Як встановити SABnzbd на Linux

| | 0 Comments| 2:07 AM
Categories:

Якщо ви використовуєте Linux і покладаєтесь на Usenet для вмісту, вам потрібно встановити SABnzbd. Це дуже простий і легкий у використанні інструмент для читання груп новин, який спрощує завантаження файлів, ніж будь-коли. Найкраще те, що через природу програмного забезпечення ви зможете використовувати його на будь-якому пристрої, який може взаємодіяти з вашим ПК або сервером Linux.

Встановіть SABnzbd

У цьому посібнику ми зосередимося на встановленні як SABnzbd, так і SABnzbd plus. Причина цього полягає в тому, що не кожен дистрибутив Linux має звичайний випуск, а замість цього пропонує версію «плюс».

Щоб використовувати SABnzbd/SABnzbd Plus, вам знадобиться Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або Gentoo.

Ubuntu

SABnzbd Plus за замовчуванням не підтримується в Ubuntu. На щастя, PPA доступний для встановлення будь-кому. Щоб отримати його, відкрийте термінал і введіть наступні команди. Майте на увазі, що якщо ви встановлюєте це на сервер Ubuntu, а не на робочий стіл Ubuntu, вам також знадобиться software-properties-common, інакше сховища програмного забезпечення PPA не встановляться.

Робочий стіл Ubuntu

sudo add-apt-repository ppa:jcfp/nobetas

sudo add-apt-repository ppa:jcfp/sab-addons

Сервер Ubuntu

sudo apt install software-properties-common

sudo add-apt-repository ppa:jcfp/nobetas

sudo add-apt-repository ppa:jcfp/sab-addons

Тепер, коли PPA є в системі, вам потрібно буде оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu. Це робиться за допомогою інструмента для упаковки.

sudo apt update

Далі встановіть будь-які оновлення програмного забезпечення для Ubuntu. Це гарантує, що SABnzbd працює з найновішим програмним забезпеченням.

sudo apt upgrade -y

Нарешті, встановіть програму.

sudo apt install sabnzbdplus python-sabyenc

Debian

Користувачі Debian можуть без особливих зусиль інсталювати SABnzbd Plus, якщо ввімкнено contrib. Щоб увімкнути репозиторій програмного забезпечення учасників у Debian, відкрийте термінал і скористайтеся текстовим редактором Nano для редагування джерел програмного забезпечення Debian.

sudo nano /etc/apt/sources.list

Знайдіть основне програмне дзеркало, яке використовує Debian. Наприклад, для користувачів Debian USA основним програмним дзеркалом, ймовірно, є ftp.us.debian.org/debian/. Після основного програмного дзеркала, за замовчуванням, має бути зазначено main. Додайте contrib після нього, щоб увімкнути учасників.

  Як змінити паролі облікового запису в Linux

Збережіть зміни, зроблені за допомогою текстового редактора Nano, натиснувши Ctrl + O. Натисніть Ctrl + X, щоб вийти з Nano. Після закриття текстового редактора Nano оновіть джерела програмного забезпечення Debian, щоб відобразити зміни.

sudo apt-get update

Обов’язково встановіть будь-які оновлення програмного забезпечення, доступні для Debian, перш ніж продовжити:

sudo apt-get upgrade -y

Нарешті, встановіть SABnzbd Plus за допомогою apt-get.

sudo apt-get install sabnzbdplus

Arch Linux

SABnzbd plus доступний для використання в Arch Linux через Arch AUR. Щоб почати, відкрийте термінал і скористайтеся інструментом менеджера пакетів Pacman, щоб встановити останню версію пакета Git.

sudo pacman -S git

Установивши Git, візьміть останню збірку пакета для SABnzbd Plus.

git clone https://aur.archlinux.org/sabnzbd.git

CD у папку sabnzbd.

cd sabnzbd

Використовуйте інструмент makepkg, щоб створити програму та встановити будь-які відсутні залежності. Майте на увазі, що якщо деякі файли залежностей не вдається встановити, вам доведеться встановити їх вручну перед створенням програми.

makepkg -si

Fedora

Завдяки службі збирання OpenSUSE користувачам Fedora не потрібно компілювати програму з нуля. Натомість є файли RPM, доступні для Fedora 27 і 28. Відкрийте термінал і скористайтеся інструментом DNF для встановлення пакетів.

  Як використовувати SUID, SGID і Sticky Bits в Linux

Fedora 27

sudo dnf install https://anorien.csc.warwick.ac.uk/mirrors/download.opensuse.org/repositories/home:/stefan_van_der_eijk/Fedora_27/noarch/SABnzbd-2.3.3-1.1.noarch.rpm

Fedora 28

sudo dnf install https://downloadcontent.opensuse.org/repositories/home:/stefan_van_der_eijk/Fedora_28/noarch/SABnzbd-2.3.3-1.1.noarch.rpm

OpenSUSE

На веб-сайті SABnzbd Plus немає інструкцій для Suse, тому передбачається, що вони не підтримують його офіційно. Однак користувачі все одно можуть встановити програму без проблем завдяки OBS. На даний момент підтримуються Leap 42.3, а також Tumbleweed. Виберіть версію ОС і натисніть кнопку «Встановити». Незабаром після цього відкриється YaST і проведе вас через процес встановлення.

Gentoo

Існує eBuild SABnzbd, доступний для використання на Gentoo. Щоб встановити його, відкрийте термінал, отримайте root-доступ і скористайтеся інструментом emerge packaging, щоб встановити його.

Примітка: переконайтеся, що ви відповідаєте правильним вимогам USE Flags, перш ніж намагатися встановити (7za, rar, розпакуйте).

emerge net-nntp/sabnzbd

Використання SABnzbd

Незважаючи на те, що SABnzbd встановлюється локально, він працює у веб-браузері та є веб-додатком. Це добре, оскільки це означає, що будь-який правильно налаштований комп’ютер також може отримати доступ до вашої інсталяції SABnzbd.

  Як створити резервну копію вашої установки Linux

Щоб почати використовувати програму, знайдіть SABnzbd або SABnzbd+ у меню програми та натисніть на піктограму. Коли ви клацнете по ньому, запуститься ваш веб-браузер за замовчуванням і проведе вас через майстер налаштування.

Першим кроком є ​​вибір мови. Перевірте правильну мову, потім натисніть «Запустити майстер».

На наступній сторінці вам потрібно буде заповнити інформацію, що стосується вашого постачальника послуг Usenet. Введіть його в поле хосту, а також своє ім’я користувача та пароль. Не соромтеся натискати поле «SSL», якщо ваш постачальник послуг підтримує його.

Коли вся інформація буде заповнена, натисніть «Тестувати сервер», щоб перевірити підключення.

Після введення всієї інформації про користувача налаштування завершено. SABnzbd перейде на сторінку завантаження і буде готовий до використання!