Як встановити SuperTuxKart на Linux

На Linux є багато чудових безкоштовних ігор. Одним з найкращих є SuperTuxKart. Це мультяшна гоночна гра на картинг, схожа на такі ігри, як Mario Kart. Гра повністю безкоштовна та з відкритим вихідним кодом. Найкраще те, що він доступний для встановлення на платформі Linux абсолютно безкоштовно! У цьому посібнику ми розповімо, як саме змусити його працювати на вашому дистрибутиві.

Ubuntu

Користувачі Ubuntu, які бажають грати в SuperTuxKart, можуть знайти його в Центрі програмного забезпечення. Щоб встановити його, відкрийте Центр програмного забезпечення Ubuntu і знайдіть «Super Tux Kart». Він з’явиться в результатах пошуку. Натисніть на нього в результатах пошуку, щоб перейти на сторінку встановлення гри. Опинившись там, натисніть «Встановити». Якщо вибрати кнопку «Встановити», автоматично з’явиться запит «Ввести пароль». Введіть пароль свого імені користувача, і установка почнеться.

Примітка: якщо ви не можете знайти «Super Tux Kart» у центрі програмного забезпечення, вам потрібно буде ввімкнути репозиторій Ubuntu Universe. Знайдіть «Програмне забезпечення та оновлення» на панелі та увімкніть його в розділі «сховища» або дотримуйтесь інструкцій команд нижче.

  Як увімкнути підтримку Snap Package на Linux Mint

Крім того, можна встановити SuperTuxKart на Ubuntu за допомогою команди apt. Щоб розпочати встановлення через командний рядок, відкрийте термінал і введіть наступні команди.

Спочатку ввімкніть репозиторій Universe, де розміщена гра.

sudo add-apt-repository universe

Далі оновіть Ubuntu, щоб сховище Universe було доступним для системи.

sudo apt update

Після запуску оновлення встановіть будь-які оновлення, щоб переконатися, що ваш ПК Ubuntu оновлений.

sudo apt upgrade -y

Нарешті, встановіть SuperTuxKart за допомогою:

sudo apt install supertuxkart

Debian

На Debian і хочете грати в SuperTuxKart? На щастя для вас, усі версії Debian підтримують його. Немає необхідності вмикати альтернативні репозиторії програмного забезпечення. Щоб отримати гру, відкрийте термінал і скористайтеся командою apt-get, щоб встановити гру.

sudo apt-get install supertuxkart

Arch Linux

Arch Linux відомий тим, що має дуже сучасні програми. Таким чином, ті, хто хоче грати в SuperTuxKart, будуть раді дізнатися, що у Arch є дуже остання версія гри з новими рівнями, персонажами тощо. Щоб встановити її, переконайтеся, що ви ввімкнули джерело програмного забезпечення спільноти всередині з /etc/pacman.conf. Після ввімкнення оновіть репозиторії та встановіть гру!

sudo pacman -Syy

sudo pacman -S supertuxkart

Fedora

Fedora не відома відеоіграми, оскільки це скоріше дистрибутив «Workstation». Незважаючи на це, можна встановити досить останню версію гри. Як і Arch Linux і Debian, користувачам Fedora не потрібно буде вмикати будь-які репозиторії програмного забезпечення. Натомість відкрийте програму Gnome, знайдіть «Super Tux Kart» і натисніть кнопку «встановити», щоб почати.

  Як встановити Mailspring на Linux

Крім того, відкрийте термінал і скористайтеся інструментом керування пакетами DNF, щоб встановити його:

sudo dnf install supertuxkart -y

OpenSUSE

Усі версії OpenSUSE мають останні версії SuperTuxKart. На жаль, вам потрібно буде ввімкнути стороннє репозиторію, щоб запрацювала остання версія.

Стрибок 15.0

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Leap_15.0/ opensuse-games

sudo zypper in supertuxkart

Стрибок 42.3

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Leap_42.3/ opensuse-games

sudo zypper in supertuxkart

Перекатиста

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Tumbleweed/ opensuse-games

sudo zypper in supertuxkart

Загальні інструкції

Багато дистрибутивів Linux підтримують SuperTuxKart, оскільки це чудовий спосіб перенести ігри в їх операційну систему. Тим не менш, якщо ви опинилися на дистрибутиві Linux, у якому немає можливості негайно встановити останню версію гри, є інший спосіб отримати її. Відкрийте термінал і скористайтеся інструментом Wget, щоб завантажити файли гри.

wget https://sourceforge.net/projects/supertuxkart/files/SuperTuxKart/0.9.3/supertuxkart-0.9.3-linux.tar.xz/download -O supertuxkart-0.9.3-linux.tar.xz

Це велика гра, тому wget буде працювати деякий час. Коли це завершиться, перемістіть стиснений архів до /home/username/. Зберігання витягнутих ігрових файлів у ~/Downloads — це чудовий спосіб випадково їх видалити!

mv supertuxkart-0.9.3-linux.tar.xz ~/

Як тільки файли гри будуть у вашому домашньому каталозі, можна безпечно розпакувати вміст архіву. Використовуючи команду Tar, почніть вилучення.

tar -xvJf supertuxkart-0.9.3-linux.tar.xz

Далі скористайтеся командою cp, щоб перемістити включений ярлик на робочий стіл.

cp ~/supertuxkart-0.9.3-linux/data/supertuxkart.desktop ~/Desktop

Відредагуйте ярлик за допомогою Nano.

nano ~/Desktop/supertuxkart.desktop

Знайдіть «Exec=supertuxkart» і змініть його на наступне.

  Як підключити контролер Nintendo Switch Pro на Linux

Примітка: обов’язково змініть «ім’я користувача» на ім’я користувача вашого ПК.

Exec=sh /home/username/supertuxkart-0.9.3-linux/run_game.sh

Збережіть зміни, натиснувши Ctrl + O, і вийдіть із Nano за допомогою Ctrl + X.

Встановити в меню програми

Бажаєте отримати SuperTuxKart в меню програм вашого робочого середовища? Виконайте наступне:

cd ~/Desktop
sudo chmod +x supertuxkart.desktop
sudo cp supertuxkart.desktop /usr/share/applications/