Як відтворювати файли OGG на Windows 10

Універсальні засоби перегляду файлів не є такими універсальними, як вони про себе вважають. Деякі програми спеціалізуються на відтворенні певних типів файлів, а інші можуть відтворювати більш поширені. Наприклад, будь-який медіаплеєр може відтворювати файл MP4, але не всі можуть відтворювати файл MKV. Windows 10 є першою версією Windows, яка підтримує файли MKV, але є й винятки. Ви виявите, що є певні файли MKV, які Windows 10 все ще не може відтворити. Це пов’язано з тим, що для медіафайлів потрібно встановити кодек, перш ніж програма зможе їх відтворити. Якщо кодека немає, файл не можна відтворити. Ось чому ви не можете відтворювати файли OGG у Windows 10.

  Перемикайте звукові доріжки та завантажуйте зовнішні субтитри в програмі «Фільми та ТБ» у Windows 10

У вас є можливість встановити кодек, необхідний для відтворення файлів OGG у Windows 10, але вони мають свою ціну. Хороша новина полягає в тому, що Microsoft випустила розширення для веб-медіа, які дозволяють відтворювати файли OGG, Vorbis і Theora в Windows 10. Погана новина полягає в тому, що він не зовсім готовий до публічного випуску.

Встановіть розширення веб-медіа

Щоб оплачувати файли OGG, вам потрібно встановити файл Розширення веб-медіа додаток від Microsoft. Це безкоштовна програма, доступна в Windows Store. Встановіть його, і ви зможете відтворювати файли OGG на Windows 10.

  Як знайти розташування папки запуску Windows 10

Обмеження

Це напівприготований розчин. Згідно з описом програми, ви зможете відтворювати файли OGG в Edge та інших програмах. Ці «інші програми» не включають програми «Фільми та ТБ», Internet Explorer або Windows Media Player. Передбачається, що кодеки працюватимуть з будь-яким додатком, який їх підтримує, тому схоже, що Microsoft випустила програму веб-медіа-розширень передчасно.

Поки що немає жодних програм, які могли б читати кодек і використовувати його для відтворення цих файлів. Можливо, це пов’язано з майбутньою версією Edge або майбутньою збіркою Windows 10.

Альтернатива

Простий спосіб обійти це обмеження – використовувати замість цього програвач VLC. Це найближча річ до універсального медіаплеєра, і якщо ви ще не маєте його у вашій системі, ви втрачаєте. Програма має багато функцій, і кожна функція відтворення медіа-файлів, яку Microsoft видалила з Windows, більш ніж створена для програвача VLC. Він навіть може відтворювати більшість файлів MKV, але тут ви знайдете винятки, і в цьому випадку вам, можливо, доведеться використовувати такий додаток, як PotPlayer.

  Як очистити кошик за розкладом у Windows 10

Файли OGG або .oga та ogv поки що не дуже поширені, але вони використовуються для потокової передачі в Інтернеті. Вони підтримують метадані та субтитри, тому ніколи не завадить мати під рукою програму, яка може відтворювати тип файлу.