Як встановити Netstat на Linux

Netstat — це інструмент Linux, який системні адміністратори використовують для аналізу статистики мережі. Це стане в нагоді, коли ви намагаєтеся глибше поглянути на свою машину Linux і як вона працює з мережею. У цьому посібнику ми покажемо вам, як встановити Netstat на ваш ПК з Linux.

Netstat на Linux

Як встановити Netstat на Ubuntu

Додаток Netstat широко доступний для всіх операційних систем Linux, включаючи такі, як Ubuntu. Однак, щоб розпочати встановлення цієї програми у вашій системі Ubuntu, ви повинні запустити вікно терміналу.

Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Ubuntu, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Крім того, знайдіть «Термінал» у меню програми. Коли вікно терміналу відкрито, скористайтеся командою Apt install нижче, щоб встановити пакет «net-tools». Цей пакет містить Netstat.

sudo apt install net-tools

Після введення команди вище, Ubuntu попросить вас ввести свій пароль. Зробіть так. Потім натисніть кнопку Y, щоб підтвердити, що ви хочете встановити програмне забезпечення. Після натискання Y Ubuntu встановить пакет «net-tools», який надасть вам доступ до Netstat.

Як встановити Netstat на Debian

Debian має пакет «net-tools», доступний у своєму сховищі програмного забезпечення, подібно до Ubuntu. В результаті ви зможете встановити його з терміналу. Щоб розпочати процес встановлення, вам потрібно буде запустити вікно терміналу.

Щоб відкрити вікно терміналу, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Крім того, знайдіть «Термінал» у меню програми та відкрийте його таким чином. Коли вікно терміналу відкрито, можна почати інсталяцію.

Використовуючи вікно терміналу, встановіть у вашу систему пакет «net-tools». Ви можете інсталювати цей пакунок на Debian, використовуючи команду Apt-get нижче.

sudo apt-get install net-tools

Після того, як ви введете команду встановлення вище, менеджер пакетів Debian попросить вас ввести ваш пароль. Потім за допомогою клавіатури введіть свій пароль і натисніть клавішу Enter.

Після натискання клавіші Enter Debian попросить вас натиснути клавішу Y, щоб продовжити встановлення. Коли ви це зробите, Netstat буде встановлено на вашому комп’ютері.

Як встановити Netstat на Arch Linux

Програма Netstat доступна в Arch Linux для всіх користувачів. Однак це інструмент командного рядка, тому вам потрібно буде відкрити вікно терміналу, щоб програма запрацювала. Щоб відкрити вікно терміналу, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли у вас відкрито вікно терміналу, скористайтеся командою Pacman, щоб встановити пакет «net-tools» на комп’ютер Arch Linux.

sudo pacman -S net-tools

Після виконання наведеної вище команди Arch Linux попросить у вас пароль. За допомогою клавіатури введіть свій пароль. Потім звідти натисніть клавішу Y, щоб підтвердити, що ви хочете встановити пакет. Коли ви це зробите, Arch Linux встановить Netstat.

Як встановити Netstat на Fedora Linux

Netstat доступний для користувачів Fedora Linux через офіційні репозиторії програмного забезпечення. У деяких системах Fedora Linux цей інструмент Липень вже встановлено. Однак, якщо у вас ще немає Netstat, ви можете запустити його за допомогою менеджера пакетів DNF.

Щоб розпочати встановлення, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Fedora. Ви можете зробити це, натиснувши Ctrl + Alt + T. Або знайдіть «Термінал» у меню програми. Коли вікно терміналу відкрито та готове до використання, встановіть програму «net-tools» у Fedora за допомогою команди dnf install.

sudo dnf install net-tools

Після введення команди вище, Fedora попросить вас ввести свій пароль. Зробіть це за допомогою клавіатури. Коли ваш пароль буде введено, DNF збере всі залежності, необхідні для встановлення програмного забезпечення. Потім він попросить вас натиснути клавішу Y, щоб продовжити. Зробіть це, щоб встановити Netstat на Fedora.

Як встановити Netstat на OpenSUSE Linux

Програма Netstat доступна всім користувачам OpenSUSE Leap і OpenSUSE Tumbleweed через репозиторій програмного забезпечення «OpenSUSE Oss». Щоб розпочати встановлення, відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі, або знайдіть «Термінал» у меню програми.

Коли вікно терміналу відкрито та готове до використання, введіть таку команду встановлення zypper нижче, щоб налаштувати пакет «net-tools» на вашому ПК OpenSUSE.

sudo zypper install net-tools

Коли ви введете наведену вище команду, OpenSUSE попросить у вас пароль. За допомогою клавіатури введіть його. Потім натисніть команду Y після того, як SUSE покаже вам усі пакунки, які будуть встановлені. Після натискання клавіші Y Netstat буде налаштовано на вашому ПК з OpenSUSE Linux.