Як грати в аркадні ігри за допомогою MAME на Linux

| | 0 Comments| 9:42 AM
Categories:

Хочете відправитися в подорож до ностальгії і пограти в старі аркадні ігри зі своїм ПК з Linux? Наразі найкращий спосіб емулювати будь-який аркадний кабінет – це використовувати MAME в Linux. Це програмне забезпечення є багатоцільовим емулятором, який дозволяє запускати різні типи аркадних кабінетних ігор на будь-якому ПК. Він є відкритим вихідним кодом, має масу функцій і дуже надійний.

Примітка: wdzwdz жодним чином не заохочує і не виправдовує незаконне завантаження або розповсюдження файлів ПЗУ або BIOS для MAME. Якщо ви вирішите інсталювати MAME, будь ласка, використовуйте власні ігрові ПЗУ та файли BIOS, резервну копію яких ви створили на ПК, на законних підставах.

Встановіть Mame на Linux

Існує кілька реалізацій програмного забезпечення емуляції MAME. Для більшості дистрибутивів Linux його буде легко взяти та почати. Для інших дистрибутивів Linux вам потрібно буде вручну створити програмне забезпечення.

Програмне забезпечення працює як повноекранний додаток, з яким користувачі можуть взаємодіяти за допомогою миші, що робить його ідеальним для тих, хто хоче перетворити ПК з Linux в аркадний кабінет. Щоб встановити програмне забезпечення, відкрийте термінал і виконайте наступне:

Ubuntu

Mame доступний для Ubuntu, але користувачі не можуть встановити його без попереднього ввімкнення додаткових сховищ програмного забезпечення. Для емулятора Mame потрібно ввімкнути «Універс». Щоб увімкнути джерело програмного забезпечення Universe, відкрийте термінал і введіть наступне:

sudo add-apt-repository universe

Наведена вище команда повідомляє системі, що можна використовувати Universe як джерело програмного забезпечення. Наступним кроком є ​​оновлення системи та оновлення кешу, щоб відобразити внесені зміни. Це робиться за допомогою команди apt update.

sudo apt update

Якщо всесвіт увімкнено, Mame встановить на Ubuntu:

sudo apt install mame

Debian

sudo apt-get install mame

Arch Linux

Mame доступний для Arch Linux, але користувачам потрібно буде скомпілювати його, щоб він працював. Ось як це зробити. Спочатку відкрийте термінал і використовуйте його для встановлення різних залежностей, які потрібні програмному забезпеченню для правильного створення.

sudo pacman -S base-devel git sdl2 gconf sdl2_ttf gcc qt5

Використовуючи інструмент git, візьміть останню версію вихідного коду Mame.

git clone https://github.com/mamedev/mame.git

Введіть клонований каталог Mame за допомогою команди CD.

cd mame

Нарешті, скомпілюйте програмне забезпечення.

make

Fedora

sudo dnf install mame

OpenSUSE

sudo zypper install mame

Інші Linux

Mame можна легко зібрати в будь-який дистрибутив Linux без особливих проблем. Єдиними вимогами є базові інструменти компіляції, такі як GCC, SDL та фреймворк. The Сам вихідний код доступний на Githubі розробник також має інструкції з компіляції на Linux.

  Як легко знайти файли за допомогою TagSpaces у Linux

Налаштування Mame

Mame не схожий на інші емулятори в Linux, і залежно від того, як ви інсталюєте, потрібно трохи часу, щоб почати. Якщо ви встановили Mame через менеджер пакетів (Ubuntu, Fedora тощо), відкрийте вікно терміналу та введіть: mame

Це запустить емулятор. Або спробуйте меню швидкого запуску. Натисніть ALT + F2 на клавіатурі, потім введіть «mame» і натисніть Enter. Потрібно відкрити повноекранний додаток емуляції.

Примітка: інструмент емуляції Mame також є у вашій програмі запуску (якщо ви встановили його, а не створювали).

При першому запуску інструмент емуляції відмовиться працювати. Це тому, що немає ПЗУ (або BIOS для багатьох аркадних шаф), з якими можна працювати. Щоб додати ПЗУ відеоігор до програми, відкрийте вікно терміналу та отримайте кореневу оболонку:

sudo -s

Далі перейдіть у термінал туди, де на вашому ПК є файли ROM.

cd /home/username/my-example-folder

Скопіюйте файли ROM з папки в каталог ROM.

cp -R /home/username/my-example-folder/* /usr/local/share/games/mame/roms

Компіляція MAME з вихідного коду, а не встановлення через двійковий пакет? Якщо так, наведені вище інструкції не працюватимуть. Не отримуйте root в терміналі. Натомість вам потрібно буде зробити наступне, щоб запустити його:

cp -R ~/my-example-folder/* ~/mame/roms

Кожен раз, коли ви хочете запустити емулятор:

cd ~/mame

./mame64

Крім того, відкрийте файловий менеджер, перейдіть до /home/username/mame, клацніть правою кнопкою миші на mame64 і запустіть його.

  Як легко знайти файли за допомогою TagSpaces у Linux

Майте на увазі, що жодні файли Arcade ROM не працюватимуть правильно без відповідних файлів BIOS. З юридичних причин не можна просто поширювати ці файли в Інтернеті. Щоб отримати ці файли легально та розмістити їх у каталозі /usr/local/share/games/mame/ або /home/username/mame/roms

Запуск гри

Гра запускатиметься в Mame, лише якщо вона має відповідні файли BIOS. Наприклад: щоб запустити Metal Slug 5, вам знадобляться файли BIOS NeoGeo, а також ПЗУ для самої гри. Помістіть окремі файли NeoGeo BIOS в папку Metal Slug 5.

Можливо, вам доведеться повторити цей процес, щоб кожна гра запрацювала, оскільки, здається, немає кореневого каталогу BIOS для роботи.

Коли файли знаходяться там, де вони повинні бути, просто запустіть програму Mame та виберіть гру за допомогою засобу вибору меню. Звідси з’явиться попередження.

  Як використовувати tmux в Linux (і чому він краще, ніж екран)

Налаштування контролера

Налаштування вводів контролера для гравців в емуляторі MAME починається з вибору «Налаштувати загальні входи» на початку. Це відкриє меню зі списком налаштувань конфігурації керування для гравців 1 – 8. Підключіть геймпад і виберіть гравця, який ви хочете налаштувати.

У кожному окремому меню користувач повинен призначити кнопки плеєру. Перейдіть у список вниз, виберіть клавішу керування та натисніть клавішу enter, щоб переналаштувати карту.

Коли з’явиться можливість переналаштування, натисніть потрібну кнопку на геймпаді, клавіатурі (і т. д.), щоб зіставити певні кнопки з поточним гравцем. Будь ласка, майте на увазі, що вам потрібно буде зробити це для кожного геймпада та гравця.

Вставлення монет

Враховуючи, що MAME означає «емулятор кількох аркадних автоматів», повідомлення «вставити монету» з’являється часто. Не хвилюйтеся, якщо ви не встановите пристрій для зчитування монет і не налаштуєте його, програмне забезпечення не запитуватиме четвертинки. Замість цього вам потрібно буде натиснути кнопку, щоб імітувати вставляння монети.

Елементи керування монетами за замовчуванням мають значення 5-8 у рядку цифр. Натисніть один, щоб вставити, і почніть гру. Крім того, кнопки запуску гравця мають 1-4 (по одній кнопці для кожного гравця).