Як годинник Samsung Galaxy вимірює ваш стрес?

Окрім того, що годинник Samsung Galaxy Watch допомагає залишатися на зв’язку та відстежувати ваші фітнес-цілі, він може вимірювати ваш рівень стресу за допомогою передових датчиків і алгоритмів. Тут ми пояснимо, як розумним годинникам Samsung це вдається.

Як розумні годинники Samsung вимірюють рівень стресу

Заріф Алі / MakeUseOf

Однією з найбільш інтригуючих можливостей фітнес-носних пристроїв і розумних годинників є їх здатність вимірювати рівень стресу. Хоча точні механізми можуть відрізнятися від однієї марки до іншої, більшість розумних годинників, у тому числі від Samsung, використовують вбудовані датчики для моніторингу фізіологічних даних, таких як варіабельність серцевого ритму, провідність шкіри та рівень кисню в крові.

Потім ці вимірювання аналізуються та поєднуються з інтелектуальними алгоритмами. Вони беруть дані про ваш загальний стан здоров’я, такі як вік, зріст, вага та інші індивідуальні базові дані, щоб оцінити рівень стресу користувача. Отже, смарт-годинники можуть запропонувати цінну інформацію та сповіщення, спонукаючи користувачів брати участь у заходах для зменшення стресу, коли це необхідно.

Монітор серцевого ритму

Усі моделі Samsung Galaxy Watch оснащені оптичним монітором пульсу, який постійно відстежує ваш пульс. Цей датчик використовує інфрачервоне та світлодіодне світло для вимірювання змін об’єму крові.

Стрес часто призводить до підвищення частоти серцевих скорочень. Ваш Samsung Galaxy Watch може записувати коливання частоти серцевих скорочень, також відомі як варіабельність серцевого ритму (ВСР), що є життєво важливим для точного вимірювання рівня стресу.

Samsung Galaxy Watch пропонує три зручні способи вимірювання пульсу. Ви також можете активувати функцію безперервного моніторингу частоти серцевих скорочень на своєму носінні, яка забезпечує цілісний огляд моделей пульсу протягом тривалого періоду.

Крім того, якщо ви віддаєте перевагу періодичному вимірюванню частоти серцевих скорочень, ви можете налаштувати свій Galaxy Watch на вимірювання пульсу кожні десять хвилин у нерухомому стані. Ви також можете налаштувати вимірювання пульсу вручну. Для цього налаштуйте Samsung Health на своєму годиннику, перейдіть у «Параметри» > «Samsung Health» > «Пульс» і виберіть зі списку доступних параметрів.

Завантажити: Samsung Health для Android | iOS (безкоштовно)

Датчик електрошкірної активності (EDA).

Ваш Galaxy Watch також містить датчик електрошкірної активності (EDA). Це вимірює електропровідність вашої шкіри, яка змінюється, коли людина перебуває в стані стресу, як зазначає Національна медична бібліотека.

Він виявляє невеликі електричні реакції, що виробляються еккріновими потовими залозами, шляхом подачі на шкіру низької, незрозумілої та постійної напруги. Це дає уявлення про рівень стресу користувача. Ця технологія допомагає забезпечити більш повне розуміння стресу та його впливу на організм.

Розумні годинники з датчиками EDA зазвичай мають металеві або провідні ділянки на нижній стороні, які контактують зі шкірою. Ці ділянки служать електродами для вимірювання електропровідності шкіри. Це часто робиться шляхом поєднання високочастотних і низькочастотних вимірювань.

Датчик EDA збирає та аналізує ці дані протягом певного періоду, фіксуючи коливання, які можуть вказувати на стрес або емоційне збудження. На основі аналізу даних EDA ваш Galaxy Watch може показувати рівень стресу.

Аналіз патернів сну

Відомо, що низька якість або недостатній сон сприяють підвищенню рівня стресу. Як ми зазначали раніше, моделі Samsung Galaxy Watch постійно відстежують варіабельність серцевого ритму, на яку впливає вегетативна нервова система та може вказувати на рівень стресу.

Годинник Samsung Galaxy Watch може використовувати свій акселерометр, щоб визначити, коли ви спите, на основі моделей рухів. Ця інформація в поєднанні з даними датчиків частоти серцевих скорочень і SpO2, які допомагають відстежувати рівень насичення киснем разом із можливостями виявлення хропіння, може відстежувати тривалість сну, його стадії та порушення. За допомогою цих вимірювань ваш Galaxy Watch може визначити фактори стресу, пов’язані зі сном.

Контролюйте рівень стресу за допомогою годинника Samsung Galaxy

Як бачите, розумні годинники Samsung покладаються на датчики й алгоритми для точних вимірювань і візуалізації даних, що дає вам змогу визначити пріоритет свого психічного благополуччя.

Хоча функція вимірювання стресу на годиннику Samsung Galaxy Watch не замінює професійного керівництва, вона може бути корисним супутником для більшості з нас, які прагнуть краще розуміти рівень стресу та керувати ним. З цією інноваційною технологією на наших зап’ястях ми можемо робити активні кроки до більш здорового та збалансованого способу життя.