Як встановити Scribus Publisher на Linux

У Linux немає таких інструментів, як Microsoft Publisher чи чогось подібного. Якщо вам потрібно працювати над видавничим проектом на комп’ютері з операційною системою на базі Linux, вам доведеться інсталювати інструмент видавця Scribus.

Scribus — чудовий видавничий пакет із відкритим кодом для Linux. Він існує вже досить довгий час і має багато чудових функцій, таких як підтримка кольорів CMYK, інструменти створення PDF, підтримка LaTeX тощо!

У цьому посібнику ми розглянемо, як встановити Scribus на Linux. Ми розглянемо інструкції для всіх основних дистрибутивів Linux (Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora і OpenSUSE). Крім того, ми розглянемо інструкції Flatpak для тих, кому потрібен Scribus, але не може встановити його через свій менеджер пакунків.

Примітка: не зацікавлені у використанні Flatpak і не запускаєте основний дистрибутив Linux? Перевірте Scribus на GitHub і дізнайтеся, як створити код з нуля у своїй операційній системі!

Інструкції з встановлення Ubuntu

Завдяки тому, що Scribus є стандартним інструментом Desktop Publishing для багатьох операційних систем Linux, люди, що стоять за Ubuntu, мають досить свіжу версію програми (версія 1.4) у джерелах програмного забезпечення дистрибутива.

Щоб встановити Scribus на Ubuntu, відкрийте термінал і введіть нижче команду Apt.

sudo apt install scribus

Крім того, якщо вам потрібна новіша версія Scribus для Ubuntu, ви можете завантажити останній код для версії 1.5 і скомпілювати його. Додаткову інформацію можна знайти тут.

Інструкції з встановлення Debian

Основне сховище програмного забезпечення Debian Linux має Scribus, доступний для встановлення. Ви зможете легко встановити його, використовуючи інструмент керування пакетами Apt-get у термінальному сеансі.

sudo apt-get install scribus

Хочете отримати абсолютну останню версію Scribus для вашого ПК Debian? Забудьте про встановлення програми з джерел програмного забезпечення Debian. натомість перейдіть на веб-сайт і дізнайтеся, як завантажити та зібрати останній код!

Інструкції з встановлення Arch Linux

Користувачі Arch Linux не матимуть доступу до версії Scribus 1.4, хоча розробники вважають за краще, щоб користувачі використовували цю версію. Натомість супроводжувачі Arch роблять версію 1.5 Scribus (яка зараз знаходиться на стадії розробки) єдиною версією, яку користувачі можуть встановлювати через сховище програмного забезпечення «Спільнота».

У багатьох дистрибутивах Arch Linux сховище програмного забезпечення «Спільнота» не налаштовано за замовчуванням. Отже, у цих інструкціях ми розповімо, як увімкнути «Спільнота» за допомогою легкого, покрокового процесу.

Крок 1: Відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою sudo для редагування /etc/pacman.conf.

sudo nano /etc/pacman.conf

Крок 2. Прокрутіть файл «за допомогою клавіш зі стрілками вгору/вниз і знайдіть репозиторій «Спільнота».

Якщо ви бачите # символів перед «Спільнота», видаліть їх. Не забудьте також видалити ті, що в рядках безпосередньо під «Спільнота».

Крок 3. Збережіть зміни в Nano, натиснувши Ctrl + O. Потім закрийте редактор за допомогою Ctrl + X.

Крок 4. Повторно синхронізуйте джерела Pacman з Arch Linux.

sudo pacman -Syy

Крок 5: Установіть Scribus.

sudo pacman -S scribus

Не задоволені версією Scribus, яка надходить із репозиторії Arch Linux “Community”? Подумайте про те, щоб пропустити інструкції Arch і натомість дотримуватись інструкцій Flatpak або вихідного коду!

Інструкції з встановлення Fedora Linux

Настільна видавнича програма Scribus доступна у Fedora Linux через основні джерела програмного забезпечення. Якщо ви хочете встановити його, відкрийте вікно терміналу та скористайтеся менеджером пакетів DNF, щоб програма працювала.

sudo dnf install scribus

Випуск Scribus наразі в основних джерелах програмного забезпечення Fedora Linux є версією 1.4.6. 1.4 є стабільним випуском. Однак вам можуть знадобитися нові функції. якщо це так, натомість дотримуйтесь інструкцій, щоб створити останню версію Scribus із вихідного коду. Ви також можете встановити версію Flatpak на Fedora.

Інструкції зі встановлення OpenSUSE

Scribus (версія 1.4.7) доступний для всіх випусків OpenSUSE Linux (15.0 Leap, 42.3 Leap і Tumbleweed). Щоб інсталювати програмне забезпечення, відкрийте термінал і скористайтеся інструментом керування пакетами Zypper, щоб запустити його та запустити.

sudo zypper install scribus

OpenSUSE (зокрема, випуски Leap) зазвичай повільно оновлюють програмне забезпечення. Отже, якщо ви вважаєте, що вам потрібна новіша версія Scribus, ніж надається, мабуть, краще зібрати код з вихідного коду або для встановлення випуску програмного забезпечення Flatpak.

Інструкція по установці Flatpak

Flatpak — це найкраще рішення для розробників, які хочуть розповсюджувати своє програмне забезпечення на Linux, не займаючись упаковкою всього в різні формати (наприклад, DEB, RPM тощо). Цей формат ідеально підходить для Scribus, оскільки дозволяє кожному легко встановити інструменти для публікації, незалежно від того, який дистрибутив вони використовують.

Щоб інсталювати програму Scribus через Flatpak, у вас має бути запущено і запущене середовище виконання Flatpak. Якщо ви не впевнені, як його увімкнути, перейдіть до нашого підручника, як налаштувати Flatpak. Коли середовище виконання працює на вашому ПК з Linux, відкрийте термінал і встановіть Scribus.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub net.scribus.Scribus 

flatpak run net.scribus.Scribus