Як відформатувати SD-карту в ExFat в Ubuntu

| | 0 Comments| 9:30 PM
Categories:

Файлова система exFat є одним із найкращих форматів для використання на карті SD, особливо якщо ваша SD-карта використовується на Android, оскільки вона має масу корисних функцій. У цьому посібнику ми покажемо вам, як відформатувати вашу SD-карту в ExFat в Ubuntu.

Зверніть увагу, що хоча ці інструкції зосереджені на Ubuntu, ці інструкції працюватимуть на всіх операційних системах на базі Linux. Якщо вам потрібно відформатувати в ExFat і не використовуєте Ubuntu, будь ласка, дотримуйтесь цього.

Варіант 1 – Диски Gnome

Найкращий спосіб відформатувати SD-карту у формат файлу ExFat в Ubuntu – це програма Gnome Disks. Ця програма має вбудовану підтримку ExFat і простий графічний інтерфейс, який може зрозуміти кожен, навіть новачок.

Щоб почати, вам потрібно переконатися, що на вашому ПК Ubuntu Linux встановлено диски Gnome. Якщо у вас його не налаштовано, запустіть термінал на робочому столі Ubuntu Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «Термінал» у меню програми.

Коли вікно терміналу відкриється, скористайтеся командою apt install нижче, щоб встановити програму Gnome Disks на свій ПК Ubuntu. Або, якщо ви віддаєте перевагу не використовувати термінал, запустіть програмне забезпечення Ubuntu, знайдіть «Диски» або «Диски Gnome» та встановіть програмне забезпечення таким чином.

  Яка різниця між процесорами Intel Core i3, i5, i7 та X?

Примітка: якщо ви не використовуєте Ubuntu, ви можете досить легко встановити інструмент Gnome Disks, відвідавши веб-сайт Pkgs.org. Або за допомогою пошуку програми в програмі Gnome або KDE Discover.

sudo apt install gnome-disk-utility

Тепер, коли програму Gnome Disks встановлено, запустіть її, знайшовши «Диски» в меню програми. Ви також можете запустити його за допомогою «gnome-disk-utility» з терміналу, якщо потрібно.

Коли диски Gnome відкриті на робочому столі Ubuntu, дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче, щоб відформатувати вашу SD-карту у форматі ExtFat.

Крок 1. Підключіть вашу SD-карту до Ubuntu через пристрій для читання карт USB або слот для зчитування карт SD, вбудований у ваш ПК. Після підключення Gnome Disks автоматично відображатиметься на бічній панелі зліва.

Якщо ви не бачите свій пристрій, закрийте та перезапустіть Gnome Disks.

Крок 2. Знайдіть пристрій SD-карти на бічній панелі та виберіть його за допомогою миші. Вибравши його мишею, знайдіть меню у верхньому правому куті та натисніть на нього.

Усередині меню виберіть опцію «Форматувати диск». Вибір цього дозволу стерти вашу SD-карту. Після того, як ви клацнете «Форматувати диск», з’явиться меню. Виберіть «Не перезаписувати наявні дані (швидко)».

  Як перенести вкладки Chrome між iPhone, iPad і Mac

У другому полі виберіть «Сумісний із сучасними системами та жорсткими дисками > 2 ТБ (GPT). Цей параметр знадобиться для використання ExFat.

Виберіть «Формат», коли встановлено обидва параметри меню.

Крок 3: Коли ваш пристрій відформатовано, усі розділи зникли. Звідси знайдіть символ «+» і клацніть на ньому мишею. Ця кнопка відкриє меню нового розділу.

За допомогою повзунка розділу виберіть розмір розділу. Потім натисніть «Далі».

Крок 4: Знайдіть прапорець «Інше» та клацніть на ньому мишею. Ви повинні вибрати цю опцію, оскільки «ExFat» знаходиться в цій області.

Після натискання «Інше» встановіть прапорець «exFAT». Якщо вибрати це, Gnome Disks відформатує ваш розділ у «exFAT».

Натисніть «Створити», щоб завершити процес.

Варіант 2 – Термінал

Хоча Gnome Disks, безсумнівно, є найпростішим способом форматування диска, це не єдиний спосіб зробити це. Ви також можете відформатувати USB-накопичувач у форматі ExFat через термінал.

Щоб почати, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «Термінал» у меню програми.

  Як встановити клієнт DBeaver MySQL на Ubuntu

Коли вікно терміналу відкриється, скористайтеся командою lsblk, щоб переглянути всі підключені блочні пристрої на вашому комп’ютері. Знайдіть ярлик своєї SD-карти. У цьому прикладі міткою диска є /dev/sde1. Ваш буде відрізнятися.

Знайшовши мітку диска, ви можете створити нову файлову систему на пристрої. Для цього скористайтеся командою mkfs.exfat. Ця команда перезапише таблицю розділів і переформатує її, щоб все було стерто.

sudo mkfs.extfat /dev/sde1

Коли команда буде завершена, ви побачите «Файлова система створена успішно». Ось як ви дізнаєтеся, що процес завершено. На цьому етапі ви можете переконатися, що у файловій системі справді запущено ExFat, запустивши команду lsblk -f.

lsblk -f

У наведеній вище команді перераховано кожен блоковий пристрій, але також показана файлова система, яка підключена до пристрою. Отже, знайдіть свою відформатовану SD-карту та перегляньте стовпець «FSTYPE», щоб підтвердити, що форматування було успішним.