Як грати в ігри Game Boy у вашому терміналі Linux

Хоча термінал Linux, безперечно, веселе місце, не надто відомий як платформа для консольних ігор — головним чином завдяки його обмеженому виводу ASCII і шрифтом Брайля. Але його спартанський інтерфейс майже ідеально підходить для копіювання дисплея оригінальної Nintendo Game Boy 1989 року. Ось як грати в ігри Game Boy на вашому терміналі.

Навіщо емулювати Game Boy у терміналі?

Game Boy від Nintendo — одна з найуспішніших ігрових консолей, коли-небудь створених, і вона познайомила покоління дітей і дорослих із радощами таких ігор, як Tetris, Pokemon і Super Mario Land.

Завдяки процесору 4 МГц і дисплею 47×43 мм Game Boy легко поміщається в кишені штанів і забезпечує близько 15 годин гри від чотирьох батарейок типу АА. Наприкінці 1980-х і на початку 1990-х років Game Boy був обов’язковим аксесуаром для будь-якого підлітка і повністю домінував на ринку портативних ігор.

Популярність і довголіття цієї консолі означали, що існували тисячі офіційно ліцензованих ігор Game Boy, і ще багато їх було зламано разом майстрами спальні.

Запустивши емулятор у вашому терміналі, ви можете запускати кожен із них, перетворюючи свій термінал на велику бібліотеку ігор, у які можна грати.

Як випливає з назви, php-terminal-gameboy-emulator написаний на PHP — мові, яка зазвичай використовується для створення веб-сайтів — і хоча в файлі readme проекту вказано лише, що він підтримує PHP 5.6, PHP 7 і HHVM, ми його запустили. майже бездоганно на версіях PHP до 8.2.

З php-terminal-gameboy-emulator ви також не обмежені своїм комп’ютером і можете запускати сеанси через Secure Shell (SSH) на віддалених машинах.

Оскільки він працює в терміналі, у ваших іграх Game Boy не буде звуку, але ми впевнені, що ви можете наспівувати мелодію теми Tetris.

Ви також не зможете зберігати ігри. Якщо ці обмеження занадто обмежувальні, у Linux доступні десятки чудових емуляторів.

Ви повинні використовувати лише ROMS, якими ви володієте на законних підставах. Ви можете знайти величезну різноманітність домашніх дисків Game Boy на сайті Homebrew Hub.

Як встановити php-terminal-gameboy-emulator на Linux

Перш ніж інсталювати php-terminal-gameboy-emulator, ви повинні спочатку переконатися, що у вас встановлено PHP. Щоб перевірити це, відкрийте термінал і введіть:

 php -v 

Ця команда має повернути номер версії встановленого пакета PHP. Якщо він повертає «php: команда не знайдена», у вас не встановлено PHP.

Щоб інсталювати PHP на Arch і пов’язаних дистрибутивах, введіть:

 sudo pacman -S php 

На Debian та його похідних:

 sudo apt install php 

Для сімейства Fedora вам спочатку потрібно додати репозиторій Remi PHP:

 sudo dnf -y install http://rpms.remirepo.net/fedora/remi-release-XX.rpm 

…де XX — номер вашої версії Fedora. Тепер увімкніть репозиторій:

 sudo dnf module enable php:remi-8.1 -y 

Нарешті, ви можете встановити PHP за допомогою:

 sudo dnf install php -y 

Тепер PHP встановлено, використовуйте інструмент wget, щоб завантажити php-terminal-gameboy-emulator:

 wget https://raw.githubusercontent.com/gabrielrcouto/php-terminal-gameboy-emulator/master/bin/php-gameboy.phar 

Зробіть його виконуваним за допомогою:

 sudo chmod +x php-gameboy.phar 

Перемістіть двійковий файл у свій шлях, щоб його можна було виконати будь-де у вашій системі;

 sudo mv php-gameboy.phar /usr/local/bin/php-gameboy 

Грайте в чудові ігри Game Boy у своєму терміналі Linux

Щоб почати гру за допомогою php-terminal-gameboy-emulator, вам потрібно передати назву файлу ROM як аргумент. Наприклад:

 php-gameboy ~/gbroms/tetris.gb 

ПЗУ завантажиться майже миттєво, і ви зіткнетеся зі знайомим екраном-заставкою у відтінках сірого будь-якої гри, яку ви виберете.

У відео нижче ви можете побачити, що емулятор цілком здатний запускати Street Fighter II і що цей сценарист так само зручний у роботі з термінальною версією, як і з справжнім портативним комп’ютером — він переконливо керує Рю, щоб перемогти Гіле в першому раунді.

Ви також помітите, що хоча php-terminal-gameboy-emulator переконливо відтворює матричний екран Game Boy у вашому терміналі, час від часу виникають візуальні артефакти. Частота їх появи та їх серйозність залежать від гри, у яку ви граєте.

Елементи керування емулятора такі, і, на жаль, їх не можна змінити:

Елементи керування з клавіатури

Елементи керування консолі

WASD

Напрямки D-Pad

Кома (,)

А

Крапка (.)

Б

Н

Виберіть

М

Почніть

Вразіть своїх друзів php-terminal-gameboy-emulator!

Гра в бойовики, бойові та пригодницькі ігри з терміналу Linux — це технічне досягнення, яке неодмінно надихне ваших колег і родичів, а також може бути чудовим способом переконати їх у першорядності Linux як ігрової системи.

Ви також можете використовувати його як спосіб знову пережити своє дитинство під час простою, коли ви працюєте.