Як встановити JetBrains DataGrip на Linux

JetBrains DataGrip — це IDE на основі IntelliJ (інтегроване середовище розробки) для баз даних. Він підтримує все: від MySQL, PostgreSQL, Microsoft SQL Server, Microsoft Azure, Oracle, Amazon Redshift, Sybase, DB2, SQLite, HyperSQL, Apache Derby і H2.

Додаток є кросплатформним і працює на Mac OS, Windows і Linux. У цьому посібнику ми покажемо вам, як запустити JetBrains DataGrip і запустити його в Linux. Щоб отримати додаткову інформацію про DataGrip, натисніть тут.

Інструкції з прив’язної упаковки

JetBrains DataGrip доступний для всіх користувачів Linux через магазин пакетів Snap. Ця версія програми є однією з найкращих, оскільки Snap не потрібно налаштовувати та встановлювати за допомогою архіву TarXZ, як-от загальний інсталятор DataGrip на веб-сайті JetBrains.

Щоб розпочати процес встановлення, вам потрібно мати операційну систему Linux, яка підтримує Snapd, систему виконання пакетів Snap. На щастя, більшість сучасних операційних систем Linux підтримують Snapd.

Ви можете ввімкнути середовище виконання Snapd на вашому ПК з Linux, встановивши пакет «snapd» та увімкнувши файл «snapd.socket» за допомогою Systemd. Якщо ви не можете зрозуміти, як увімкнути середовище виконання Snap, прочитайте наш детальний посібник на цю тему.

  Як увімкнути двофакторну аутентифікацію в Linux для входу

Після того, як ви запустите середовище виконання на своєму ПК з Linux, введіть нижченаведену команду швидкого встановлення, щоб отримати останню версію JetBrains DataGrip, встановлену на вашому ПК з Linux.

sudo snap install datagrip --classic

Майте на увазі, що версія Snap JetBrains DataGrip працює лише у версіях Linux, які підтримують Snap «Classic Confinement». Якщо ваш Snapd не працює з «Classic», дотримуйтесь інструкцій Flatpak.

Інструкція Flatpak

Додаток JetBrains DataGrip, крім того, що він доступний у Snap Store, також доступний у вигляді Flatpak у магазині додатків Flathub. Щоб розпочати встановлення DataGrip, вам потрібно ввімкнути середовище виконання Flatpak.

Увімкнути середовище виконання Flatpak в Linux дуже легко. Для цього необхідно встановити пакет «flatpak» на свій комп’ютер через менеджер пакунків. Якщо у вас виникли проблеми з налаштуванням середовища виконання Flatpak на вашому комп’ютері, дотримуйтесь нашого докладного посібника з цієї теми.

Після того, як ви налаштували середовище виконання Flatpak у вашій системі, вам потрібно буде ввімкнути магазин додатків Flathub як джерело у Flatpak. Без Flathub програма JetBrains DataGrip не встановлюється.

  Як використовувати Telegram в терміналі Linux за допомогою Telegram-CLI

Щоб увімкнути магазин додатків Flathub у Flatpak, скористайтеся наведеною нижче командою flatpak add-remote.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Після ввімкнення середовища виконання Flathub програму JetBrains DataGrip можна встановити на ваш ПК з Linux. Використовуючи наведену нижче команду встановлення flatpak, запустіть DataGrip.

sudo flatpak install flatpak install flathub com.jetbrains.DataGrip

Інструкції Arch Linux AUR

JetBrains DataGrip, як і всі програми JetBrains, має доступний неофіційний пакет Arch Linux AUR. Ці пакунки ніколи офіційно не підтримуються розробником, але самі інсталяційні файли витягуються безпосередньо з веб-сайту, автоматизуючи загальний інсталятор Linux.

Щоб почати інсталяцію, необхідно встановити пакети «Git» і «Base-devel». Ці пакети необхідні для взаємодії з AUR. Без нього ви не зможете встановити DataGrip.

sudo pacman -S git base-devel

Після встановлення двох пакетів скористайтеся командою git clone, щоб завантажити помічник Trizen AUR. Ця програма зробить установку DataGrip набагато простішою, замість того, щоб робити все вручну.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

З пакетом Trizen AUR, клонованим на вашому ПК Arch Linux, скористайтеся командою makepkg, наведеною нижче, щоб встановити програму на вашу систему.

cd trizen

makepkg -sri

Нарешті, встановіть програму JetBrains DataGrip з AUR як рідний пакет Arch Linux. Запам’ятати; це встановлення може зайняти кілька хвилин, оскільки потрібно завантажити зовнішні пакети.

trizen -S datagrip

Загальні інструкції для Linux

Якщо ви віддаєте перевагу загальну версію JetBrains DataGrip для Linux, ось як змусити її працювати. Спочатку перейдіть до Сторінка DataGrip на веб-сайті JetBrains. Звідти натисніть синю кнопку «Завантажити», щоб завантажити останній архівний файл TarGZ.

  Як зробити Linux схожим на ОС Chrome

Коли процес завантаження буде завершено, скористайтеся командою CD, щоб перейти до каталогу «Завантаження». Після цього розпакуйте файл DataGrip TarGZ за допомогою команди tar.

cd ~/Downloads
tar xvf datagrip-*.tar.gz

Після того, як архівний файл буде розпакований, скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки «DataGrip-*/». Потім компакт-диск ще раз у папку «bin», де знаходиться файл «datagrip.sh».

cd DataGrip-*/
cd bin/

Виконайте файл сценарію «datagrip.sh» як програму за допомогою команди sh. Не використовуйте команду sudo, якщо ви не знаєте, що робите з DataGrip.

sh datagrip.sh

Після виконання файлу «datagrip.sh» JetBrains DataGrip встановлено і готовий до використання. Насолоджуйтесь!