Як встановити JetBrains RubyMine на Linux

JetBrains RubyMine — це інтегроване середовище розробки IDE) для мови програмування Ruby. Це кросплатформна програма, яка працює на Mac OS, Windows, а також Linux. У цьому посібнику ми покажемо вам, як встановити RubyMine на Linux.

Примітка: JetBrains RubyMine не є безкоштовною програмою. Після інсталяції програми ви можете використовувати її як тестову копію. Якщо ви хочете придбати програму, вам потрібно створити файл a Обліковий запис JetBrains і купити ліцензію.

Інструкції з встановлення Arch Linux

Додаток JetBrains RubyMine доступний користувачам Arch Linux через AUR. Оскільки програма доступна як пакет Arch Linux AUR, її можна буде встановити як рідний пакет Arch Linux, що дозволить регулярно оновлювати.

Слід зазначити, що JetBrains офіційно не підтримує RubyMine через AUR. Однак пакет AUR витягує програмні файли безпосередньо з веб-сайту JetBrains, тому все безпечно для використання.

Щоб розпочати встановлення JetBrains RubyMine у ​​вашій системі Arch Linux, вам потрібно встановити пакунки «git» і «base-devel». Ці пакети є критичними для встановлення програм через AUR.

sudo pacman -S git base-devel

Після налаштування двох пакетів вам потрібно буде завантажити та встановити помічник Trizen AUR. Ця програма зробить установку програми RubyMine простішою, а не стомлюючою.

  Як грати в Overlord на Linux

Щоб отримати помічник Trizen AUR, почніть з використання команди git clone для завантаження пакунка.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Після того, як пакет буде завантажено на ваш комп’ютер, скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки «Trizen». Ця папка містить Trizen PKGBUILD, набір інструкцій, які можна використовувати для компіляції програми.

cd trizen/

Встановіть допоміжну програму Trizen AUR за допомогою команди makepkg.

makepkg -sri

Після завантаження та встановлення на вашому ПК Linux помічника Trizen AUR можна розпочати встановлення. За допомогою команди trizen -S налаштуйте останню версію JetBrains RubyMine на Arch Linux.

Інструкції зі встановлення Snap Pack

Додаток RubyMine доступний у вигляді пакета Snap для тих, хто використовує Ubuntu та всі операційні системи Linux, які підтримують формат пакету Snap.

Встановити Snap-версію RubyMine на Linux легко. Він починається з ввімкнення середовища виконання пакету Snap (AKA Snapd). Для цього відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Потім встановіть пакет «snapd» на свій комп’ютер за допомогою менеджера пакетів.

  Як стиснути зображення в Linux за допомогою Curtail

Після налаштування пакета Snapd у вашій системі вам потрібно буде ввімкнути службу «snapd.socket» за допомогою Systemd. Для цього скористайтеся командою sudo systemctl enable –now snapd.socket. Він увімкне середовище виконання та підготує його до використання у вашій системі.

sudo systemctl enable --now snapd.socket

Після налаштування середовища виконання Snapd на вашому ПК з Linux можна розпочати встановлення RubyMine. Використовуючи наведену нижче команду швидкого встановлення, встановіть останню версію RubyMine.

Примітка: JetBrains RubyMine працює лише в операційних системах Linux, які підтримують «Класичний» режим. Для цього режиму потрібен AppArmor. З цієї причини він не працюватиме в таких ОС, як Fedora, оскільки вони не використовують AppArmor.

sudo snap install rubymine --classic

Загальні інструкції з встановлення Linux

Додаток RubyMine підтримує всі дистрибутиви Linux за допомогою інсталятора TarGZ, який можна завантажити. Цей інсталятор охоплює кожен дистрибутив Linux, який не підтримує Snaps або Arch Linux AUR.

Щоб розпочати встановлення RubyMine у ​​вашу систему Linux, вам потрібно завантажити програмне забезпечення на свій комп’ютер. Щоб завантажити програмне забезпечення, перейдіть на сторінку завантаження RubyMine Linux і натисніть кнопку «Завантажити».

  Як встановити та використовувати KDE Apper на Linux

Процес завантаження може зайняти хвилину, оскільки інсталятор RubyMine становить приблизно 500 МБ. Коли процес буде завершено, відкрийте вікно терміналу за допомогою Ctrl + Alt + T (або знайдіть «Термінал» у меню програми) і скористайтеся командою CD, щоб перейти до «Завантаження».

cd ~/Downloads

Усередині каталогу «Завантаження» скористайтеся командою tar, щоб розпакувати архів TarGZ інсталятора. Цей архів необхідно розпакувати, оскільки в ньому знаходяться інсталяційні файли.

tar xvf RubyMine-*.tar.gz

Витягнувши все, увійдіть у папку RubyMine за допомогою команди CD.

cd RubyMine-*/

У папці RubyMine перейдіть до каталогу «bin». У цій папці міститься виконуваний файл інсталятора.

cd bin

Щоб запустити інсталятор RubyMine, скористайтеся наведеною нижче командою у вікні терміналу.

./rubymine.sh

Коли ви запустите інсталятор RubyMine, з’явиться спливаюче вікно. У цьому вікні ви побачите «Каталог конфігурації або встановлення. Залиште поле порожнім і виберіть «Не імпортувати налаштування». Потім виберіть «ОК».

Після вибору «ОК» з’явиться вікно активації. Використовуйте це вікно, щоб увійти до свого імені користувача та облікового запису. Потім натисніть «Продовжити», щоб почати використовувати програму.