Як встановити Pgadmin на Linux

Pgadmin — це інструмент адміністрування та розробки з відкритим кодом для PostgreSQL, програмного забезпечення з відкритими базами даних. Цей інструмент необхідний для тих, хто багато працює з PostgreSQL. Ось як встановити програму на Linux.

Pgadmin на Linux

Як встановити Pgadmin на Ubuntu

PGAdmin доступний для користувачів Ubuntu через репозиторій програмного забезпечення Apt. Щоб почати інсталяцію, спочатку потрібно відкрити вікно терміналу. Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Ubuntu, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкрито, скористайтеся командою apt install, щоб встановити програму «Curl». Цю програму потрібно встановити, щоб отримати ключ Pgadmin.

sudo apt install curl

Після встановлення програми Curl використовуйте її в Ubuntu, щоб завантажити відкритий ключ Pgadmin для сховища. Цей ключ потрібен для взаємодії з установками в репозиторії.

sudo curl https://www.pgadmin.org/static/packages_pgadmin_org.pub | sudo apt-key add

Тепер, коли ключ додано до вашої системи Ubuntu, вам потрібно буде додати рядок репозиторію Pgadmin до джерел програмного забезпечення. Найпростіший спосіб зробити це за допомогою наведеної нижче команди. Він автоматично запише репо у файл, щоб ви могли легко використовувати його в Ubuntu.

sudo sh -c 'echo "deb https://ftp.postgresql.org/pub/pgadmin/pgadmin4/apt/$(lsb_release -cs) pgadmin4 main" > /etc/apt/sources.list.d/pgadmin4.list"

Вам потрібно оновити систему, щоб завершити налаштування репо.

sudo apt update

Після налаштування репозиторії у вашій системі Ubuntu можна розпочати встановлення Pgadmin. За допомогою наведеної нижче команди apt install встановіть програмне забезпечення.

  Як створити резервну копію електронної пошти в Linux за допомогою IMAP Grab

Для всього програмного забезпечення Pgadmin виконайте таку команду:

sudo apt install pgadmin4

Якщо вам потрібна настільна версія програми для Ubuntu, інсталюйте пакет «pgadmin4-desktop» на свій комп’ютер за допомогою наведеної нижче команди.

sudo apt install pgadmin4-desktop

Нарешті, якщо вам потрібна лише веб-версія Pgadmin у вашій системі Ubuntu, скористайтеся наведеною нижче командою, щоб інсталювати пакет «pgadmin4-web», використовуючи команду нижче.

sudo apt install pgadmin4-web

Як встановити Pgadmin на Debian

На веб-сайті Pgadmin є логотип Ubuntu, за яким слідує слово «apt» у розділі завантаження. Однак це стосується не лише Ubuntu, а й кожної ОС Linux, яка використовує Apt як менеджер пакетів. З цієї причини ми знаємо, що це працюватиме на Debian.

  Як видалити файли та каталоги в терміналі Linux

Щоб Pgadmin працював на вашому ПК Debian, вам спочатку потрібно відкрити вікно терміналу. Для цього натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми.

Відкривши вікно терміналу, скористайтеся командою apt-get install, щоб встановити інструмент Curl. Цей інструмент необхідний для завантаження ключа репо Pgadmin.

sudo apt-get install curl

Далі ви повинні завантажити ключ репозиторію Pgadmin в Debian. Цей ключ дає змогу використовувати репозиторію Pgadmin, тому не пропускайте цей крок.

sudo curl https://www.pgadmin.org/static/packages_pgadmin_org.pub | sudo apt-key add

Тепер вам потрібно буде використати команду sudo sh нижче, щоб записати репозиторій Pgadmin у вашу систему Debian.

sudo sh -c 'echo "deb https://ftp.postgresql.org/pub/pgadmin/pgadmin4/apt/$(lsb_release -cs) pgadmin4 main" > /etc/apt/sources.list.d/pgadmin4.list'

Виконайте команду оновлення, щоб оновити джерела програмного забезпечення Debian. Для цього скористайтеся командою apt-get update.

sudo apt-get update

Як встановити Pgadmin на Arch Linux

Pgadmin офіційно не підтримується на сторінці завантаження веб-сайту Pgadmin. Однак Arch Linux офіційно упаковує цю програму в репозиторії Arch Linux, і користувачі можуть встановлювати її та регулярно отримувати оновлення, як і будь-яку іншу ОС Linux.

  Як отримати останню версію ядра Linux в Ubuntu

Щоб почати інсталяцію, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Arch Linux. Коли вікно терміналу відкрито, скористайтеся командою pacman, наведеною нижче, щоб встановити Pgadmin у вашій системі.

sudo pacman -S pgadmin

Як встановити Pgadmin на Fedora

Pgadmin3 доступний в офіційному сховищі програмного забезпечення Fedora Linux. Однак цей випуск застарів, і хоча він добре працює, на офіційному веб-сайті є Pgadmin4 для Fedora та інших дистрибутивів на основі RPM.

Щоб розпочати процес встановлення, ви повинні додати офіційне репо до Fedora. Для цього завантажте офіційний RPM репо за допомогою команди нижче.

sudo rpm -i https://ftp.postgresql.org/pub/pgadmin/pgadmin4/yum/pgadmin4-fedora-repo-2-1.noarch.rpm

Коли пакунок буде встановлено, ви зможете встановити програму Pgadmin на Fedora.

Для режиму робочого столу для Fedora встановіть пакет «pgadmin4», використовуючи команду dnf, наведену нижче.

sudo dnf install pgadmin4-desktop

Для веб-версії Pgadmin встановіть пакет «pgadmin4-web».

Як встановити Pgadmin на OpenSUSE

Останній випуск Pgadmin (версія 4) доступний для встановлення в репозиторіях OpenSUSE. Щоб запустити його, ви можете просто ввести таку команду встановлення zypper внизу.

sudo zypper install pgadmin4

Ви налаштуєте режим веб- та робочого столу в OpenSUSE Linux, встановивши наведений вище пакет.