Як відключити жорсткі диски в Ubuntu

| | 0 Comments| 4:45 PM
Categories:

Якщо вам потрібно відключити жорсткий диск в Ubuntu, найшвидший і найпростіший спосіб зробити це – за допомогою Gnome Disks. Gnome Disks — це інструмент керування дисками. З його допомогою користувачі можуть керувати жорсткими дисками, USB-пристроями та всім іншим, що стосується зберігання.

Щоб почати використовувати диски Gnome в Ubuntu, відкрийте його, знайшовши його в меню програми. Якщо ви не можете знайти Gnome Disks, вам потрібно буде встановити його на свій ПК Ubuntu, перш ніж спробувати його використовувати.

Встановіть диски Gnome

Щоб встановити диски Gnome в Ubuntu, відкрийте вікно терміналу, знайшовши «Термінал» у меню програми. Потім скористайтеся командою apt install нижче, щоб програма запрацювала.

Примітка: хоча цей посібник зосереджено на Ubuntu, інструкції застосовні до будь-якої операційної системи Linux, яка має доступ до дисків Gnome, файлового менеджера Gnome або терміналу. Не соромтеся дотримуватися, навіть якщо ви не використовуєте Ubuntu.

sudo apt install gnome-disk-utility

Відключіть жорсткий диск

Щоб відключити жорсткий диск у дисках Gnome, почніть з лівої бічної панелі. Ця бічна панель містить усі виявлені диски на вашому ПК Ubuntu. Тут буде все, від жорстких дисків до USB і до SD-карт.

  Як повернути гроші за гру GOG

Знайдіть на бічній панелі жорсткий диск, який ви намагаєтеся відключити. Якщо ви не можете знайти його, перегляньте кожен з них і пам’ятайте, наскільки великий ваш диск, а також назву бренду, оскільки Gnome Disks часто показує назву бренду в назві кожного диска.

Коли ви знайшли жорсткий диск, який хочете відключити в Gnome Disks, виберіть його за допомогою миші. Вибравши його, ви побачите огляд диска з картою розділів.

Перегляньте карту розділів, щоб знайти розділ жорсткого диска, який ви хочете відключити. Коли ви знайдете розділ, який хочете відключити, натисніть кнопку зупинки за допомогою миші.

Після натискання кнопки «Зупинити» Gnome Disks запропонує вам ввести пароль. Вам потрібно це зробити, оскільки для відключення жорстких дисків потрібен доступ на системному рівні. Введіть свій пароль у підказку.

Коли ваш пароль буде введено, розділ жорсткого диска буде успішно відмонтований з вашої системи Ubuntu. На цьому етапі ви можете закрити Gnome Disks.

Перемонтуйте жорсткий диск

Чи потрібно перемонтувати раніше відмонтований жорсткий диск? Ось як це зробити на дисках Gnome в Ubuntu. Спочатку запустіть програму Gnome Disks. Звідти знайдіть свій жорсткий диск на бічній панелі.

  Як активувати промокод у магазині Google Play

Коли ви знайшли свій жорсткий диск, знайдіть розділ диска, який потрібно перемонтувати. Потім натисніть кнопку «Відтворити», щоб перемонтувати.

Як відключити жорсткі диски в Ubuntu – Диспетчер файлів

Інший спосіб відключити жорсткий диск в Ubuntu Linux – це за допомогою вбудованого файлового менеджера GUI. Менеджер файлів в «Ubuntu» має область «Інші місця», де перераховані всі диски, підключені до вашого ПК.

Щоб відключити диск, запустіть файловий менеджер Ubuntu. Ви можете відкрити файловий менеджер Ubuntu, натиснувши Win на клавіатурі та ввівши «Файли». Відкривши файловий менеджер, знайдіть кнопку «Інші розташування» на лівій бічній панелі та клацніть її мишею.

Після того, як ви виберете кнопку «Інші місця», ви побачите розділ «На цьому комп’ютері». У цьому розділі перелічено кожен жорсткий диск, USB-накопичувач, SD-карта тощо, підключені до системи.

Перегляньте область «На цьому комп’ютері», щоб знайти жорсткий диск, який потрібно відключити. Коли ви знайдете його, клацніть на піктограмі демонтування біля диска. Коли ви натискаєте цю кнопку, менеджер файлів Ubuntu розмонтує його без запитань.

  Як скасувати підписку на автоматичні текстові повідомлення

Як перемонтувати

Якщо вам потрібно перемонтувати жорсткий диск в Ubuntu, ви можете зробити це прямо в менеджері файлів Ubuntu. Для цього запустіть файловий менеджер Ubuntu. Ви можете відкрити його, знайшовши його після натискання Win на клавіатурі.

Відкривши, знайдіть кнопку «Інші місця» та клацніть на ній мишею, щоб отримати до неї доступ. Потім знайдіть розділ «На цьому комп’ютері», знайдіть диск, який ви хочете підключити, і натисніть на нього. Коли ви клацнете на своєму диску, Ubuntu спробує його змонтувати. ти Грудень але потрібно ввести пароль.

Як відключити жорсткі диски в Ubuntu – термінал

Ви можете відключити жорсткий диск на Ubuntu через термінал. Для початку запустіть вікно терміналу на робочому столі Ubuntu, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Звідти запустіть команду lsblk.

lsblk

Перегляньте результат команди, щоб знайти мітку розділу змонтованого жорсткого диска. Якщо ви не можете знайти його, дотримуйтесь цього посібника щодо використання lsblk. Коли ви знайдете його, запустіть команду umount нижче.

sudo umount /dev/MY-DRIVE-LABEL

Після виконання наведеної вище команди ваш диск слід відмонтувати.