Як встановити Ubuntu Server 21.04 через USB

Ви хочете встановити Ubuntu Server 21.04 на свій домашній сервер через USB-флеш-накопичувач, але не знаєте, з чого почати? Ми можемо допомогти! У цьому посібнику ми покажемо вам, як саме можна встановити Ubuntu Server 21.04 через USB.

Потрібно оновити сервер Ubuntu? Перегляньте наш посібник.

інсталювати Ubuntu Server 21.04 через USB

Завантаження Ubuntu Server 21.04

Щоб встановити Ubuntu Server 21.04, вам потрібно його завантажити. Завантажити цей випуск операційної системи не складно. Щоб отримати його, перейдіть за цим посиланням тут у вашому улюбленому веб-браузері.

Опинившись на сторінці, знайдіть кнопку «Завантажити сервер Ubuntu» та клацніть на ній мишею. Коли ви клацнете на ньому, ви потрапите на сторінку «Отримати сервер Ubuntu», а потім завантажити три варіанти.

У цьому посібнику ми припускаємо, що ви встановлюєте Ubuntu Server через фізичний сервер (наприклад, домашній сервер) і, отже, вам потрібен USB-накопичувач, щоб він працював. Маючи це на увазі, знайдіть кнопку «Варіант 2 – установка сервера вручну» та клацніть на ній мишею.

Після вибору кнопки «Варіант 2» ви потрапите на третю сторінку. На цій сторінці ви побачите кілька варіантів завантаження. За замовчуванням Ubuntu пропонує вам завантажити Ubuntu Server 20.04.2. Ця версія є версією довгострокової підтримки, і хоча вона корисна, вона не те, що нам потрібно.

  Як встановити дату автоматичного закінчення терміну дії посилань на Google Drive

Прокрутіть униз до «Альтернативні випуски». Тут ви знайдете Ubuntu Server 21.04, останню версію Ubuntu Server. У цій області натисніть кнопку «Завантажити Ubuntu Server 21.04».

Коли ви виберете кнопку «Завантажити Ubuntu 21.04», ISO-файл почне завантажуватися на ваш комп’ютер. Розмір ISO-файлу становить близько 1,1 ГБ, тому він Квітень витратити пару хвилин. Після завершення завантаження перейдіть до наступного розділу посібника.

Створення Ubuntu Server 21.04 USB

Вам потрібно створити завантажувальний USB-накопичувач, щоб інсталювати Ubuntu Server 21.04. Існує досить багато способів зробити завантажувальні USB-накопичувачі. Однак у цьому посібнику ми покажемо вам, як це зробити за допомогою Etcher.

Чому Etcher? Це кросплатформний. Він працюватиме на будь-якому робочому столі Mac, Linux або Windows. Таким чином, незалежно від того, на якій ОС ви використовуєте USB для сервера Ubuntu, інструкції будуть однаковими.

Для початку вам потрібно завантажити та встановити програму Etcher. Для цього перейдіть до Etcher.io, завантажте програму та запустіть її. Відкривши його, дотримуйтесь інструкцій нижче.

Крок 1: Для початку знайдіть кнопку «Flash from file» і клацніть на ній мишею. При натисканні цієї кнопки з’явиться спливаюче вікно. За допомогою спливаючого браузера знайдіть ISO-файл сервера Ubuntu та виберіть його, щоб додати його до Etcher.

  Створюйте та діліться колекціями цікавого вмісту

Крок 2: Знайдіть кнопку «Вибрати ціль». Потім вставте флеш-накопичувач USB в порт USB і виберіть флеш-накопичувач у меню «Вибрати цільову». Як тільки ви це зробите, Etcher використовуватиме ваш USB як флеш-пристрій за замовчуванням.

Крок 3: Знайдіть «Flash!» кнопку та клацніть на ній мишкою. Вибір цієї кнопки розпочне процес блимання. Це Квітень зайняти деякий час. Після завершення процесу підключіть USB-порт до сервера та завантажтеся з USB, щоб почати процес встановлення.

Встановлення Ubuntu Server 21.04 через USB

Щоб розпочати встановлення Ubuntu Server 21.04 через USB, виберіть свою мову в меню вітання. Ви можете вибрати свою мову за допомогою стрілок вгору та вниз, а також клавіші Enter.

Вибравши мову, виберіть розкладку клавіатури. За замовчуванням він повинен автоматично визначати макет. Якщо ні, перегляньте розділи «Макет» та «Варіант» і встановіть розкладку клавіатури за потребою.

Налаштувавши розкладку клавіатури, необхідно налаштувати мережеве підключення. За замовчуванням ваш сервер Ubuntu (якщо він підключений через Ethernet) буде автоматично визначати. Щоб продовжити, виберіть «Готово» у меню. Або налаштуйте підключення до мережі за допомогою інтерфейсу користувача.

Після підключення до мережі Ubuntu Server попросить вас налаштувати адресу проксі. Якщо у вас є, введіть його в поле та натисніть клавішу Enter, щоб підтвердити його. Якщо у вас немає адреси проксі, залиште це поле порожнім і виберіть «Готово», щоб перейти далі.

  Як автоматично перекласти веб-сторінку в Microsoft Edge

Звідси сервер Ubuntu запропонує вам додати дзеркальну адресу. Ця адреса полегшить встановлення пакетів Ubuntu, оскільки дзеркало, ймовірно, буде ближче до вашого фізичного розташування. Використовуйте надане дзеркало за замовчуванням і виберіть «Готово». Або вкажіть свій у полі.

Налаштувавши дзеркало, виберіть налаштування встановлення сховища. За замовчуванням Ubuntu Server видаляє виявлений жорсткий диск (зазвичай /dev/sda). Залиште це на цьому або скористайтеся інтерфейсом користувача, щоб вибрати жорсткий диск, на який ви хочете встановити Ubuntu Server за допомогою інтерфейсу користувача. Після завершення виберіть «Готово», щоб продовжити.

Вибравши налаштування диска, Ubuntu зробить підсумок файлової системи. Прочитайте його, а потім натисніть кнопку «Готово», щоб продовжити. Потім вам потрібно буде ввести своє ім’я, ім’я сервера, ім’я користувача, а також інформацію про пароль.

Після введення свого імені користувача ви зможете вибрати, які знімки сервера ви хочете встановити. Щоб отримати їх, виберіть за допомогою клавіш зі стрілками вгору або вниз і виберіть за допомогою пробілу. Коли ви виберете всі свої програми, виберіть «Готово».

Якщо вибрано всі знімки, Ubuntu Server буде встановлено на вашому сервері. Сідайте і чекайте. Після завершення установки перезавантажте сервер.