Як встановити Inkscape на Linux

| | 0 Comments| 1:33 PM
Categories:

Ви ілюстратор або дизайнер векторної графіки, який шукає швидку, безкоштовну відкриту заміну дорогим векторним інструментам, таким як Adobe Illustrator в Linux? Спробуйте перевірити Inkscape! Це повнофункціональний інструмент для редагування та ілюстрації векторної графіки. Він повністю безкоштовний, з відкритим вихідним кодом і його можна використовувати в більшості операційних систем. Щоб встановити Inkscape на Linux, вам потрібно запустити Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora або Open SUSE. Крім того, ви повинні мати можливість використовувати пакети Flatpaks або Snap. Щоб встановити Inkspace, відкрийте термінал і дотримуйтесь інструкцій нижче!

Ubuntu

Ubuntu містить Inkscape у своїх основних джерелах програмного забезпечення. Щоб його встановити, відкрийте програмне забезпечення Gnome, знайдіть «Inkscape» і натисніть кнопку «Встановити», щоб отримати його. Крім того, відкрийте вікно терміналу та введіть команду нижче, щоб встановити його.

sudo apt install inkscape

Версія Inkscape, яку має Ubuntu, є відносно сучасною, але у розробників Inkscape є офіційний PPA, який будь-який користувач може ввімкнути, щоб отримати абсолютну останню версію. Після ввімкнення версія Inkscape на Ubuntu буде більш актуальною. Щоб дозволити офіційний Inkscape PPA, введіть таку команду:

sudo add-apt-repository ppa:inkscape.dev/stable

Використання add-apt-repository для додавання Inkscape PPA додає нове джерело програмного забезпечення до системи. На жаль, поки що не можна використовувати його, оскільки Ubuntu не знає про його наявність. Щоб повідомити Ubuntu про нові зміни, вам потрібно буде скористатися командою оновлення.

sudo apt update

Використання оновлення витягує останні оновлення. Враховуючи той факт, що Ubuntu зараз використовує новий Inkscape PPA, деякі оновлення Inkscape мають бути готові до встановлення. Щоб оновити Ubuntu до останньої версії Inkscape, скористайтеся командою оновлення.

sudo apt upgrade -y

Якщо ви вирішили, що вам більше не потрібен Inkscape, скористайтеся командою видалення, щоб позбутися Inkscape.

sudo apt remove inkscape

Debian

Inkscape — програма з відкритим вихідним кодом, тому її легко встановити на всіх версіях Debian. Debian не відомий «поточним» програмним забезпеченням, тому отримати найновішу версію Inkscape трохи складніше.

  Як видалити зайві дані в Linux за допомогою Fdupes

Щоб встановити останню «стабільну» версію інструмента Inkscape, виконайте такі дії:

sudo apt-get install inkscape

Якщо ви хочете оновити програмне забезпечення до останньої, найновішої версії, вам потрібно спочатку видалити Inkscape із традиційних сховищ програмного забезпечення.

sudo apt-get remove inkscape

Далі вам потрібно ввімкнути Backports Debian. Дотримуйтесь нашого посібника, щоб дізнатися, як це зробити. Зробивши це, встановіть новішу версію Inkscape через Debian Backports.

Примітка: будь ласка, змініть реліз-backports на назву вашого випуску Debian. Наприклад, щоб інсталювати останню версію Debian Stable, ви повинні використовувати stretch-backports тощо.

sudo apt-get -t release-backports inkscape

Видаліть Inkscape з Debian за допомогою apt-get remove.

sudo apt-get remove inkscape --purge

Arch Linux

Arch Linux завжди оновлюється, враховуючи, що це «передовий» дистрибутив Linux. Як результат, у користувачів не повинно виникнути проблем із встановленням останньої версії Inkscape. Щоб встановити Inkspace на Arch, скористайтеся інструментом пакету Pacman, щоб синхронізувати останні оновлення та виправлення.

sudo pacman -Syyuu

Після оновлення можна безпечно встановити Inkscape.

sudo pacman -S inkscape

Потрібно видалити Inkscape з Arch? Спробуйте це:

sudo pacman -R inkscape

Fedora

Fedora Linux є відносно сучасним дистрибутивом Linux, тому отримати найновішу версію Inkscape не так вже й складно. Щоб встановити Inkspace, відкрийте вікно терміналу та скористайтеся інструментом пакування DNF, щоб він працював.

sudo dnf install inkscape

Потрібно видалити Inkscape з Fedora? Використовуйте dnf remove, щоб позбутися від нього.

sudo dnf remove inkscape

OpenSUSE

Версія Inkscape сильно залежить від того, яку версію SUSE ви використовуєте. Tumbleweed — це сучасний дистрибутив Linux, який буде мати найновішу версію. І навпаки, Leap «стабільний» і не отримує оновлень програмного забезпечення так швидко.

  Як створити консоль Steam на базі Linux за допомогою SteamOS

Якщо ви хочете отримати найновішу версію Inkscape на Suse, ми рекомендуємо конвертувати вашу інсталяцію Leap на Tumbleweed. Дотримуйтесь нашого посібника, щоб дізнатися, як це зробити.

Щоб встановити Inkscape на OpenSUSE, відкрийте термінал і скористайтеся інструментом пакету Zypper, щоб встановити його.

sudo zypper in inkscape

Видаліть Inkscape із SUSE за допомогою zypper rm.

sudo zypper rm inkscape

Пакет Snap

Відмінною альтернативою для тих, хто не може встановити Inkscape традиційним способом, є використання пакетів Snap. Щоб інсталювати Inkscape за допомогою Snap, вам спершу потрібно ознайомитися з нашим підручником і дізнатися, як увімкнути цю технологію у вашій операційній системі. Коли він запрацює, скористайтеся швидким встановленням, щоб отримати останню версію Inkscape на вашому ПК.

sudo snap install inkscape

Видаліть Inkscape зі своєї системи в будь-який час, виконавши швидке видалення.

sudo snap remove inkscape

Flatpak

Ті, хто хоче отримати графічний інструмент Inkscape в Linux, але не мають доступного бінарного пакета і не можуть використовувати пакети Snap, мають інший спосіб: Flatpaks. Це універсальний формат пакету, який працює практично в кожному дистрибутиві Linux.

  Як використовувати FFMpeg з графічним інтерфейсом у Linux за допомогою QWinFF

Почніть інсталяцію Inkscape, увімкнувши Flatpak у своєму дистрибутиві Linux. Після цього скористайтеся командою flatpak, щоб дозволити Flathub як джерело програмного забезпечення.

sudo flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Нарешті, після того, як усе буде налаштовано, встановіть Inkscape через Flatpak.

sudo flatpak install flathub org.inkscape.Inkscape

Щоб видалити Inkscape, знайдіть «Inkscape» у програмному забезпеченні Gnome і натисніть «видалити». Як альтернатива, використовуйте:

sudo flatpak uninstall org.inkscape.Inkscape