Як відредагувати файл хостів Windows для локального тестування веб-сайту?

Давайте перевіримо, як редагувати файл hosts у Windows 10/11, щоб перевірити веб-сайт локально, не вносячи змін у DNS.

Файли Hosts діють як локальні DNS-сервери. Але перш ніж йти далі, давайте перевіримо цей випадок за участю Джека.

Джек був адміністратором веб-сайту в регіональному магазині електронної комерції в Торонто, Канада. Його попросили забезпечити безперешкодне перенесення на інший веб-хостинг.

Він зробив це ідеально, і сайт запрацював незабаром після внесення змін у DNS. Єдиною проблемою були відсутні зображення значної кількості продуктів.

Хоча вони якомога швидше пом’якшили проблему, кілька тисяч доларів накопичилися як втрачений дохід. І Джека попросили залишити роботу.

Його помилка, запитаєте ви? – пропуск простого, але важливого кроку для тестування нового веб-сайту перед зміною записів DNS.

Файл хостів

Джек міг запобігти кризі, зробивши один рядок у файлі хосту на своєму ПК з Windows за допомогою Блокнота, подібно до цього:

241.32.87.165 domainname.com

Це допомогло б йому перевірити переміщений веб-сайт, не торкаючись живого онлайн-магазину.

Файл Hosts зберігає локальні DNS-записи, які перевіряє кожен комп’ютер перед підключенням до DNS-серверів. Метою є швидше з’єднання без збільшення затримки.

Як працює файл Hosts?

Візьмемо інший приклад.

Припустімо, вам потрібно піти до нещодавно відкритого супермаркету, але ви не знаєте його назви та точної адреси. Ненадовго залишивши в стороні пошук Google, ви можете порадитися зі своїм братом (файл хосту) або сусідом (DNS-сервер).

  Як отримати диспетчер завдань у комп’ютерних іграх на Windows 10

Другий спосіб потребує додаткового часу (затримки), і запитати брата швидше.

Подібним чином, коли ми вводимо доменне ім’я (наприклад, techukraine.net.com), нашому комп’ютеру, будучи машиною, потрібна пов’язана IP-адреса, щоб завантажити веб-сайт у браузері.

Спочатку виконується пошук у файлі локального хоста. Якщо в ньому немає необхідної інформації, запит передається назовні.

Після цього ці DNS-сервери зіставляють доменне ім’я з IP-адресою та надсилають відповідь. І нарешті ми бачимо веб-сайт завантаженим.

Редагуючи файл hosts, ми змушуємо нашу локальну машину повірити, що перенесений веб-сайт є активним. Це також дозволяє уникнути підключення нашого ПК і DNS-сервера для цього конкретного запиту.

Отже, коли ми відвідуємо цей веб-сайт, він завантажується з IP-адреси, зазначеної у файлі хосту, а не відповідно до записів DNS у реєстратора домену.

Це допомагає перевірити, чи все працює бездоганно, перед запуском.

Редагування файлу хостів у Windows

Файл Hosts розташований у C:WindowsSystem32driversetc

Хоча в ньому немає розширення текстового файлу, ви можете редагувати його в будь-якому текстовому редакторі. Однак процес трохи тривалий.

Ви відкриєте цей файл у Блокноті, щоб внести необхідні зміни, збережете його в іншому місці, видалите вихідний файл і, нарешті, перемістіть туди змінений файл.

Але ми підемо коротким шляхом.

Почніть із відкриття Блокнота від імені адміністратора.

  Як видалити оновлення Windows 10, завантажене у вашу систему

Потім натисніть «Усі файли», потім «Відкрити» у розкривному меню та перегляньте каталог файлів hosts:

Тепер виконайте перший крок і змініть його на «Усі файли» (*.*), оскільки в папці немає текстового файлу, тому спочатку вона здасться порожньою.

Далі виберіть хости та натисніть Відкрити.

Частина редагування хост-файлу включає введення назви вашого веб-сайту та IP-адреси сервера, на який ви перемістили файли:

Пам’ятайте, що не слід ставити #, оскільки це перетворить заяву на коментар, який не працюватиме.

Нарешті натисніть Ctrl+S, щоб зберегти зміни та вийти.

Перевірка

Тепер ви можете увійти на веб-сайт і побачити будь-які проблеми.

Але зачекайте! Як дізнатися, що він завантажується з нового сервера, а не з активного?

Щоб перевірити це та перевірити нову веб-адресу, спершу потрібно закрити браузер.

Потім відкрийте командний рядок і введіть. ipconfig/displaydns.

Доменне ім’я буде вказано навпроти імені запису та IP-адреси із записом (хост).

Список displaydns може бути довгим, і ви можете очистити DNS, щоб видалити наявні записи. Це одноетапний, абсолютно нешкідливий процес, коли ви відкриваєте командний рядок і вводите ipconfig/flushdns.

Нарешті знову відкрийте браузер і введіть веб-адресу, щоб відвідати тестовий сайт.

Хоча процес був легким, є простіша альтернатива, якщо ви не проти використання безкоштовного програмного забезпечення.

Розміщує редактор файлів

Редактор файлів хосту постачається як інсталяційна та переносна програма. Це дуже інтуїтивно зрозуміло і буде зручно, якщо ви будете це робити часто.

  Що таке режим Бога в Windows 11 і як його увімкнути

Ви можете почати вводити деталі в сірі поля та натиснути «Зберегти» вгорі. І так, не забудьте перевірити записи; інакше вони відображатимуться як коментарі у файлі хосту.

Нарешті, ви можете видалити файли, створені цією програмою, якщо ви вирішите повернутися до звичайного способу.

Буде три папки з іменами hosts.bak, hosts.disabled і одна архівна папка. Або збережіть папку перед використанням таких програм як резервну копію.

Висновок

Редагування файлів хосту в Windows спрощує тестування веб-сайту перед зміною записів DNS. Ви можете скористатися текстовим редактором, таким як Блокнот, і внести необхідні зміни на локальну машину.

Хоча є інший спосіб зробити це за допомогою тимчасової URL-адреси, цей метод має деякі недоліки, особливо якщо ви використовуєте мережу доставки вмісту (CDN).

І хоча скріншоти стосуються Windows 10, він також ідеально працюватиме в Windows 11.

PS: ознайомтеся з перевагами фільтрації DNS і як вона може врятувати ваш бізнес від кібератак.