Як встановити Simplenote на Linux

Simplenote — це програма для нотаток для Linux (та інших платформ), розроблена творцями WordPress. Це дозволяє користувачам створювати та зберігати текстові нотатки, класифікувати їх за допомогою тегів і навіть ділитися публікаціями з друзями. Програма є улюбленою в спільноті Linux, оскільки вона з відкритим вихідним кодом, може синхронізувати ваші нотатки в Інтернеті та має супровідний мобільний додаток як для iOS, так і для Android. У цьому посібнику ми розглянемо, як встановити Simplenote на Linux.

Щоб використовувати цю програму, у вас має бути запущено Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora та OpenSUSE. Не запускати жодного з цих дистрибутивів? Ви повинні інсталювати пакети Snap або мати можливість замість цього запускати файли AppImage.

Інструкції для Ubuntu/Debian

Simplenote, як і багато основних програм, підтримує Ubuntu, Debian та інші дистрибутиви Linux на базі Debian із завантажуваним пакетом DEB. Отже, якщо ви використовуєте Ubuntu, Debian, Linux Mint, Elementary OS або інший дистрибутив, який використовує пакети DEB, ви зможете легко встановити програмне забезпечення.

Коли ви завантажуєте та встановлюєте Simplenote DEB на свій ПК з Linux, пам’ятайте, що він не містить репозиторію, що самооновлюється, і з кожним новим оновленням Simplenote вам потрібно буде перейти на офіційний веб-сайт, завантажити новий пакет і повторно встановіть його як оновлення.

  Як встановити JetBrains DataGrip на Linux

Примітка: не подобається повторне завантаження пакетів DEB? Натомість скористайтеся вказівками Snap.

Щоб почати інсталяцію, дотримуйтесь цього посилання на сторінку Simplenote. Прокрутіть сторінку вниз, знайдіть кнопку «Завантажити для Linux» та натисніть її, щоб перейти до сторінки випуску Simplenote GitHub. Потім знайдіть на сторінці посилання на пакет DEB, щоб почати процес завантаження.

Після завантаження пакета Simplenote DEB запустіть термінал і компакт-диск у папку ~/Downloads.

cd ~/Downloads

Встановіть Simplenote за допомогою:

sudo dpkg -i Simplenote-linux*.deb
sudo apt install -f

Інструкції для Arch Linux

Arch Linux є досить популярним серед багатьох у спільноті, але для розробників основного програмного забезпечення цього недостатньо, і, як наслідок, він не отримує офіційного випуску для більшості популярного програмного забезпечення, яке поставляється в Linux. Натомість користувачі Arch, які бажають використовувати такий інструмент, як Simplenote, повинні вдатися до неофіційного пакету AUR. Він декомпілює та налаштовує останню програму Simplenote для Arch Linux. Щоб налаштувати цей пакет у вашій системі, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь покрокових інструкцій.

Крок 1. Щоб взаємодіяти з AUR, ви повинні інсталювати Git і Base-devel з інструментом керування пакетами Pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Крок 2. За допомогою програми Git клонуйте останню версію AUR Simplenote на свій комп’ютер.

git clone https://aur.archlinux.org/simplenote-electron-bin.git

Крок 3: Перемістіть термінал у папку з кодом AUR з компакт-диском.

cd simplenote-electron-bin

Крок 4: Скомпілюйте код і встановіть Simplenote в Arch за допомогою makepkg. Майте на увазі, що вам може знадобитися вручну встановити деякі залежності на сторінці Simplenote, якщо збірка не проходить гладко.

makepkg -sri

Інструкції Fedora/OpenSUSE

Протягом тривалого часу Simplenote не мав пакету RPM, доступного для користувачів Fedora та SUSE. На щастя, часи змінюються, і тепер простіше, ніж будь-коли, користуватися RPM-версією програми. Щоб встановити його на ваш дистрибутив Fedora або SUSE, перейдіть на офіційну сторінку Simplenoteнатисніть «Завантажити для Linux» і знайдіть на сторінці випуску Simplenote GitHub посилання для завантаження RPM.

  Як створити резервну копію електронної пошти в Linux за допомогою IMAP Grab

Після завершення завантаження файлу Simplenote RPM на ваш ПК запустіть термінал, компакт-диск у каталозі ~/Downloads і дотримуйтесь інструкцій, щоб запустити його на Fedora або SUSE.

cd ~/Downloads

Fedora

sudo dnf install Simplenote-linux*.rpm

OpenSUSE

sudo zypper install Simplenote-linux*.rpm

Інструкції з Snap Package

Деякий час тому Simplenote з’явився в магазині пакетів Snap. Встановити Simplenote на Linux як Snap легко, і це дає тим, хто не може встановити DEB або RPM, простий спосіб швидко запустити програму. Зауважте, що перш ніж спробувати встановити Simpelnote на Linux як пакет Snap, ви повинні дотримуватися нашого посібника та налаштувати та запрацювати Snapd.

  Як відновити втрачені дані в Linux

Коли Snapd запущено на вашому ПК з Linux, виконайте наведену нижче команду snap install у вікні терміналу, щоб отримати Simplenote.

sudo snap install simplenote

Інструкції щодо AppImage

Розробники Simplenote вже давно розповсюджують архів TarGZ для користувачів Linux, які не використовують Ubuntu чи Debian, і вказують усім використовувати його як найкращий спосіб встановлення. Однак за останні місяці все змінилося, і тепер є більш простий спосіб запустити програму, якщо ви використовуєте менш відому ОС Linux: AppImage.

З AppImage не потрібно нічого встановлювати. Просто завантажте файл, оновіть дозволи, запустіть його, і ви отримаєте доступ до свого облікового запису Simplenote на робочому столі. Щоб завантажити Simplenote AppImage, перейти на офіційну веб-сторінку, натисніть «Завантажити для Linux». Потім знайдіть посилання для завантаження Simplenote AppImage на сторінці випуску GitHub.

Отримавши в руках останню версію Simplenote AppImage, запустіть термінал і виконайте такі дії:

cd ~/Downloads
mkdir -p ~/AppImages
mv Simplenote-linux*.AppImage ~/AppImages
cd ~/AppImages
sudo chmod +x Simplenote-linux*.AppImage

Запустіть AppImage вперше за допомогою:

./Simplenote-linux*.AppImage