Як встановити Gnome 40 в Ubuntu 21.04

| | 0 Comments| 9:13 PM
Categories:

Незважаючи на те, що Gnome 40 вийшов майже 6 місяців, він все ще не потрапив до Ubuntu, і Canonical вирішила перейти з Gnome 3 до 21.04. Однак завдяки спільноті можна запустити Gnome 40 на Ubuntu. Ось як це зробити.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Gnome 40 в Ubuntu дуже нестабільний. Встановлюйте цей робочий стіл, лише якщо ви знаєте, що робите.

Оновіть Ubuntu

Єдиний спосіб запустити останню версію Gnome 40 (4.0) на Ubuntu – це оновлення до Ubuntu 21.04. Якщо у вас ще немає Ubuntu 21.04 і ви використовуєте Ubuntu 20.04 LTS, ви не зможете використовувати Gnome 40.

У минулому в Addictivetips я детально розповідав про те, як оновити Ubuntu 21.04, і ця стаття допоможе. Однак я також розповім короткий посібник на основі терміналу, який можна використовувати для швидкого оновлення до 21.04.

Щоб почати оновлення, вам потрібно відкрити вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі в Ubuntu, натиснути Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або відкрийте термінал, знайшовши його в меню програми.

  Як гарнітури VR працюють без кнопки дії?

Коли вікно терміналу відкриється, скористайтеся командою sed, щоб оновити джерела програмного забезпечення вашої інсталяції до 21.04.

sudo sed -i 's/eoan/hirsute/g' /etc/apt/sources.list

Після оновлення всіх джерел програмного забезпечення до «hirsute» ви зробите перший крок для оновлення до 21.04. Тепер ви повинні запустити команду оновлення. Ця команда оновить базу даних програмного забезпечення в Ubuntu.

sudo apt update

Далі вам потрібно буде встановити останні патчі 21.04 у вашу систему. Ці патчі почнуть перетворення в Hirsute Hippo, який може запускати Gnome 40.

sudo apt upgrade

Після встановлення патчів вам потрібно буде запустити команду dist-upgrade. Ця команда встановить усі затримані пакунки, що допоможе вам перейти до версії 21.04.

sudo apt dist-upgrade

Після завершення оновлення перезавантажте систему. Потім знову відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою autoremove, щоб видалити більше непотрібні пакунки в системі.

sudo apt autoremove

Переконайтеся, що у вас встановлена ​​оболонка Gnome

Хоча основний випуск Ubuntu має робочий стіл Gnome, це не єдина версія Ubuntu. Якщо ви встановили Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu, Ubuntu Budgie або Ubuntu Mate, у вас буде інше середовище робочого столу.

Якщо ви зацікавлені у використанні Gnome 40, вам потрібно спочатку встановити робочий стіл Gnome. Без базових пакетів Gnome оновлення до 40 через PPA не працюватиме.

  Google анонсував режим анонімного перегляду Карт і додаткові засоби керування конфіденційністю

Щоб встановити робочий стіл Gnome в Ubuntu, виконайте наступне. Спочатку відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «Термінал» у меню програми. Відкривши його, встановіть пакет для робочого столу Ubuntu Gnome.

sudo apt install ubuntu-desktop

Встановлення охопить усі необхідні пакунки, які вам потрібні для використання Gnome в Ubuntu. Під час встановлення вам буде запропоновано вибрати менеджер входу в терміналі. Обов’язково виберіть «gdm», менеджер входу в Gnome.

Увімкніть Gnome 40 PPA

Щоб отримати Gnome 40 на Ubuntu, вам потрібно додати сторонній PPA (AKA особистий архів пакетів) до вашої системи. Для цього скористайтеся командою apt-add-repository нижче.

 sudo add-apt-repository ppa:shemgp/gnome-40

Після додавання нового Gnome 40 PPA вам потрібно буде запустити команду оновлення на вашому ПК Ubuntu. Ця команда завершить налаштування Gnome 40 PPA.

sudo apt update

Коли все налаштовано, настав час встановити пакет «gnome-session». Причина, по якій ви повинні інсталювати цей пакунок, полягає в тому, що хоча Ubuntu має Gnome, він має налаштовану версію. Для використання Gnome 40 потрібен «gnome-session».

Щоб встановити пакет «gnome-session», скористайтеся наведеною нижче командою apt install.

sudo apt install gnome-session

Тепер, коли пакет «gnome-session» налаштовано у вашій інсталяції Ubuntu 21.04, вам потрібно розпочати процес оновлення Gnome. Для цього перейдіть до наступного розділу.

  Як експортувати календар Outlook як файл CSV

Оновіть свої пакети

Gnome 40 оновлює наявні пакунки Gnome з версії 3.0 до версії 4.0. Якщо ви не оновите ці пакунки, Gnome 40 не працюватиме належним чином.

Щоб виконати оновлення до Gnome 40 під час інсталяції Ubuntu, відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою apt upgrade нижче, щоб завантажити оновлення Gnome 40 з нового PPA, доданого раніше.

sudo apt upgrade

Тепер, коли всі оновлення встановлено на вашому ПК Ubuntu, вам потрібно буде перезавантажитися. Для завершення оновлення пакетів Gnome до версії 4.0 потрібно перезавантаження.

Увійдіть в Gnome 40

Після перезавантаження ви нарешті можете отримати доступ до Gnome 40 в Ubuntu. Для цього знайдіть значок меню шестірні на екрані входу та клацніть на ньому мишею. У меню шестерні знайдіть «Gnome» і виберіть його.

Вибравши опцію «Gnome», виберіть своє ім’я користувача та введіть свій пароль. Коли ви ввійдете в систему, ви будете використовувати Gnome 40.