Як відключити брандмауер UFW в Linux

Якщо ви не задоволені брандмауером UFW на вашому ПК з Linux і хочете видалити його, але не знаєте, з чого почати, це зрозуміло. Незважаючи на те, що цей брандмауер є хорошим, жодна основна ОС Linux не розповідає про те, як його використовувати.

У цьому посібнику ми розповімо, як ви можете вимкнути і навіть видалити брандмауер UFW. Для початку переконайтеся, що у вас є доступ на системному рівні до вашого ПК з Linux, оскільки для вимкнення брандмауера потрібен доступ root. Тоді дотримуйтесь нижче!

вимкнути брандмауер UFW в Linux

Вимкніть термінал UFW

Якщо вам потрібно вимкнути брандмауер UFW на вашому ПК з Linux, найкращий спосіб зробити це за допомогою командного рядка. Причина? UFW — це програма командного рядка, і хоча багато операційних систем Linux використовують GUFW, графічний інтерфейс програми для командного рядка, він набагато ефективніший через термінал.

Щоб почати, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Для цього натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється та готове до використання, виконайте команду ufw –help. Ця команда покаже вам усі аргументи команди, доступні для брандмауера UFW, і допоможе вам увімкнути та вимикати його за бажанням.

ufw --help

Перегляньте сторінку довідки для розділу «вимкнення» та прочитайте, що він робить. Обов’язково прочитайте розділ «Увімкнути» та все, що може бути вам корисним. Після завершення читання виконайте наведену нижче команду, щоб вимкнути брандмауер.

sudo ufw disable

Після введення наведеної вище команди система запитає пароль. За допомогою клавіатури введіть пароль облікового запису користувача та натисніть клавішу Enter. Брандмауер UFW слід негайно вимкнути.

Ви можете перевірити стан брандмауера UFW, щоб перевірити, чи він справді вимкнений, за допомогою команди ufw status. Якщо UFW каже «неактивний», команда спрацювала. В іншому випадку виконайте команду повторно.

sudo ufw status

Хочете знову ввімкнути брандмауер UFW? Виконайте наведену нижче команду ufw enable, щоб миттєво ввімкнути брандмауер.

sudo ufw enable

Вимкніть UFW – GUI

Якщо ви керуєте своїм брандмауером UFW за допомогою програми UFW UI (GUFW) і вам потрібно його вимкнути, виконайте наступне. Спочатку запустіть GUFW, виконавши наступне. Спочатку знайдіть «Конфігурація брандмауера» або «GUFW» у меню програми та запустіть його.

Коли програма буде відкрита та готова до використання, знайдіть повзунок «Статус» в інтерфейсі користувача. Якщо брандмауер UFW активний, цей повзунок «Статус» буде увімкнено. Щоб вимкнути його, натисніть на повзунок.

Якщо ви хочете знову ввімкнути брандмауер, натисніть на повзунок.

Видаліть UFW/GUFW

Якщо ви закінчили з брандмауером UFW або хочете замінити його іншим брандмауером, і тимчасового вимкнення недостатньо, ви Липень потрібно видалити його. Щоб видалити його, почніть із запуску вікна терміналу.

Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми. Коли вікно терміналу відкриється та готове до використання, дотримуйтесь команд видалення, які відповідають ОС Linux, яку ви використовуєте.

Ubuntu

Щоб повністю видалити брандмауер UFW з Ubuntu, виконайте команду apt remove разом із перемикачем командного рядка –purge. Перемикач –purge видалить усі файли конфігурації та все з системи.

sudo apt remove ufw --purge

Щоб видалити брандмауер GUI, виконайте наведену вище команду, але в пакеті «gufw».

sudo apt remove gufw --purge

Debian

Якщо вам потрібно видалити брандмауер UFW з Debian, скористайтеся командою apt-get remove разом із перемикачем командного рядка –purge. Як і в Ubuntu, цей перемикач видалить усі файли конфігурації та все з системи.

sudo apt-get remove ufw --purge

Щоб позбутися програми брандмауера GUI, виконайте наведену вище команду, але з пакетом «gufw».

Arch Linux

Якщо ви хочете видалити UFW з Arch Linux, вам потрібно буде використовувати Pacman з командним перемикачем -Rsc. Цей командний перемикач не тільки видалить UFW, але також видалить усі залежності, встановлені поруч. Щоб видалити UFW зі своєї системи Arch Linux, введіть команду нижче у вікні терміналу.

sudo pacman -Rsc ufw

Якщо ви хочете видалити програму брандмауера GUI з Arch Linux, виконайте наведену вище команду, але з пакетом «gufw».

sudo pacman -Rsc gufw

Fedora

Якщо ви використовуєте Fedora Linux, ви можете позбутися брандмауера UFW зі своєї системи за допомогою команди dnf remove. Ця команда видалить програму та позбавиться від неї, щоб її більше не було налаштовано на вашому ПК Fedora.

sudo dnf remove ufw

Щоб видалити брандмауер GUI, виконайте наведену вище команду, але з пакетом «gufw».

sudo dnf remove gufw

OpenSUSE

Якщо вам потрібно позбутися UFW з вашої системи OpenSUSE, ви можете скористатися командою zypper remove. Ця команда видалить пакунок із системи OpenSUSE, і ви більше не зможете його використовувати.

sudo zypper remove ufw

Щоб позбутися брандмауера графічного інтерфейсу OpenSUSE, виконайте ту ж команду, але з пакетом «gufw».

sudo zypper remove gufw