Як відформатувати USB-пристрій у Fat32 в Linux

Чи потрібно відформатувати USB-пристрій у Fat32 на вашому ПК з Linux? Не можете зрозуміти, як відформатувати файлову систему? Ми можемо допомогти! Дотримуйтесь, як ми покажемо, як відформатувати USB-пристрій у Fat32 в Linux!

Відформатуйте USB-пристрій у Fat32 – Дискова утиліта Gnome

Програма Gnome Disk Utility — це найшвидший і найпростіший спосіб, яким користувач Linux може відформатувати USB-пристрій у Fat32. Причина? Він має простий у використанні інтерфейс користувача, підтримує формат Fat32 і підтримує такі речі, як «швидкий формат».

Щоб розпочати процес форматування, вам знадобиться інсталювати Gnome Disk Utility на вашому комп’ютері. На жаль, хоча Gnome Disk Utility поставляється з багатьма операційними системами Linux, вона постачається не з усіма.

За допомогою комбінації клавіатури Ctrl + Alt + T відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Або відкрийте меню програми, знайдіть «Термінал» і запустіть програму таким чином.

Відкривши вікно терміналу, дотримуйтесь інструкцій із встановлення дискової утиліти Gnome, які відповідають ОС Linux, яку ви зараз використовуєте.

Ubuntu

В Ubuntu встановіть програму Gnome Disk Utility за допомогою наведеної нижче команди Apt.

sudo apt install gnome-disk-utility

Debian

Користувачі Debian Linux зможуть встановити дискову утиліту Gnome, використовуючи команду Apt-get.

sudo apt-get install gnome-disk-utility 

Arch Linux

Якщо ви користуєтеся Arch Linux, ви зможете швидко встановити Gnome Disk Utility за допомогою команди Pacman.

sudo pacman -S gnome-disk-utility

Fedora

У Fedora Linux програма Gnome Disk Utility вже може бути встановлена. Однак, якщо це не так, ви зможете змусити його працювати за допомогою наступної команди Dnf.

sudo dnf install gnome-disk-utility

OpenSUSE

Якщо ви використовуєте OpenSUSE Linux, ви зможете швидко встановити програму Gnome Disk Utility за допомогою наступної команди Zypper.

sudo zypper install gnome-disk-utility

Відформатуйте USB-пристрій у Fat32

Тепер, коли Gnome Disk Utility встановлено на вашому ПК з Linux, знайдіть «Диски» в меню програми. Коли програма відкрита, дотримуйтесь наведених нижче покрокових інструкцій, щоб дізнатися, як відформатувати USB-пристрій у Fat32.

  Як встановити LPlayer на Linux

Крок 1. Підключіть USB-пристрій до порту USB. Підключивши його, ви побачите, що він з’явиться на бічній панелі Gnome Disk Utility. Знайдіть свій пристрій на бічній панелі та клацніть на ньому мишею.

Крок 2. Знайшовши пристрій і клацнувши на ньому мишею, ви побачите огляд USB-пристрою. Звідси знайдіть меню Gnome Disk Utility і натисніть на нього.

Не можете знайти меню Gnome Disk Utility? Він розташований прямо зліва від кнопки згортання.

Крок 3: У меню Gnome Disk Utility натисніть кнопку «Форматувати диск». Потім знайдіть меню «Стерти».

У меню «Стерти» виберіть «Швидко» або «Повільно». Для найкращих результатів ми рекомендуємо варіант «Повільно», оскільки він безпечніший.

  Як використовувати команду man в Linux: приховані секрети та основи

Крок 4: Вибравши опцію в меню «Стерти», знайдіть меню «Розділи», виберіть «Сумісний з усіма системами та пристроями (MBR/DOS)» і натисніть на нього.

Крок 5: У розділі «Томи» для вашого пристрою знайдіть кнопку «+» та натисніть на неї, щоб створити новий розділ. Після натискання цієї кнопки з’явиться вікно «Створити розділ».

Використовуючи спливаюче вікно, виберіть розмір розділу, вільне місце тощо. Натисніть «Далі», щоб перейти до наступної сторінки.

Крок 6: На наступній сторінці знайдіть розділ «Назва тому» та назвіть свій том. Або залиште поле порожнім, якщо хочете.

Знайдіть кнопку «Стерти» та натисніть на неї, якщо ви хочете попередньо стерти дані пристрою. Потім знайдіть «Тип» і натисніть «Для використання з усіма системами та пристроями (FAT).

  6 найкращих тем для значків для Linux

Після завершення натисніть «Створити».

Крок 7: Після натискання кнопки «Створити» у дисковій утиліті Gnome ваш USB-пристрій буде відформатовано у Fat32!

Відформатуйте USB-пристрій у Fat32 – Mkfs

Ще один швидкий спосіб відформатувати USB-пристрій у Fat32 – це команда mkfs у терміналі. Щоб почати процес, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі, щоб відкрити термінал. Або знайдіть «термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється, підключіть USB-пристрій. Потім виконайте lsblk в терміналі, щоб переглянути всі підключені пристрої зберігання даних.

lsblk

Перегляньте lsblk, знайдіть свій USB-пристрій і знайдіть ярлик пристрою. У цьому прикладі міткою пристрою є /dev/sde1. Ваш буде відрізнятися!

Примітка: не можете зрозуміти, як читати lsblk? Перегляньте наш посібник про те, як знайти інформацію про жорсткий диск, щоб отримати допомогу!

Коли ви знайшли свій USB-пристрій, відключіть його, якщо він ще не відключений. Ви можете зробити це, ввівши команду umount разом із міткою пристрою.

sudo umount /dev/sde1

Після відключення пристрою скористайтеся командою mkfs.vfat -F32, щоб відформатувати його у Fat32.

sudo mkfs.vfat -F32 /dev/sde1