Як встановити Pip на Windows

Categories:

Нещодавно ми написали детальний посібник про те, як створити власний чат-бот ШІ за допомогою ChatGPT API. І для цього проекту ми використовували Python і Pip для запуску кількох основних бібліотек. Отже, якщо ви також починаєте працювати з Python для проекту, обов’язково встановіть Pip на свій ПК з Windows. Ви зможете завантажити багато залежностей і бібліотек за кілька секунд. На цій ноті давайте продовжимо та дізнаємось, як інсталювати Pip у Windows 11 і 10.

Встановіть Pip на Windows 11 і 10 (2023)

Тут ви можете дізнатися про Pip і дізнатися, як його встановити на Windows разом із Python. Ми також додали виправлення кількох помилок, переважно пов’язаних із неправильною конфігурацією шляху. Ви можете розгорнути таблицю нижче та перейти до будь-якого розділу.

Що таке Піп?

Pip — це менеджер пакетів для Python. Простіше кажучи, це в основному дозволяє встановлювати мільйони пакетів і бібліотек Python і керувати ними з командного рядка. Він підключається до репозиторію Python Package Index (PyPI), де ви можете знайти тисячі проектів, програм, комплектів для розробки програмного забезпечення, клієнтів тощо. Якщо ви розробляєте проект і вам потрібні деякі залежності, які не є частиною стандартного дистрибутива Python, Pip може легко додати їх за вас. Простіше кажучи, Pip є невід’ємною частиною Python, і щоб почати, ви повинні встановити обидва.

Перевірте, чи Pip уже встановлено в Windows

Якщо ви встановили Python, можливо, у вашій системі вже встановлено Pip. Отже, перш ніж переходити до кроків встановлення, давайте перевіримо, чи Pip уже встановлено в Windows чи ні.

  Як виправити годинник Windows, налаштований на неправильний час

1. Відкрийте командний рядок або термінал Windows. Після цього виконайте наведену нижче команду. Якщо ви отримуєте версію Pip як результат, це означає, що Pip уже встановлено на вашому ПК. Ви можете прокрутити вниз і дізнатися, як оновити Pip до останньої версії в Windows.

pip --version

2. Якщо ви отримуєте повідомлення про помилку «Команда не знайдена» або ««Pip» не розпізнається як внутрішня чи зовнішня команда, робоча програма чи пакетний файл», це означає, що Pip неправильно встановлено на вашому ПК. Виконайте наведені нижче кроки, щоб установити Pip і також налаштувати його шлях.

Як встановити Pip на ПК з Windows

Встановіть Pip за допомогою Python

Щоб інсталювати Pip у Windows, потрібно інсталювати лише Python. Коли ви встановлюєте Python за допомогою файлу налаштування робочого столу, Pip також завантажується в Windows. Ось як можна налаштувати Pip у Windows.

1. Перш за все, перейдіть до це посилання і завантажте останню версію Python для Windows.

2. Після цього двічі клацніть інсталяційний файл. Коли з’явиться інсталятор, переконайтеся, що встановлено прапорець біля пункту «Додати Python.exe до PATH».

2. Після цього натисніть «Налаштувати встановлення» та переконайтеся, що «pip» увімкнено разом з іншими параметрами. Натисніть «Далі», а потім «Встановити».

3. Тепер Python разом із Pip буде встановлено на вашому ПК з Windows.

Встановіть Pip за допомогою командного рядка

Ви також можете вручну встановити Pip у Windows із командного рядка за допомогою CMD або терміналу Windows. Виконайте наведені нижче дії.

1. Клацніть правою кнопкою миші на це посилання а потім виберіть «Зберегти посилання як…».

2. Тепер збережіть його як файл «get-pip.py» у папці «Завантаження».

3. Далі клацніть правою кнопкою миші файл «get-pip.py» і виберіть «Копіювати як шлях».

