Як відформатувати надрядковий або підрядковий текст у Word або PowerPoint

Незалежно від того, обговорюєте ви хімічні чи математичні формули чи цитуєте вміст, для якого потрібні виноски, вам потрібно буде використовувати надрядковий чи підрядковий текст. Ось як відформатувати цей текст у Microsoft Word або PowerPoint.

Форматування верхнього або підрядкового тексту

Щоб відформатувати текст у верхньому чи нижньому індексі, спочатку потрібно виділити текст. Вибравши текст, клацніть «Панель запуску діалогового вікна» групи «Шрифт», який є крихітним значком у нижньому правому куті групи «Шрифт».

У розділі «Ефекти» у вікні «Шрифт», що з’явиться, поставте прапорець «Надрядковий» або «Нижній індекс», залежно від того, що вам потрібно. Якщо ви не впевнені, що саме, ви можете побачити попередній перегляд тексту в розділі «Попередній перегляд». Коли ви будете готові, натисніть «ОК».

Вибраний текст тепер відображатиметься як текст у верхній або нижній частині. Якщо вам потрібно скасувати ефект, просто виділіть текст і натисніть Ctrl+Пробіл. Ефект буде зворотним.

Гарячі клавіши

Якщо ви плануєте використовувати надрядковий або підрядковий текст досить часто, ви можете використовувати ці комбінації клавіш, щоб прискорити процес.

Верхній індекс: виділіть текст, потім натисніть Ctrl+Shift+знак плюс (+)
Індекс: виділіть текст і натисніть Ctrl+=

Вставлення символів верхнього або нижнього індексу

Word і PowerPoint також пропонують кілька різних попередньо відформатованих символів верхнього і нижнього індексу для використання. Щоб отримати доступ до цих символів, перейдіть на вкладку «Вставка», а потім натисніть «Символ».

З’явиться спадне меню. Тут виберіть «Інші символи».

У вікні «Символ», що з’явиться, клацніть стрілку вниз біля поля «Підмножина», а потім виберіть у меню «Надрядкові та підрядкові».

Це переміщує вас до розділу верхніх і нижніх індексів засобу вибору символів. Тут виберіть будь-який з доступних верхніх і нижніх індексів (які ми виділили), а потім натисніть «Вставити».

Тепер у вашому документі чи презентації з’явиться символ верхнього або нижнього індексу.