Як встановити Lightworks на Linux

| | 0 Comments| 10:15 AM
Categories:

Користувачі Linux, можливо, не зможуть отримати оригінальну копію Adobe Premiere, Sony Vegas або Final Cut Pro, але це не означає, що для Linux немає стандартних інструментів для редагування відео для Linux. Представляємо Lightworks, це галузевий стандартний інструмент візуального редагування, який підходить для роботи.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Lightworks має багато різних функцій, на які користувачі можуть розраховувати, як-от простий інтерфейс із зручною навігацією, повноекранне середовище редагування для роботи без відволікань, чудові візуальні ефекти та величезна медіа-бібліотека без гонорарів. Ось як його встановити на Linux.

Примітка: щоб отримати всі функції Lightworks на Linux, вам потрібно буде придбати членство. Ви можете придбати місячну, річну або довічну ліцензію. Довічна ліцензія коштує 437 доларів США, але якщо ви маєте намір використовувати програмне забезпечення довгостроково, ця ліцензія є найкращою пропозицією.

Інструкції для Ubuntu/Debian

Основним способом встановлення програмного забезпечення для редагування відео Lightworks для Linux є Ubuntu, Debian та їх похідні. На жаль, оскільки Lightworks є приватним програмним забезпеченням, користувачі не отримають переваги від встановлення програмного забезпечення безпосередньо з PPA або традиційного сховища програмного забезпечення Debian. Натомість користувачам пропонується вибрати файл пакету Debian та встановити його вручну.

  Як створити резервну копію системи Linux

Щоб отримати останній пакет Deb, натисніть це посилання. Коли пакет Debian закінчиться, відкрийте диспетчер файлів, двічі клацніть DEB і відкрийте його в програмі встановлення програмного забезпечення. Натисніть кнопку «Встановити» та введіть свій пароль, щоб почати встановлення.

Крім того, відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб перейти до каталогу ~/Downloads. Потім скористайтеся командою dpkg, щоб розпочати процес встановлення.

Примітка. Користувачам Debian може знадобитися замінити apt на apt-get.

cd ~/Downloads

sudo dpkg -i lwks-*-amd64.deb

Dpkg має встановити Lightworks правильно, без помилок. Якщо з якоїсь причини виникла помилка (наприклад, відсутній файл залежностей або два), ви зможете швидко виправити помилку за допомогою apt install -f.

sudo apt install -f

Хочете видалити інструмент для редагування відео Lightworks? Відкрийте Центр програмного забезпечення Ubuntu або інструмент керування пакетами Debian Synaptic, знайдіть «lwks» або «light works» та натисніть кнопку видалення. Крім того, скористайтеся цією командою:

sudo apt remove lwks

Інструкції для Arch Linux

Хоча Arch Linux не входить в офіційний список підтримуваних дистрибутивів для відеоредактора Lightworks, це не означає, що немає способу змусити його працювати. Якщо ви є користувачем Arch, який бажає використовувати цей інструмент для редагування відео, дотримуйтесь цих інструкцій. Першим кроком є ​​встановлення інструмента Git. Git важливий, оскільки він дозволить користувачам швидко отримати останній вихідний код AUR і почати процес створення. Встановіть Git за допомогою інструменту для пакування Pacman.

sudo pacman -S git

Після встановлення git зробіть останній знімок AUR Lightworks:

git clone https://aur.archlinux.org/lwks.git

За допомогою команди CD введіть нещодавно завантажену папку Lightworks AUR.

  Як упорядкувати фотографії в Linux за допомогою Digikam

компакт-диск lwks

Звідси вам потрібно буде запустити команду makepkg. Ця команда запустить сценарій, який ефективно декомпілює останній файл пакету Debian, витягує вихідний код і створює сумісний пакет Arch Linux. Обов’язково використовуйте прапорець -si з цією командою, оскільки він скаже інструменту пакування Pacman завантажити будь-які залежності, які потрібні редактору Lightworks. Залежності також доступні за цією URL-адресою тут.

makepkg -si

Видаліть інструмент відеоредактора Lightworks з Arch Linux, передав цю команду менеджеру пакетів Pacman:

sudo pacman -R lwks

Інструкції Fedora

Іншим офіційним способом встановлення інструменту для редагування відео Lightworks для Linux є файл RPM. Основною операційною системою, яку Lightworks підтримує через RPM, є операційна система Fedora Linux. Однак, якщо ви використовуєте операційну систему, яка встановлює файли пакетів через RPM, програмне забезпечення має встановитися.

Щоб встановити для Fedora, спочатку захопіть останній файл RPM за цим посиланням тут. Після завантаження відкрийте диспетчер файлів і двічі клацніть RPM. Натискання RPM повинно відкрити інструмент Gnome Software у Fedora. Натисніть «Встановити» та введіть свій пароль, щоб завершити процес.

  Як отримати доступ до вашого pCloud Drive в Linux

Крім того, відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою CD, щоб перемістити термінал до ~/Downloads. Потім скористайтеся DNF для встановлення Lightworks.

cd ~/Downloads

sudo dnf install lwks-*-amd64.rpm

Потрібно видалити програмне забезпечення Lightworks зі свого ПК Fedora? Знайдіть «Lightworks» або «lwks» у програмному забезпеченні Gnome і натисніть «видалити», щоб видалити його. В іншому випадку видаліть його за допомогою DNF:

sudo dnf remove lwks

Інструкції Suse

Як і Fedora, OpenSUSE підтримує пакети RPM, тому має бути можливість легко встановити пакет Lightworks RPM. Перейдіть за посиланням для завантаження та візьміть пакет. Потім відкрийте диспетчер файлів, двічі клацніть файл RPM і відкрийте його за допомогою програмного забезпечення Gnome. Натисніть «встановити» і введіть свій пароль. Крім того, відкрийте термінал і скористайтеся zypper, щоб встановити його.

cd ~/Downloads

sudo zypper install lwks-*-amd64.rpm

Видаліть Lightworks із Suse за допомогою цієї команди:

sudo zypper uninstall lwks