Як відкалібрувати сенсорний екран на Android

Categories:

Згодом сенсорний екран вашого пристрою Android може почати хилитися. Перш ніж розглянути питання про заміну пристрою, вам слід перевірити, чи може калібрування сенсорного екрана вирішити якісь проблеми. Ось як відкалібрувати смартфон або планшет Android.

Чи потребує ваш сенсорний екран калібрування?

Оскільки Android вдосконалювався та розвивався протягом багатьох років, так само і апаратне забезпечення, на якому він працює. Обладнання Android сьогодні набагато краще та ефективніше, ніж попередні покоління.

Сучасні сенсорні екрани Android рідко вимагають від користувача калібрування або іншої настройки. Несправності сенсорного екрана, швидше за все, викликані апаратними проблемами, які неможливо виправити, ніж будь-якою конкретною проблемою конфігурації.

Тим не менш, не слід повністю виключати калібрування, оскільки в деяких випадках воно може бути корисним.

Наприклад, це може бути хорошим способом налаштувати чутливість сенсорного екрана, особливо якщо на нього впливає щось інше. Наприклад, деякі типи захисних пристроїв можуть вплинути на роботу сенсорного екрана. Це проблема, яку іноді можна покращити.

Також добре спробувати це на старих пристроях, де технологія не була настільки просунутою, і калібрування може мати більший і помітніший вплив. Калібрування сенсорного екрана не зашкодить, незалежно від його віку, але старі пристрої, швидше за все, отримають від цього більше переваг.

  Нові функції Firefox 43 для комп’ютера та Android

Тестування екрана

Перш ніж почати, вам потрібно перевірити, чи повністю працює сенсорний екран вашого пристрою Android.

Старіші версії Android містили секретні меню та параметри розробника, які дозволяли тестувати та калібрувати сенсорний екран. Це було важливо на старих пристроях Android, коли сучасні сенсорні екрани були ще в зародковому стані.

Якщо у вас старіший телефон Android, ви можете спробувати отримати доступ до цього секретного сенсорного меню, набравши *#*#2664#*#*. Ця опція не працюватиме на пристроях Android, починаючи з Android 5 Lollipop.

Для сучасних пристроїв Android програми доступні в Google Play Store це натомість дозволить вам протестувати сенсорний екран. Вони покажуть вам реакції на ваш дотик до екрана, допомагаючи вам судити, чи правильно відкалібрований екран чи ні. Хороший варіант спробувати Тест на сенсорний екран.

Він простий у використанні. Встановіть його та торкайтеся екрана, де забажаєте.

Програма, як пензлик, записуватиме білі точки там, де натискаєте ваші пальці. Якщо відповіді затримуються або не синхронізовані, це вказує на проблему з вашим екраном, яку калібрування може виправити в першу чергу.

  68 найкращих програм для Android 2014 року

Калібрування сенсорного екрана

Як ми вже згадували, старі версії Android включали вбудоване тестування калібрування. Ці інструменти дозволили вам перевірити та відкалібрувати сенсорний екран, щоб визначити, чи він функціонує належним чином.

Цю функцію видалено в останніх версіях Android. Для більшості сучасних пристроїв Android єдиним варіантом калібрування сенсорного екрана є повернення до програми калібрування з магазину Google Play.

Гарна програма, яку можна спробувати, — це відповідна назва Калібрування сенсорного екрана. Для початку встановіть програму з магазину Google Play. Потім відкрийте програму та натисніть кнопку «Калібрувати» в центрі, щоб почати.

Є шість тестів на дотик, які ви можете виконати від одного натискання до щипання. Дотримуйтесь інструкцій на екрані та виконуйте кожен тест. Коли тест буде завершено, ви побачите повідомлення з підтвердженням.

Перезавантажте пристрій і скористайтеся програмою, як Тест на сенсорний екран щоб побачити, чи є якісь покращення.

Якщо все інше не вдається, виконайте скидання до заводських налаштувань

Якщо сенсорний екран все ще не працює належним чином після калібрування, можуть виникнути основні проблеми з Android, які може вирішити лише скидання до заводських налаштувань. Скидання до заводських налаштувань є ядерним варіантом і не має гарантій, що воно вирішить будь-які проблеми з вашим сенсорним екраном.

  Завантажте APK Google Now Launcher для будь-якого пристрою Android

Скидання налаштувань пристрою Android призведе до видалення всіх наявних програм і очищення кешу або налаштувань, які можуть вплинути на конфігурацію сенсорного екрана вашого пристрою. Це може вирішити будь-які затримки сенсорного екрана, які є симптомом більшої проблеми. Наприклад, пристрій із значними затримками може бути викликано відсутністю доступних ресурсів, що може виправити скидання.

Чого він не зробить, так це вирішить проблеми з обладнанням. Якщо ваш сенсорний екран несправний, навіть скидання до заводських налаштувань не вирішить проблему.

Виконання скидання до заводських налаштувань різниться між телефонами та виробниками, але ви повинні знайти цю опцію, перейшовши в Налаштування > Система > Скидання. Спершу зробіть резервну копію пристрою, щоб не втратити свої дані назавжди.