додати команду нижче, щоб додати магазин додатків Flathub.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Після того, як магазин додатків Flathub буде налаштовано на вашому ПК з Linux, ви зможете встановити програму Melon DS на свій комп’ютер. Використання встановити flatpak командою нижче, встановіть програму.

flatpak install flathub net.kuribo64.melonDS

Пакет Snap

Якщо ви не можете використовувати магазин додатків Flatpak, ви зможете запустити програму MelonDS через магазин Ubuntu Snap. Snaps працює в широкому діапазоні операційних систем Linux, але тільки з налаштованим середовищем виконання Snapd.

Щоб налаштувати середовище виконання Snapd на вашому комп’ютері, встановіть пакет «snapd» на свій комп’ютер. Потім увімкніть файл «snapd.socket» за допомогою Systemd на вашому комп’ютері. Нарешті, скористайтеся швидке встановлення команду, щоб запустити останню версію MelonDS на вашому комп’ютері.

sudo snap install melonds

Arch Linux

Додаток MelonDS можна встановити на Arch Linux через репозиторій користувачів Arch Linux. Якщо ви хочете встановити цю програму на свій комп’ютер через AUR, почніть з налаштування пакетів «git» і «base-devel» на вашому комп’ютері.

sudo pacman -S git base-devel

Після налаштування двох пакетів вам потрібно буде встановити допоміжний інструмент Trizen AUR. Ця програма значно спростить встановлення Melon DS. Використовуючи наведені нижче команди, встановіть Trizen.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Коли помічник Trizen AUR запущено та запущено, ви зможете встановити програму MelonDS за допомогою тризен -С команду нижче.

trizen -S melonds

Грати в ігри DS з MelonDS

Щоб грати в ігри з MelonDS, вам доведеться додати прошивку BIOS. Вам потрібно буде додати BIOS, експортований з вашого власного Nintendo DS/DSi. Щоб отримати додаткову інформацію про те, як зробити дамп мікропрограми DS, клацніть тут.

Після того як мікропрограму буде скинуто за допомогою дампера MelonDS, знайдіть кнопку «Конфігурація» всередині MelonDS. Потім виберіть кнопку «Конфігурація». Звідси знайдіть розділ «DS-mode»; сюди додайте свою мікропрограму для DS. Вам потрібно буде додати ARM9, ARM7 та мікропрограму DS.

Коли ви додали прошивку DS до MelonDS, натисніть кнопку «ОК», щоб закрити налаштування. Потім знайдіть кнопку «Файл» і натисніть на неї мишею, щоб відкрити меню файлів. Звідси натисніть кнопку «Відкрити ROM» за допомогою миші.

Після вибору кнопки «Відкрити ROM» з’явиться спливаюче вікно. Звідси знайдіть свій ROM Nintendo DS. Коли ви знайдете його, виберіть його, і MelonDS відкриє його.

Коли ПЗУ буде відкрито в MelonDS, натисніть «Конфігурація» в емуляторі, а потім кнопку «Введення та гарячі клавіші». Потім подивіться на елементи керування. Якщо ви хочете змінити елементи керування, клацніть поля та призначте нові елементи керування. Коли закінчите, натисніть «ОК».

Налаштувавши елементи керування, ви можете грати у свою гру Nintendo DS. Насолоджуйтесь!