Як відкрити файли EPUB у Windows 10 (без Microsoft Edge)

| | 0 Comments| 3:48 PM
Categories:

Новий браузер Edge від Microsoft на основі Chromium припиняє підтримку файлів електронних книг EPUB. Для перегляду файлів EPUB у Windows 10 вам знадобиться стороння програма для читання EPUB, і у нас є кілька хороших безкоштовних варіантів на вибір.

Що сталося з книгами EPUB в Microsoft Edge?

Завжди було трохи дивно, що Microsoft Edge підтримував електронні книги у форматі EPUB. Чому Edge підтримував електронні книги, тоді як Mozilla Firefox, Google Chrome, Apple Safari та Internet Explorer не підтримували?

Підтримка EPUB була явно стратегічним рішенням для Microsoft: Microsoft продавала електронні книги в програмі Microsoft Store, і ці електронні книги були доступні для читання в Microsoft Edge на Windows 10. Якщо вам це здасться дивним, то так воно і було. Так мало людей купували електронні книги від Microsoft, що компанія була щаслива відшкодувати всім і повністю видалити електронні книги ще в липні 2019 року.

  Як керувати RGB на зовнішньому моніторі в Windows 10

Тепер, коли Microsoft відмовилася від продажу електронних книг, компанія явно не бачить сенсу впроваджувати підтримку файлів EPUB у новому браузері Microsoft Edge на основі Chromium. Після встановлення нового Edge ви не зможете відкривати файли EPUB у Windows 10, доки не інсталюєте програму, яка їх підтримує.

Програми для читання EPUB, які ми рекомендуємо для Windows 10

Microsoft рекомендує завантаження програми EPUB з Microsoft Store. Звичайно, більшість чудових програм Windows недоступні для завантаження у вбудованому магазині Windows 10. Це включає читачі EPUB.

Хочете надійний переглядач EPUB для Windows? Існує досить багато варіантів. Ось деякі, які нам подобаються:

Калібр це потужна, безкоштовна програма для керування електронними книгами з відкритим кодом. Він включає в себе підтримку читання електронних книг для файлів EPUB та інших популярних форматів електронних книг. Ви також знайдете менеджер колекції електронних книг, функції редагування тощо. Calibre — чудова програма, але вона має багато функцій, і вам може знадобитися щось простіше.

  Як зробити Windows 10 схожою на Windows XP

Суматра PDF є практично протилежним. Це невелика, легка програма для читання. Sumatra PDF працює з електронними книгами EPUB і MOBI, а також з файлами PDF, XPS і навіть з коміксами у форматах CBZ і CBR. Суматру можна навіть використовувати в «портативному» режимі, тож ви можете помістити її на USB-накопичувач або в папку хмарного сховища та запустити на комп’ютерах без попередньої інсталяції.

Якщо ви віддаєте перевагу читанню файлів EPUB у своєму браузері, ви можете спробувати розширення для браузера. Встановити EPUBReader з Веб-магазину Chrome, і файли EPUB відкриватимуться як PDF-файли безпосередньо у вашому веб-переглядачі, коли ви клацнете їх у мережі. Ви також можете відкривати файли EPUB зі свого комп’ютера у своєму браузері, так само, як ви можете використовувати свій веб-переглядач як засіб для читання PDF.

  Як увімкнути темний режим Google Chrome у Windows 10

Новий Microsoft Edge заснований на Google Chrome, тому ви також можете встановити EPUBReader в Edge. Існує спосіб встановити розширення з Веб-магазину Chrome у Microsoft Edge.

З часом на веб-сайті Microsoft Edge Addons з’явиться більше розширень, що зробить цей трюк менш необхідним.