Як встановити SolveSpace на Linux

SolveSpace — це пакет програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, параметричний 2d і 3d CAD для Linux, Mac і Windows. SolveSpace має багато захоплюючих функцій, які сподобаються моделістам САПР. У цьому посібнику ми покажемо вам, як встановити SolveSpace на Linux.

Інструкції з встановлення Ubuntu

SolveSpace доступний для Ubuntu Linux з Ubuntu 18.04 LTS. Отже, якщо ви хочете налаштувати програму на вашому ПК Ubuntu, ось що потрібно зробити. Спочатку відкрийте вікно терміналу на робочому столі Ubuntu.

Щоб відкрити термінал на робочому столі Ubuntu, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми. Коли вікно терміналу відкрито, скористайтеся командою apt install, щоб встановити пакет «solvespace».

sudo apt install solvespace

Коли ви введете команду вище, Ubuntu попросить вас ввести пароль у терміналі. Потім за допомогою клавіатури введіть свій пароль у термінал і натисніть клавішу Enter.

  Як отримати доступ до вашого pCloud Drive в Linux

Після натискання клавіші Enter і введення пароля Ubuntu збере всі залежності, пов’язані з Solvespace. Звідти вам буде запропоновано натиснути кнопку Y на клавіатурі, щоб продовжити. Зробіть так.

Після натискання кнопки Y на клавіатурі почнеться установка.

Інструкції з встановлення Debian

Якщо ви використовуєте Debian, ви зможете запустити SolveSpace. Просто переконайтеся, що у вас Debian 9, 10, 11 або Sid. Якщо ви використовуєте старіший випуск Debian, вам доведеться спочатку оновити систему.

Щоб SolveSpace працював на Debian, відкрийте термінал на робочому столі Debian. Ви можете відкрити вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми.

Відкривши вікно терміналу, можна почати інсталяцію. Використовуйте команду apt-get install разом із пакетом «solvespace».

sudo apt-get install solvespace

Коли ви введете команду вище, Debian попросить вас ввести пароль у текстове поле. За допомогою клавіатури введіть свій пароль за допомогою клавіатури. Після введення пароля Debian збере всі залежності, необхідні для встановлення SolveSpace.

Зібравши всі пакунки, натисніть кнопку Y, щоб підтвердити, що ви хочете інсталювати SolveSpace.

  Як створити віртуальну машину Windows 10 у VMware на Linux

Інструкції з встановлення Arch Linux

SolveSpace доступний для користувачів Arch Linux. Однак програми немає в центральних сховищах програмного забезпечення. Натомість, якщо вам потрібно, щоб програма працювала, вам доведеться налаштувати її через AUR.

Щоб розпочати встановлення, скористайтеся наведеними нижче командами, щоб налаштувати помічник Trizen AUR. Trizen робить компіляцію програми SolveSpace з вихідного коду безболісним і легким процесом.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen/
makepkg -sri

Коли помічник Trizen AUR налаштовано у вашій системі Arch Linux, скористайтеся командою trizen -S, щоб налаштувати останню версію SolveSpace з AUR.

trizen -S solvespace

Інструкції з встановлення Fedora Linux

SolveSpace доступний для користувачів Fedora Linux. Однак не у включеному сховищі програмного забезпечення Fedora. Однак можна змусити його працювати на Fedora як пакет Snap.

Щоб розпочати інсталяцію на Fedora, дотримуйтесь інструкцій із встановлення пакета Snap, щоб запустити програму SolveSpace на вашому комп’ютері.

Інструкції зі встановлення OpenSUSE

Програма SolveSpace доступна для OpenSUSE Tumbleweed, Leap 15.3 і 15.2 у сховищі програмного забезпечення «Science». Однак це сховище програмного забезпечення не ввімкнено за замовчуванням у жодній версії OpenSUSE.

  Як налаштувати сервер DLNA на Linux

Перед встановленням програмного забезпечення необхідно ввімкнути це сховище програмного забезпечення. Щоб увімкнути його, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «термінал» у меню програми.

Усередині термінальної програми скористайтеся командою zypper, щоб додати репозиторію SolveSpace нижче.

Для OpenSUSE Leap 15.3 ви можете додати репо за допомогою цієї команди.

sudo zypper addrepo https://ftp.lysator.liu.se/pub/opensuse/repositories/science/openSUSE_Leap_15.3/ science-x86_64

Якщо ви використовуєте OpenSUSE Leap 15.2, ви можете додати репозиторію до системи, використовуючи цю команду.

zypper addrepo https://ftp.lysator.liu.se/pub/opensuse/repositories/science/openSUSE_Leap_15.2/ science-x86_64

Або, якщо ви використовуєте OpenSUSE Tumbleweed, ви можете додати репозиторію програмного забезпечення на свій комп’ютер за допомогою команди нижче.

zypper addrepo https://ftp.lysator.liu.se/pub/opensuse/repositories/science/openSUSE_Tumbleweed/ science-x86_64

Коли репо буде додано до вашої системи, скористайтеся командою zypper install, щоб налаштувати SolveSpace.

sudo zypper install solvespace

Інструкції зі встановлення Snap Pack

Якщо ви хочете отримати SolveSpace для Linux через магазин Snap, вам спочатку потрібно налаштувати середовище виконання Snapd на вашому комп’ютері. Для цього дотримуйтесь інструкції з встановлення Snap.

Після налаштування середовища виконання пакету Snap на вашому комп’ютері ви можете встановити програму SolveSpace, використовуючи команду snap install, наведену нижче.

sudo snap install solvespace --beta