Як встановити Cisco Packet Tracer на Linux

Якщо ви використовуєте Linux і пройшли курс Cisco «Вступ до Packet Tracer», вам потрібно буде встановити програму Packet Tracer на вашому комп’ютері. Проблема в тому, що Cisco не дуже добре навчає користувачів, як запустити програму. У цьому посібнику ми покажемо вам, як налаштувати Як встановити Cisco Packet Tracer на Linux.

Запишіться на курс «Вступ до Packet Tracer».

Щоб завантажити програму Cisco Packet Tracer у вашу систему Linux, вам спочатку потрібно зареєструватися на курсі «Вступ до Packet Tracer». На жаль, немає іншого способу зробити завантаження доступним. Однак хороша новина полягає в тому, що курс абсолютно безкоштовний.

Щоб зареєструватися на курсі, перейдіть на сторінку курсу «Вступ до Packet Tracer».. Перейшовши на сторінку, знайдіть «Зареєструватися сьогодні!» кнопку і клацніть на ній мишкою.

Коли ви вибираєте «Зареєструватися сьогодні!» натиснувши кнопку миші, на екрані з’явиться форма. У цій формі заповніть свою електронну адресу, ім’я та прізвище, параметри спілкування тощо.

Заповнивши форму, прокрутіть сторінку вниз. У нижній частині сторінки знайдіть кнопку «Надіслати» та клацніть її мишею, щоб надіслати її в Cisco.

Створити аккаунт

Отже, ви записалися на курс «Вступ до Packet Tracer». Далі необхідно створити обліковий запис Cisco. Для цього введіть адресу електронної пошти, ім’я та прізвище, країну чи регіон тощо. Вам також потрібно буде створити пароль.

Після того, як ви заповните дані облікового запису на сторінці, ви повинні вирішити Captcha. Подивіться на зображення та заповніть Captcha.

Після заповнення Captcha на сторінці вам потрібно буде повідомити Cisco, якщо ви хочете отримувати оновлення електронною поштою. Виберіть «так» або «ні» залежно від ваших уподобань.

Коли вся інформація на сторінці створення облікового запису буде заповнена, натисніть кнопку «Зареєструватися».

Підтвердьте свою електронну адресу

Тепер, коли ви створили обліковий запис Cisco, ви повинні підтвердити свій обліковий запис електронної пошти. Щоб підтвердити обліковий запис електронної пошти, увійдіть у свою електронну пошту, знайдіть повідомлення та скопіюйте код підтвердження в буфер обміну.

Після копіювання коду підтвердження в буфер обміну натисніть Ctrl + V на клавіатурі, щоб вставити його в текстове поле, а потім натисніть кнопку «Перевірити», щоб підтвердити код.

Налаштуйте свій профіль

Після створення вам потрібно буде налаштувати свій профіль Cisco. Щоб налаштувати свій профіль, заповніть форми на сторінці привітання Cisco. Заповнення цієї сторінки не займе багато часу.

Коли всі форми на сторінці профілю будуть заповнені, натисніть кнопку Створити обліковий запис внизу сторінки.

Завантаження Packet Tracer

Ви повинні завантажити Packet Tracer на свій ПК з Linux, перш ніж його можна буде встановити. Щоб завантажити Packet Tracer на Linux, перейдіть на сторінку Cisco «Я навчаюсь»..

Опинившись на сторінці, прокрутіть униз, знайдіть «Packet Tracer» у розділі «Ресурси» та натисніть на нього. Після вибору посилання «Packet Tracer» ви потрапите на сторінку завантаження.

На сторінці завантаження «Packet Tracer» прокрутіть униз і знайдіть розділ «Завантажити». Потім натисніть «64-розрядне завантаження» в розділі «Linux Desktop Version 8.0 English».

Коли ви натискаєте посилання для завантаження в розділі «Linux Desktop Version 8.0 English», пакет DEB завантажиться на ваш ПК з Linux. Коли це буде завершено, відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі, щоб відкрити вікно терміналу, а потім дотримуйтесь інструкцій щодо встановлення в наступному розділі.

Встановлення Packet Tracer на Linux

Packet Tracer можна встановити в Ubuntu Linux, Debian Linux та будь-якій операційній системі на базі Ubuntu або Debian. Крім того, його можна встановити на Arch Linux та Manjaro Linux через AUR.

Ubuntu

Щоб інсталювати Packet Tracer в Ubuntu, почніть з команди CD і перейдіть до каталогу «Завантаження», куди було завантажено пакет DEB.

cd ~/Downloads

Потрапивши в папку «Завантаження», ви можете встановити програму Packet Tracer на свій ПК Ubuntu Linux, скориставшись командою apt нижче.

sudo apt install ./PacketTracer_*_final.deb

Debian

У Debian Linux ви зможете встановити Packet Tracer так само, як це роблять користувачі Ubuntu. Щоб розпочати інсталяцію, скористайтеся командою CD, щоб перейти до каталогу «Завантаження», де знаходиться пакет DEB.

cd ~/Downloads

Усередині каталогу «Завантаження» виконайте команду dpkg, щоб встановити пакет Packet Tracer DEB на Debian.

sudo dpkg -i PacketTracer_*_final.deb

Після встановлення програми Packet Tracer вам може знадобитися виправити деякі проблеми залежностей. Для цього введіть команду нижче.

sudo apt-get install -f

Arch Linux/Manjaro

На Arch Linux, а також на Manjaro, можна встановити Packet Tracer за допомогою AUR. Для початку переконайтеся, що ви завантажили пакет Packet Tracer DEB. Потім скористайтеся наведеними нижче командами, щоб встановити пакети «git» і «base-devel».

sudo pacman -S git base-devel

Після встановлення двох пакетів скористайтеся командою git clone, щоб вручну завантажити пакет Packet Tracer AUR.

git clone https://aur.archlinux.org/packettracer.git

Після завантаження пакета AUR «packettracer» відкрийте файловий менеджер Linux, знайдіть пакет Packet Tracer DEB і помістіть його в папку «packettracer» у вашому домашньому каталозі. Потім скористайтеся наведеними нижче командами, щоб встановити програму.

cd ~/packettracer

makepkg -sri