Як встановити Sublime Merge на Linux

Sublime Merge — це кросплатформний клієнт Git, розроблений на тій же платформі, що й Sublime Text. Він поставляється з чудовими функціями, такими як інструмент тристороннього злиття, розбіжності пліч-о-пліч та потужна функція пошуку. У цьому посібнику ми покажемо вам, як налаштувати програмне забезпечення на Linux.

Sublime Merge на Linux

Інструкції зі встановлення Ubuntu/Debian

Щоб встановити Sublime Merge в Ubuntu Linux, вам спочатку потрібно завантажити ключ Sublime Merge GPG у вашу систему. Для цього відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі, або знайдіть вікно терміналу в меню програми.

Примітка: якщо ви використовуєте Debian Linux, ці інструкції також працюватимуть. Крім того, якщо ви використовуєте операційну систему на основі Ubuntu або Debian, ви також зможете встановити Sublime Merge за цими інструкціями.

Коли вікно терміналу відкрито і готове до використання, виконайте наведену нижче команду wget, щоб завантажити останній ключ GPG.

wget https://download.sublimetext.com/sublimehq-pub.gpg

Після завантаження ключа у вашу систему Ubuntu вам потрібно буде встановити його за допомогою команди apt-key add. Ця команда зареєструє ключ вашої системи.

sudo apt-key add sublimehq-pub.gpg

Тепер, коли ключ додано до вашої системи Ubuntu, вам потрібно буде встановити пакет «apt-transport-https». Цей пакет дозволяє Ubuntu встановлювати програмне забезпечення через джерела HTTPS, що зазвичай не вдається.

sudo apt install apt-transport-https

Коли новий пакет налаштовано у вашій системі, вам потрібно буде додати репозиторію програмного забезпечення до Ubuntu. Ви можете вибрати «Стабільний» або «Девальний».

Щоб додати «Стабільний» репозиторій, виконайте таку команду echo.

echo "deb https://download.sublimetext.com/ apt/stable/" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/sublime-text.list

Крім того, додайте сховище програмного забезпечення «Dev» і додайте цю команду echo нижче.

echo "deb https://download.sublimetext.com/ apt/dev/" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/sublime-text.list

Коли ви додасте сховище програмного забезпечення, вам потрібно буде запустити команду apt update. Ця команда оновить джерела вашого програмного забезпечення, щоб можна було встановити Sublime Merge.

sudo apt update

Якщо все оновлено, ви зможете встановити Sublime Merge на Ubuntu за допомогою команди apt install нижче.

sudo apt install sublime-merge

Інструкції з встановлення Arch Linux

Sublime Merge можна встановити на Arch Linux через AUR, а також на офіційний веб-сайт програми. З огляду на це, встановлення AUR відбувається набагато швидше, тому ми розглянемо це в цих інструкціях.

Щоб почати інсталяцію, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Коли вікно терміналу відкрито, скористайтеся командою pacman, щоб встановити пакети «Git» і «Base-devel».

sudo pacman -S git base-devel

Коли два пакети будуть встановлені, вам потрібно буде встановити допоміжний інструмент Trizen AUR. Для цього введіть послідовно наведені нижче команди. Trizen робить встановлення Sublime Helper набагато швидшим і простіше, ніж вручну.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri

Коли Trizen встановлено, скористайтеся командою trizen -S, щоб налаштувати додаток Sublime Merge у вашій системі Arch.

trizen -S sublime-merge

Інструкція з встановлення Fedora

Щоб інсталювати програму Sublime Merge у Fedora Linux, вам потрібно почати з імпортування ключа GPG в систему. Для цього використовуйте наступну клавішу rpm у вікні терміналу.

sudo rpm -v --import https://download.sublimetext.com/sublimehq-rpm-pub.gpg

Після імпортування ключа GPG у вашу систему Fedora вам потрібно налаштувати репозиторій програмного забезпечення Sublime Merge. Знову ж таки, ви можете вибрати «Стабільний» репо або «Розробник».

Щоб увімкнути «Стабільний» репозиторій програмного забезпечення Sublime Merge на Fedora, введіть нижче команду dnf config-manager.

sudo dnf config-manager --add-repo https://download.sublimetext.com/rpm/stable/x86_64/sublime-text.repo

Крім того, якщо ви віддаєте перевагу інсталювати сховище програмного забезпечення «Dev» у Fedora, введіть таку команду dnf config-manager нижче.

sudo dnf config-manager --add-repo https://download.sublimetext.com/rpm/dev/x86_64/sublime-text.repo

Тепер, коли сховище програмного забезпечення налаштовано на вашому комп’ютері, ви можете встановити Sublime Merge за допомогою наведеної нижче команди dnf install.

sudo dnf install sublime-merge

Інструкції зі встановлення OpenSUSE

Щоб запустити Sublime Merge на OpenSUSE Linux, вам спочатку потрібно імпортувати файл ключа GPG у вашу систему. Для цього виконайте наведену нижче команду rpm.

sudo rpm -v --import https://download.sublimetext.com/sublimehq-rpm-pub.gpg

Після того, як ви налаштуєте ключ GPG для Sublime Merge, вам потрібно буде додати сховище програмного забезпечення до OpenSUSE, щоб програмне забезпечення можна було інсталювати. Для цього введіть одну з наведених нижче команд.

Якщо ви хочете використовувати «Стабільний» випуск Sublime Merge, введіть команду репо «Стабільний» нижче.

sudo zypper addrepo -g -f https://download.sublimetext.com/rpm/stable/x86_64/sublime-text.repo

З іншого боку, якщо ви віддаєте перевагу випуску Sublime Merge «Dev», введіть нижче команду репозиторії «Dev».

sudo zypper addrepo -g -f https://download.sublimetext.com/rpm/dev/x86_64/sublime-text.repo

Нарешті, коли сховище програмного забезпечення налаштовано, ви можете встановити Sublime Merge за допомогою наступної команди zypper install нижче.

sudo zypper install sublime-merge