Як встановити Hyper-V на Windows 11 Home

Ви можете ввімкнути Hyper-V у Windows 11 як додаткову функцію, включену за замовчуванням в операційну систему. Він дозволяє створювати віртуальні машини для встановлення та запуску гостьової ОС на віртуальному обладнанні. Однак Hyper-V доступний лише для версій ОС Pro, Education і Enterprise. Якщо ви використовуєте домашню версію, вам доведеться покладатися на сторонній менеджер віртуальної машини.

Якщо ви не хочете використовувати сторонній менеджер віртуальної машини, ось як інсталювати Hyper-V у Windows 11 Home за допомогою пакетного злому сценаріїв.

Як увімкнути апаратну віртуалізацію в Windows 11

Hyper-V — це чистий гіпервізор, для роботи якого потрібна апаратна віртуалізація, увімкнена в BIOS. Більшість сучасних систем підтримують Hardware Virtualization, і ви можете ввімкнути її в BIOS.

Наведені нижче дії стосуються ноутбука HP. Щоб дізнатися про інші системи, зверніться до посібника користувача або ресурсів бази знань на веб-сайті виробника комп’ютера.

Щоб увімкнути апаратну віртуалізацію в BIOS:

 • Вимкніть комп’ютер, якщо він увімкнено.
 • Натисніть кнопку живлення, щоб увімкнути комп’ютер, а потім почніть натискати клавішу F10, щоб увійти в BIOS. Ключ налаштування BIOS залежить від виробника. Отже, використовуйте F10, F2, F12, F1 або DEL і подивіться, який з них вам підходить.
 • Зайшовши в утиліту налаштування BIOS, відкрийте вкладку Конфігурація.
 • Використовуйте клавішу зі стрілкою вниз і виділіть технологію віртуалізації.
 • Натисніть Enter, а потім виберіть Enabled. Натисніть Enter ще раз, щоб зробити вибір.
 • Потім натисніть F10, щоб зберегти зміни та вийти з BIOS.
 • Ваш ПК перезавантажиться з увімкненою апаратною віртуалізацією. Тепер ви можете продовжити встановлення Hyper-V у вашій системі.
 • Як встановити Hyper-V на Windows 11 Home

  Наступним кроком є ​​створення та запуск пакетного сценарію для встановлення необхідних файлів, щоб увімкнути Hyper-V у Windows 11 Home.

  Перш ніж перейти до наступного набору кроків, створіть точку відновлення. Це допоможе вам відновити поточний стан комп’ютера, якщо під час процесу щось піде не так.

  Щоб увімкнути Hyper-V у Windows 11 Home:

  1. Відкрийте новий файл Блокнота. Для цього натисніть Win + R, введіть блокнот і натисніть OK.

  2. У файл Блокнота скопіюйте та вставте такий сценарій:

   pushd "%~dp0"
  dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\*Hyper-V*.mum >hyper-v.txt
  for /f %%i in ('findstr /i . hyper-v.txt 2^>nul') do dism /online /norestart /add-package:"%SystemRoot%\servicing\Packages\%%i"
  del hyper-v.txt
  Dism /online /enable-feature /featurename:Microsoft-Hyper-V -All /LimitAccess /ALL
  pause

  3. Натисніть Ctrl + S, щоб відкрити діалогове вікно збереження.

  4. У полі імені файлу введіть hyperv.bat. Розширення .bat у кінці назви файлу є важливим для виконання сценарію.

  5. Далі клацніть розкривне меню для Типу файлів і виберіть Усі файли.

  6. Натисніть кнопку «Зберегти», щоб зберегти файл.

  7. Далі клацніть правою кнопкою миші файл hyperv.bat і виберіть Запуск від імені адміністратора. Натисніть «Так», якщо буде запропоновано «Контроль облікових записів користувачів».

  8. Сценарій почне виконуватися в командному рядку для встановлення Hyper-V. Це може зайняти деякий час, тому зачекайте, поки процес завершиться.

  9. Після завершення ви побачите повідомлення про успішне завершення операції.

  10. Введіть Y для підтвердження та перезавантажте ПК. Якщо ні, введіть N, щоб вийти з командного рядка.

  Зауважте, що вам потрібно буде перезавантажити ПК, щоб застосувати зміни. Після перезапуску у Windows 11 Home має бути встановлено Hyper-V. Введіть Hyper-V у пошуку Windows і натисніть Hyper-V Manager, щоб створити нову віртуальну машину.

  Якщо він усе ще недоступний, ви можете ввімкнути Hyper-V за допомогою діалогового вікна «Функції Windows», командного рядка та Windows PowerShell.

  Ось як можна швидко додати Hyper-V до Windows 11 за допомогою командного рядка:

 • Натисніть клавішу Win і введіть cmd. Потім клацніть правою кнопкою миші командний рядок і виберіть Запуск від імені адміністратора.
 • У вікні командного рядка введіть таку команду та натисніть Enter:
   <code>DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V 
 • Наведена вище команда використовує інструмент Deployment Imaging Service and Management (DISM), щоб увімкнути Microsoft Hyper-V і необхідні залежності на вашому комп’ютері Windows. Повідомлення про успішне завершення операції означає, що ви успішно ввімкнули Hyper-V.
 • Як вимкнути Hyper-V у Windows 11 Home

  Ви можете вимкнути Hyper-V у Windows 11 Home за допомогою діалогового вікна «Функції Windows».

  Щоб вимкнути Hyper-V:

 • Натисніть Win + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати».
 • Введіть optionalfeatures.exe та натисніть OK.
 • У діалоговому вікні Windows Features знайдіть параметр Hyper-V.
 • Зніміть прапорець Hyper-V і натисніть OK. Дочекайтеся завершення процесу видалення.
 • Далі натисніть «Перезавантажити зараз», щоб перезавантажити ПК і застосувати зміни.
 • Окрім Hyper-V, ОС Windows має ще одне чудове рішення віртуалізації, Windows Sandbox — полегшене робоче середовище для ізольованого запуску програм. Ви можете ввімкнути Windows Sandbox із функцій Windows, але лише у версії ОС Pro та Enterprise.

  На відміну від Hyper-V, не існує пакетного зламу сценаріїв для встановлення програми ізольованого програмного середовища у домашній версії Windows 11. Натомість ви можете використовувати одну з альтернатив Windows Sandbox для Windows, щоб ізольовано запускати та тестувати програми.

  Запустіть Hyper-V у Windows 11 Home

  Корпорація Майкрософт офіційно обмежила використання Hyper-V версіями ОС Pro, Education і Enterprise. Однак невелике налаштування BIOS і зручний пакетний сценарій можуть допомогти вам встановити Hyper-V на Windows 11 Home.

  Після запуску Hyper-V ви можете інсталювати Windows, Ubuntu та інші підтримувані операційні системи на віртуальній машині.