4. Нарешті, відкрийте термінал і виконайте його, як показано нижче. Введіть python, додайте пробіл і вставте шлях. Після цього натисніть Enter, і Pip буде встановлено на вашому комп’ютері з Windows 11/10.

python "C:UsersmearjDownloadsget-pip.py"

5. Окрім цього, ви також можете запустити цю команду, щоб завантажити та встановити Pip на ПК з Windows за допомогою модуля «ensurepip».

python -m ensurepip --upgrade

Перевірте встановлення Pip

1. Щоб перевірити, чи все пройшло правильно, відкрийте термінал Windows або командний рядок і виконайте наведені нижче команди. Якщо інсталяція пройшла успішно, перша команда відобразить версію Python, а друга команда покаже версію Pip, яка зараз встановлена ​​на вашому ПК.

python --version
pip --version

2. Ви також можете ввести наведену нижче команду, щоб знайти всі команди, які pip приймає як аргумент. Якщо він повертає довгий список параметрів команди, все готово.

python --help
pip --help

Оновлення або пониження версії Pip у Windows

1. Після встановлення виконайте наведену нижче команду в терміналі, щоб оновити Pip до останньої версії в Windows. Ось як виглядає синтаксис:

python -m pip install -U pip

2. Якщо ви хочете повернути Pip до певної версії, виконайте наведену нижче команду:

python -m pip install pip==19.0

Як додати Python і Pip до PATH у Windows 11 і 10

Якщо після інсталяції та запуску команди Python або Pip у Windows з’являються такі помилки, як «Pip не розпізнається як внутрішня чи зовнішня команда», «Python не розпізнається як внутрішня чи зовнішня команда», або просто «Python не знайдено». “, не турбуйтесь. Це означає, що Python або Pip могли бути встановлені на вашому комп’ютері з Windows, але їхні шляхи налаштовано неправильно. Нам потрібно додати їхні каталоги як глобальну змінну середовища Windows. Ось як це зробити.

  Як змінити порядок Windows за допомогою комбінацій клавіш у Windows 10

1. Перш за все, натисніть «Windows + R», щоб відкрити вікно «Виконати», вставте наведений нижче шлях і натисніть Enter.

%localappdata%ProgramsPython

2. Після цього відкрийте іншу папку «Python3XX». Тепер скопіюйте весь шлях з адресного рядка. Це шлях Python, який потрібно додати як змінну середовища.

3. Далі перейдіть до папки «Сценарії» та натисніть на «Рядок адреси». Тепер знову скопіюйте весь шлях. Це шлях Піпа, який потрібно додати як змінну середовища.

4. Отримавши шляхи для Python і Pip, знову відкрийте вікно «Виконати», натиснувши «Windows + R». Тут введіть sysdm.cpl і натисніть Enter. Це безпосередньо відкриє додаткові параметри системи.

  Як змінити розкладку клавіатури за допомогою комбінації клавіш у Windows 10

5. Перейдіть на вкладку «Додатково» та натисніть «Змінні середовища» внизу.

6. Далі в розділі «Змінні користувача для…» виберіть «Шлях» і натисніть кнопку «Редагувати…».

7. Тут натисніть «Новий» і додайте обидва шляхи, які ви скопіювали вище, зліва. Тепер натисніть «ОК». Майте на увазі, що шляхи будуть різними для кожного ПК. Це додасть python і pip як глобальні змінні середовища на вашому ПК.

7. Нарешті, відкрийте командний рядок або термінал Windows і запустіть команду Python/Pip. Наприклад, ви можете використовувати команду pip, щоб інсталювати OpenAPI на вашому ПК з Windows, і вона не відображатиме помилку.

python --version
pip install openai

Завантажте та встановіть Pip у Windows за допомогою Python

Таким чином ви можете завантажити та встановити Pip у Windows 11 або 10. Я пропоную завантажити офіційний інсталятор із веб-сайту Python і встановити його, щоб уникнути будь-яких помилок. У мене це працює 100% часу. У всякому разі, це все від нас. Якщо ви хочете навчитися інсталювати Python в Ubuntu Linux, перейдіть до нашого посібника, щоб дізнатися більше. А щоб знайти найкращі курси вивчення Python, ми підготували для вас підібраний список. Нарешті, якщо у вас виникли запитання, повідомте нас у розділі коментарів нижче.