Як встановити Irssi та використовувати IRC з терміналу Linux

| | 0 Comments| 3:06 AM
Categories:

IRC є одним із основних засобів комунікації у спільноті Linux. Незважаючи на його вік, у великих проектах його все ще використовують. У Linux є багато різних клієнтів IRC на вибір, але, безумовно, одним із найпопулярніших є Irssi. Причина такої популярності Irssi полягає в тому, що це термінальна програма. Це означає, що поки у вас є термінал, ви зможете спілкуватися через IRC. Найкраще, оскільки це текстова програма, вона використовує дуже мало ресурсів. Ось як встановити Irssi на ваш вибраний дистрибутив Linux.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Установка

Ubuntu

sudo apt install irssi

Debian

sudo apt-get install irssi

Arch Linux

sudo pacman -S irssi

Fedora

sudo dnf install irssi

OpenSUSE

sudo zypper install irssi

Інші Linux

Побудова Irssi з вихідного коду вимагає кількох залежностей, але не надто багато, оскільки програма орієнтована на текст. Щоб створити, переконайтеся, що у вас є Glib 2.6 або новішої версії, pkg-config, OpenSSL, git і Terminfo. Майте на увазі, що ці залежності можуть мати різні імена залежно від операційної системи. Щоб отримати найкращі результати, перевірте pkgs.org або знайдіть у менеджері пакетів вашого ПК Linux.

  Як встановити Inkscape на Linux

Почніть процес компіляції Irssi, спочатку захопивши вихідний код з Github за допомогою команди git у терміналі.

git clone https://github.com/irssi/irssi.git

Використовуйте команду CD, щоб змінити робочий каталог терміналу з ~/ на щойно клоновану папку Irssi.

cd irssi

Усередині папки є весь код, необхідний для створення клієнта Irrsi IRC. Першим кроком до його створення є запуск скрипту autogen. Це автоматично створить необхідні файли.

./autogen.sh

Запуск сценарію autogen створить кілька файлів, включаючи сценарій налаштування. Configure використовується для сканування ПК та створення нового файлу «make» (інструкції зі збірки).

./configure

Configure створив новий файл «make». Звідси скористайтеся make-файлом, щоб почати компіляцію Irssi. Зрозумійте, що це може зайняти трохи часу, оскільки компіляція програмного забезпечення ніколи не буває швидкою.

make

Коли GCC завершить створення програмного забезпечення, увійдіть як користувач root на вашому ПК та встановіть Irssi в систему.

su 

make install

Звідси ви зможете запустити клієнт Irssi IRC, відкривши термінал і ввівши «irssi» як команду.

Конфігурація

Клієнт Irssi IRC працює досить добре з коробки, але якщо ви хочете отримати від нього максимум користі, краще налаштувати його. Конфігураційний файл для Irssi знаходиться в ~/ для кожного користувача. Кожен користувач на ПК, який бажає використовувати клієнт IRC, повинен налаштувати свій власний файл ~/.irssi/config. Щоб відредагувати файл, відкрийте термінал і введіть таку команду.

nano ~/.irssi/config

Приєднання до каналів

Використовуйте команду /server, щоб приєднатися до IRC-сервера на ваш вибір.

/server irc.test.net

За бажанням, зробіть так, щоб Irssi завжди приєднувався до вашого IRC-сервера під час запуску, ввівши:

/server add -auto -network test irc.test.net

/save

Налаштувавши конфігурацію сервера, приєднайтеся до каналу за допомогою /join.

/join #testchannel

Вийти з:

/leave

/quit

Встановлення «нік»

Коли Irssi інсталює, він створить нову конфігурацію з налаштувань за замовчуванням на вашому ПК. Наприклад, якщо ваше «справжнє ім’я» в Ubuntu — «John Smith», а ваше ім’я користувача «jsmith», Irssi додасть «John Smith» у вашій конфігурації як ваше «real_name», а «jsmith» як «нік» і «ім’я_користувача».

  Як використовувати BleachBit в Linux

Для більшості людей немає причин змінювати налаштування, оскільки стандартні параметри в порядку. Однак, якщо ви дуже прискіпливо ставитеся до IRC, є спосіб змінити це. Почніть, натиснувши Ctrl + W і знайшовши «справжнє_ім’я». Після реального_назва, імені_користувача та псевдоніма змініть значення на щось інше. Потім збережіть файл конфігурації за допомогою Ctrl + O.

Автоматичне підключення

Потрібно, щоб ваш IRC-клієнт автоматично підключався до різних каналів під час запуску? Ось як це зробити. Почніть із приєднання до сервера за допомогою команди /server.

/server irc.test.net

Використовуйте команду /channel з -auto для автоматичного входу в систему.

/channel add -auto #test test

Після додавання всіх каналів збережіть зміни у файлі конфігурації.

/save

Резервне копіювання та шифрування конфігурації Irssi

Ми розглянули лише основи конфігурації Irssi, оскільки звичайному користувачеві, швидше за все, не потрібно буде робити нічого більше, ніж це. Проте, якщо ви досвідчений користувач і у вас є багато особистого матеріалу в папці ~/.irssi/config, краще зберігати зашифровану резервну копію.

  Як встановити Calligra Words на Linux

Перехід шляхом шифрування означає, що ніхто, крім вас, не матиме доступу до вашого файлу конфігурації. Щоб почати шифрування, переконайтеся, що GPG встановлено. Потім відкрийте вікно терміналу та зашифруйте конфігурацію.

cd ~/.irssi
gpg -c config

Результатом шифрування має бути ~/.irssi/config.gpg. Перемістіть зашифрований файл конфігурації до папки /home/.

mv config.gpg ~/

Тепер, коли файл захищено, не соромтеся завантажувати його в Dropbox, Google Drive тощо. Розшифруйте файл у будь-який час, виконавши команду розшифрування в GPG.

gpg config.gpg 

mv config ~/.irssi