Як встановити Ghost на сервер Ubuntu

| | 0 Comments| 12:43 AM
Categories:

Хочете створити блог на своєму веб-сервері Linux, але що трохи простіше і легше, ніж WordPress? Натомість спробуйте встановити Ghost. Це надшвидка платформа для ведення блогів з відкритим кодом, яка зосереджена на простоті та зручності використання. Зрозумійте, що хоча ми зосереджуємось на сервері Ubuntu у цьому підручнику, ви можете встановити Ghost практично на будь-якому дистрибутиві сервера Linux. Єдиними вимогами є стек LEMP (Linux, Nginx MySQL і PHP) і менеджер пакетів Node.JS для запуску інструмента встановлення Ghost-Cli.

Створення користувача для Ghost

Керувати Ghost на сервері за допомогою користувача root небезпечно. Натомість набагато безпечніше налаштувати користувача спеціально для керування та керування програмним забезпеченням Ghost у системі. Щоб налаштувати користувача, відкрийте термінал на сервері та увійдіть до користувача root за допомогою su.

Звідси скористайтеся командою adduser, щоб додати нового користувача до Ubuntu.

adduser ghost-admin

За допомогою інструмента usermod додайте ghost-admin до групи sudo. Це гарантує, що обліковий запис ghost-admin, який ми щойно створили, зможе отримати доступ та виконувати команди кореневого рівня через sudo.

usermod -aG sudo ghost-admin

За допомогою passwd налаштуйте ghost-admin за допомогою нового, надійний пароль.

passwd ghost-admin

Після встановлення пароля вийдіть із root та у ghost-admin за допомогою:

su ghost-admin

Встановлення LEMP (Linux, Nginx MySQL і PHP)

Ghost найкраще працює зі стеком LEMP, а не з налаштуванням «LAMP». Це означає, що інсталятор, а також розробники вважають за краще використовувати Nginx як веб-сервер, а не Apache2.

  Що таке зарядний пристрій GaN і навіщо він вам потрібен?

Примітка: можна встановити Ghost за допомогою Apache2, але це не буде розглянуто в цьому посібнику. Зверніться до офіційна документація блогу Ghost для інструкцій.

Якщо у вас уже є налаштування LAMP (Linux, Apache2, MySQL і PHP) на сервері Ubuntu, більшість інструментів, які вам знадобляться для запуску цього програмного забезпечення, вже є в системі. Все, що потрібно, це замінити Apache2 на Nginx. Для цього введіть:

sudo -s

systemctl stop apache2

apt remove --purge apache2

Потім просто замініть його на Nginx.

sudo -s

apt install nginx

systemctl enable nginx

systemctl start nginx

ufw allow 'Nginx Full'

У вас взагалі немає веб-інструментів? Введіть команду нижче, щоб розпочати встановлення стека LAMP. Це допоможе вам налаштувати такі речі, як MySQL тощо. Після завершення виконайте наведені вище інструкції, щоб очистити Apache2 на користь веб-сервера Nginx.

sudo apt install lamp-server^

Примітка: під час налаштування LAMP MySQL попросить користувача встановити пароль root. Встановіть один і переконайтеся, що це так безпечний. Це необхідно для належної роботи Ghost-CLI.

  Як відтворювати файли в алфавітному або числовому порядку в VLC Player

Встановлення Node.JS

Платформа для ведення блогів Ghost працює за допомогою Node.JS. У результаті користувачам потрібно буде встановити репозиторію NodeSource APT.

Примітка: перш ніж продовжити, переконайтеся, що в системі встановлено пакет curl.

curl -sL https://deb.nodesource.com/setup_6.x | sudo -E bash

Після використання curl скористайтеся програмним забезпеченням для керування пакетами Ubuntu, щоб встановити NodeJS на сервер Ubuntu.

Примітка: не забудьте також встановити всі оновлення системи на сервер Ubuntu, перш ніж намагатися захопити NodeJS, щоб переконатися, що все працює гладко.

sudo apt-get install nodejs

Встановлення Ghost-Cli

Платформа Ghost Blogging побудована на основі набору інструментів NodeJS. Як результат, він постачає версію Ghost для NPM, яка дозволяє користувачам легко й автоматично встановлювати (та видаляти) своє програмне забезпечення на будь-яку версію Linux, яка підтримує NPM/NodeJS та Nginx.

Для початку переконайтеся, що в Ubuntu встановлено сам NPM. Вам потрібно буде зробити цей крок, оскільки NodeJS часто не входить до складу NPM, і це окремі пакети, які працюють разом.

sudo apt install npm

Потім, використовуючи інструмент Node npm, встановіть останню версію пакета ghost-cli:

sudo npm i -g ghost-cli

Використання Ghost-Cli для встановлення Ghost

Усе програмне забезпечення, необхідне для встановлення Ghost, є в системі. Тепер все, що залишилося, це фактично отримати останню версію і запустити її правильно. Для цього нам спочатку потрібно створити каталог у кореневій папці веб-сервера. Для Nginx це /var/www/.

  Як ввести текст в Google Assistant

Використовуючи користувача, якого ми створили раніше, створіть папку-привид у веб-каталозі.

sudo mkdir -p /var/www/ghost/

Використовуйте компакт-диск, щоб увійти в новий каталог Ghost. Важливо, щоб оболонка працювала безпосередньо з /var/www/ghost, інакше інструмент ghost-cli відмовиться працювати коректно.

cd /var/www/ghost/

Запустіть Ghost-Cli. Цей інструмент працює автоматично та задає різні запитання. Запустіть початкове налаштування за допомогою:

sudo ghost install

Перше запитання, яке задасть Ghost-Cli, це «яка URL-адреса вашого блогу». Введіть своє доменне ім’я у підказці та натисніть Enter, щоб продовжити.

Потім Ghost-Cli попросить користувача ввести деяку інформацію MySQL. Введіть «localhost» як ім’я хоста. Далі введіть пароль root MySQL, який ви встановили раніше, та ім’я користувача root. Дотримуйтесь підказок у програмі встановлення, і незабаром Ghost запрацює на вашому сервері.

Після завершення інсталяції cli перейдіть на сторінку https://yourserverdomainname/ghost, щоб налаштувати та опублікувати у своєму новому блозі.