Як встановити Lakka на Raspberry Pi

Lakka — це операційна система ігрової консолі з відкритим вихідним кодом, яка базується на ядрі Linux. Він використовує бібліотеки та інструменти з відкритим вихідним кодом, щоб надати користувачам просту у використанні і швидку в налаштуванні ігрову платформу емуляції. Операційна система підтримує багато різних платформ ігрової консолі (як ручної, так і домашньої консолі), і ви зможете грати в неї на багатьох різних апаратних пристроях. У цьому посібнику ми розповімо, як встановити Lakka на Raspberry Pi.

Примітка. Пристроями сімейства Raspberry Pi, які підтримують Lakka, є Pi 0, Pi 1, Pi 2 і Pi 3.

Завантажте зображення Lakka

Хочете отримати копію Lakka? Це легко, завдяки простому дизайну сайту розробників. Однак, будь ласка, зрозумійте, що для всіх пристроїв Raspberry Pi не існує лише одного посилання для завантаження; є кілька посилань.

Щоб отримати копію для свого Pi, перейдіть до Lakka.tv, і натисніть кнопку «Отримати Lakka». Звідти ви потрапите на сторінку вибору з логотипами «Linux», «Windows» і «Mac». Ці логотипи визначають, якою ОС ви використовуєте Lakka.

Припускаючи, що ви робите цей посібник у Linux, виберіть кнопку «GNU/Linux», і ви перейдете на сторінку пристрою, на якій перераховано кожен пристрій, який підтримує Lakka, включаючи ПК, Odroid, HummingBoard, пристрої Pi тощо.

Перегляньте список і натисніть пристрій Pi, яким ви володієте. Потім на наступній сторінці натисніть кнопку «Завантажити Lakka», щоб почати процес завантаження образу ОС.

Запишіть зображення Lakka на SD-карту

На сторінці завантаження Lakka ви побачите інструкції, які вказують вам «Завантажити та розпакувати Lakka», щоб налаштувати його на карту SD для використання на Pi. У нашому підручнику розпаковувати не потрібно, оскільки програма, яку ми використовуємо, зробить це автоматично.

Програма, яку ми будемо використовувати для створення SD-карти Lakka, – це Etcher. Це дуже простий інструмент, який може швидко записати будь-що, від образів ISO до спеціалізованих образів ОС SD-карти. Найкраще те, що Etcher працює на Mac, Linux і Windows, тому немає необхідності переглядати три окремі інструкції щодо того, як ним користуватися.

Перейдіть до Веб-сайт Etcher і натисніть на кнопку «Завантажити». Припускаючи, що ви використовуєте Linux, клацніть правою кнопкою миші на Zip-архіві «balena-etcher-electron» і розпакуйте його.

Примітка: не використовуєте Linux? Дотримуйтесь інструкцій, щоб встановити Etcher на вашу ОС, прочитавши веб-сайт.

Після завершення розпакування файлу перейдіть у папку «balena-etcher-electron» і двічі клацніть файл AppImage у папці, щоб запустити Etcher.

Коли програма Etcher запущена, натисніть кнопку «Вибрати зображення» та знайдіть образ Lakka OS у папці «Завантаження».

Потім підключіть SD-карту Raspberry Pi у свій ПК і дозвольте системі виявити її. Потім натисніть «вибрати диск» і скажіть Etcher використовувати картку.

Нарешті, коли образ ОС закінчить завантаження в Etcher, а SD-карта Pi встановлено як цільову, виберіть кнопку «Flash», щоб почати процес запису.

Налаштуйте ОС Lakka

Після того, як Lakka завершить встановлення на SD-карту через Etcher, вийміть її зі свого ПК та вставте в Raspberry Pi.

Коли SD-карту завантажено в пристрій Raspberry Pi, підключіть її до стіни за допомогою шнура живлення, під’єднайте кабель HDMI до телевізора та під’єднайте геймпад USB (або клавіатуру, якщо у вас його немає).

Коли Pi увімкнеться, на деякий час ви побачите логотип Lakka OS із простим чорним фоном. Залиште його там, поки він сам налаштується та перезавантажиться.

Тепер, коли Lakka завершила завантаження, ви помітите систему меню, схожу на PS3. Підключіть кабель Ethernet, якщо ви віддаєте перевагу дротовому підключенню. В іншому випадку перейдіть до «Налаштування» в інтерфейсі користувача, а потім натисніть «Wi-Fi».

Використовуйте меню, щоб підключити Lakka до Інтернету. Потім поверніться в область «Налаштування» та знайдіть область «Служби».

На сторінці служб знайдіть повзунок поруч із «Увімкнути SAMBA» і клацніть його, щоб увімкнути підтримку мережевої передачі файлів для вашої нової ігрової консолі Raspberry Pi.

Додавання ігор до Lakka

Lakka OS має інтегровану систему Samba, що дозволяє користувачам додавати ігри на консоль на льоту. Ось як це зробити в Linux.

Примітка: якщо на вашому комп’ютері використовується Windows, ви зможете знайти спільну мережу Lakka в області «Мережа та спільний доступ» вашої операційної системи.

Спочатку відкрийте файловий менеджер Linux. Звідти знайдіть опцію «Мережа», щоб почати пошук спільних ресурсів у мережі.

У браузері спільного доступу натисніть на той, на якому написано «LAKKA» і додайте до нього файли ROM. Після завершення закрийте файловий менеджер.

Lakka має миттєво виявити нові ігри, налаштувати їх і налаштувати параметри контролера за замовчуванням для ігор.