Як відновити старі версії файлів на OneDrive

OneDrive входить у комплект Windows 10. Вам не потрібно його використовувати, але якщо ви його не видалите, він постійно просить вас увійти. Він запускатиметься під час запуску і може навіть перетягнути ваш центральний процесор, хоча це станеться лише у випадку, якщо OneDrive є баггі. Якщо ви користуєтеся сервісом, ви повинні знати, що він має контроль версій. Цей контроль версій працює за межами функції контролю версій/історії файлів, які є у Windows 10. Ось як можна відновити старі версії файлів на OneDrive.

Версії файлів на OneDrive

Щоб отримати доступ до старих версій файлів на OneDrive, вам потрібно відвідати OneDrive у своєму веб-переглядачі. Інтерфейс користувача не вказує, які файли мають старіші версії. Клацніть файл правою кнопкою миші та виберіть Історія версій у контекстному меню.

Це відкриє файл у новій вкладці та відобразить його старі версії, які доступні в стовпці ліворуч.

Виберіть версію, яку потрібно відновити. Ви можете відновити старішу версію або завантажити старішу версію. Немає можливості порівняти файли чи виділити відмінності між ними.

Якщо хочете, ви також можете зберегти одну з версій як окремий файл у своєму OneDrive. Для цього відкрийте версію, яку ви хочете зберегти, і у верхньому правому куті ви побачите опцію «Зберегти в OneDrive». Клацніть його та виберіть, де ви хочете його зберегти.

OneDrive може зберігати старі версії файлів протягом тривалого часу. У ньому є версії файлів, які я зберіг у 2015 році. З іншими хмарними дисками старі версії файлів зберігаються недовго, якщо у вас безкоштовний план. Dropbox зберігає їх протягом тридцяти днів, що є досить хорошим випадком для використання його для відстеження старих версій ваших файлів.

Онлайн-версія OneDrive може відкривати старіші версії деяких файлів, як-от файли DOCX або XLSX, однак у деяких випадках старіші версії файлу можуть не відкриватися у вашому браузері, коли ви їх натискаєте. Це не означає, що ваш файл пошкоджений. Якщо OneDrive коли-небудь не вдається відкрити файл і/або генерує помилку, вам слід завантажити файл на робочий стіл і спробувати відкрити його там.

OneDrive має свої помилки, і ці помилки не обмежуються лише настільною програмою. Веб-версія також іноді стикається з проблемами, але в результаті файли пошкоджуються рідко.