Як встановити Go (Golang) на Ubuntu за 5 хвилин

Categories:

Go, також відома як Golang, — це мова програмування з відкритим вихідним кодом, розроблена інженерами Google у 2007 році. Google офіційно запустила її в 2009 році, а першу стабільну версію випустили в 2012 році.

Основною метою розробки цієї мови було значно скоротити час компіляції важких програм. У той час інженери Google використовували такі мови, як C/C++, для розробки комп’ютерних програм, але розчаровувалися через кількість часу, необхідного для компіляції цих програм, і тому вони розробили власну мову програмування, яка була швидкою та ефективною.

Ключова особливість Go полягає в тому, що він зосереджений на паралелізмі, що є дуже корисною функцією для запуску ресурсомістких програм. Він досягає паралелізму за допомогою функцій, відомих як «goroutines», якими керує середовище виконання Go, працюючи разом, щоб визначити пріоритети ефективного виконання програми в потоках ОС. Саме тому Go справді добре справляється з кількома завданнями одночасно.

Go в основному використовується для бекенд-розробки, оскільки він був спеціально розроблений для розробки на системному рівні, а також його стандартна бібліотека містить кілька корисних утиліт, необхідних для бекенд-розробки.

  Останні стартапи зі штучним інтелектом збирають мільйони через серію фінансування

Підводячи підсумок, ось що зробило Go популярною мовою програмування:

 • З відкритим кодом Google
 • це швидко
 • Розробник зосереджений
 • Чудово справляється з багатозадачністю

З огляду на це, давайте пройдемо короткий посібник про те, як можна встановити Go на Ubuntu – дистрибутиві операційної системи Linux.

передумови

Перш ніж інсталювати Go у вашій системі, видаліть попередні інсталяції Go (якщо такі були) з вашої системи. Інсталяція Go знаходиться в папці /usr/local/go, тому видаліть цю папку з системи, якщо вона існує.

sudo rm -rf /usr/local/go

Встановлення Go на Ubuntu

#1. Завантажуючи двійкові файли

 • Завантажте двійковий випуск Go для Linux з веб-сайту.
 • Розпакуйте файл, який ви щойно завантажили, у каталог /usr/local/ за допомогою такої команди:
sudo tar -C /usr/local -xzf go1.20.4.linux-amd64.tar.gz
 • Таким чином у вашій системі буде створено нову папку /usr/local/go.

 • Додайте шлях /usr/local/go/bin до змінної середовища $PATH. Визначте змінну PATH у файлі $HOME/.profile. Потрібно перезавантажити термінал, щоб зміни вступили в силу.
if [ -d "/usr/local/go/bin" ] ; then
  PATH=$PATH:/usr/local/go/bin
fi
 • Якщо ви використовуєте bash, ви також повинні визначити змінну PATH у файлі $HOME/.bashrc разом із визначенням змінної PATH у файлі $HOME/.profile.
if [ -d "/usr/local/go/bin" ] ; then
  PATH=$PATH:/usr/local/go/bin
fi
 • Для користувачів zsh експортуйте змінну PATH із файлу $HOME/.zshrc разом із визначенням змінної PATH у файлі $HOME/.profile.
if [ -d "/usr/local/go/bin" ] ; then
  export PATH=$PATH:/usr/local/go/bin
fi
 • Перезапустіть термінал і перевірте, чи go встановлено чи ні, виконавши таку команду:
go version

#2. За допомогою менеджера пакетів apt

Ви можете встановити Golang за допомогою менеджера пакетів apt. Я б не рекомендував використовувати цей метод, якщо вам потрібна остання версія Golang, оскільки репозиторій apt може містити старіші версії.

  3 рішення для пентестування блокчейну для сканування ваших програм і гаманців Web3

Спочатку оновіть індекс пакетів apt, щоб отримати найновіші доступні пакети. Завжди оновлюйте пакет apt перед оновленням або встановленням нових пакетів.

sudo apt update

Потім інсталюйте Golang за допомогою такої команди:

sudo apt install

#3. За допомогою snap

Snap — це не що інше, як утиліта для безпечного та надійного завантаження та встановлення пакетів програм Linux. Щоб інсталювати Golang, спочатку перевірте доступний пакет Golang за допомогою:

sudo snap info go

Потім ви можете встановити його за допомогою:

sudo snap install go --channel=stable --classic

Прапор –channel використовується для опису певного циклу випуску, наприклад, стабільний або бета-версія. Коли ви використовуєте прапорець оновлення, останні версії витягуватимуться з певного каналу. Отже, якщо ви хочете спробувати бета-версії, змініть канал відповідно.

  Чому вашому бізнесу варто використовувати конфіденційні обчислення

Прапор –classic використовується, щоб вказати, що пакет не слід виконувати в обмеженому середовищі ізольованого програмного середовища.

Видалення Go

Щоб видалити Go з Ubuntu, просто видаліть каталог /usr/local/go, виконавши:

sudo rm -rf /usr/local/go

А потім очистіть змінну середовища PATH, яку ви створили в $HOME/.profile, $HOME/.bashrc і $HOME/.zshrc залежно від вашої конфігурації.

Висновок

Це був простий підручник зі встановлення Go – популярної мови програмування, яка використовується в основному для бекенд-розробки.

Якщо ви хочете встановити Go безпосередньо з джерела та зібрати та скомпілювати його на своєму комп’ютері вручну, перегляньте офіційний підручник для цього. Я б рекомендував установку вихідного коду, лише якщо ви добре розбираєтесь у його тонкощах.

Хочете вивчити Go детальніше? Перегляньте ці чудові ресурси, щоб навчитися Go.