Як встановити Chrome OS Flex на ПК з Windows, ноутбук і MacBook

Google випустив Chrome OS Flex щоб вдихнути нове життя в старі комп’ютери з Windows і старі MacBook. Ми вже писали докладний посібник про те, як встановити ОС Chrome з підтримкою Play Store на ПК, але він заснований на Project Brunch, і процес встановлення досить клопіткий. Однак, оскільки Google безпосередньо підтримує обладнання сторонніх розробників, Chrome OS Flex виділяється безперебійним процесом встановлення та довшим вікном підтримки. Я спробував нову ОС Chrome OS Flex на своєму ноутбуці з Windows, і вона спрацювала як чарівність. Тож якщо ви хочете дізнатися, як встановити Chrome OS Flex на ПК та ноутбуки з Windows, дотримуйтесь нашого докладного посібника нижче.

Як встановити Chrome OS Flex (2022)

У цьому посібнику ми включили покрокові інструкції щодо встановлення Chrome OS Flex. Разом з цим ми пояснили, що таке Chrome OS Flex, і мій досвід роботи з новою ОС Google. Ви можете розширити таблицю нижче та дізнатися про всі технічні особливості.

Що таке Google Chrome OS Flex?

Два роки тому Google придбала Neverware, нью-йоркську компанію, яка розробляла CloudReady. Це дозволило користувачам вдихнути нове життя в старі комп’ютери та запустити ОС Chrome. CloudReady створено на базі ОС Chromium з відкритим вихідним кодом. Нещодавно вони також додали підтримку Linux. Google взяв на себе проект і тепер випустив Chrome OS Flex (він же CloudReady 2.0) на основі Chrome OS — офіційної настільної ОС Google з підтримкою Google Assistant та інших служб Google. Також є підтримка Linux, але Google Play Store недоступний у Chrome OS Flex.

Наразі Google насамперед безкоштовно пропонує користувачам Chrome OS Flex для навчальних закладів і підприємств. Але звичайні користувачі також можуть встановити Chrome OS Flex на свої старі комп’ютери з Windows і MacBook. Метою цього проекту є використання старого обладнання та забезпечення швидкої продуктивності, майже на рівні сучасних комп’ютерів. Оскільки Google зараз підтримує проект, ми також можемо очікувати більшої підтримки від безлічі різних виробників, включаючи HP, Apple, Asus тощо.

  Як увімкнути динамічне блокування в Windows 10

Вимоги для встановлення Chrome OS Flex

1. USB-накопичувач із принаймні 8 ГБ пам’яті.

2. ПК Windows з процесором Intel або AMD x86-64-розрядним. Процесори ARM поки що не підтримуються.

3. Принаймні 4 ГБ оперативної пам’яті або більше.

4. Внутрішня пам’ять має бути 16 ГБ або більше.

5. Перевірте сумісність вашого ПК з тут. Якщо ваш комп’ютер є у списку, ви готові. Якщо вашої моделі немає в списку, не хвилюйтеся. Ви все ще можете продовжувати встановлення. Chrome OS Flex працює навіть на несертифікованих ПК, як ми перевірили нижче, просто деякі функції можуть бути обмежені.

Flash Chrome OS Flex на USB-накопичувачі

1. Спочатку встановіть розширення Chromebook Recovery Utility для Chrome за посиланням тут. Це розширення, яке дозволить вам прошити збірку Chrome OS Flex на вашому USB-накопичувачі.

2. Потім відкрийте утиліту відновлення Chromebook і підключіть USB-накопичувач. Після цього натисніть «Почати».

3. На наступній сторінці натисніть опцію «Виберіть модель зі списку».

4. Натисніть спадне меню «Виберіть виробника» та виберіть «Google Chrome OS Flex». У наступному спадному меню виберіть «Chrome OS Flex (розробник-нестабільний)». Тепер натисніть «Продовжити».

5. Після цього виберіть свій USB-накопичувач і натисніть «Продовжити».

6. Нарешті, натисніть «Створити зараз», і утиліта відновлення Chromebook створить завантажувальний диск Chrome OS Flex. Весь процес займе від 10 до 15 хвилин, залежно від швидкості вашого Інтернету.

  Як виправити повідомлення Провідника файлів «Робота над ним» у Windows 10

Установіть Chrome OS Flex на ноутбуці Windows або MacBook

1. Після завершення процесу перезавантаження перезавантажте комп’ютер і натисніть клавішу завантаження. Якщо ви не знаєте ключа завантаження свого комп’ютера, перевірте таблицю нижче. Продовжуйте натискати клавішу завантаження, поки не побачите сторінку вибору завантаження. Якщо ви встановлюєте Chrome OS Flex на спеціально створений ПК, знайдіть в Інтернеті ключ завантаження на основі виробника вашої материнської плати.

2. На сторінці вибору завантаження виберіть свій USB-накопичувач за допомогою клавіш зі стрілками та натисніть Enter.

3. Тепер з’явиться екран «Ласкаво просимо до CloudReady 2.0». Тут натисніть «Почати». Тепер виконайте вказівки на екрані та ввійдіть у свій обліковий запис Google.

4. Я пропоную вам спочатку вивчити Chrome OS Flex, перш ніж встановлювати його на жорсткий диск. Таким чином ви можете перевірити сумісність Wi-Fi, клавіатури, миші, Bluetooth, сенсорної панелі та інших апаратних пристроїв.

5. Коли ви впевнені, що хочете інсталювати Chrome OS Flex, відкрийте панель швидких налаштувань у нижньому правому куті та натисніть «Вийти».

6. Далі натисніть «Встановити CloudReady» у нижньому лівому куті.

7. Нарешті, натисніть «Встановити CloudReady 2.0», а потім знову натисніть «Встановити». Зауважте, що цей крок повністю очистить ваш жорсткий диск, тому обов’язково зробіть резервну копію, перш ніж виконувати цю дію. Після завершення інсталяції вимкніть комп’ютер і вийміть USB-накопичувач.

8. І все. Chrome OS Flex завантажиться на вашому пристрої без проблем.

Chrome OS Flex на ноутбуці Windows: перші враження

Можна з упевненістю сказати, що Chrome OS Flex є досить продуктивним порівняно з Windows 11 або 10. Я регулярно використовую Chromebook 8-го покоління i5, і, навпаки, продуктивність Chrome OS Flex на моєму ноутбуці Windows 6-го покоління відрізняється рівень. Дивно те, що Google додала підтримку Google Assistant в Chrome OS Flex, що чудово. Однак зверніть увагу, що немає підтримки додатків для Android, і Google не оголосив, що додасть Play Store до цієї збірки в майбутньому.

  Як відкрити Провідник файлів за допомогою командного рядка в Windows 10

Тим не менш, існує повноцінна підтримка Linux, і це само по собі чудово. Ви зможете використовувати програми Linux для настільних комп’ютерів на своєму Chromebook. А за допомогою Wine ви навіть можете запускати легкі програми Windows на своєму Chromebook на базі Chrome OS Flex.

До речі, поточна збірка Chrome OS Flex заснована на Chrome OS 100, що вражає. Через місяць-два Chrome OS Flex стане стабільним для будь-кого, щоб завантажувати його та використовувати. Підводячи підсумок, Chrome OS Flex — це чудова альтернатива, якщо у вас старий ПК або MacBook і вам потрібно щось для випадкового перегляду та повсякденних завдань.

Чи будете ви встановлювати Chrome OS Flex на свій ПК або ноутбук?

Отже, це був наш посібник про те, як встановити Chrome OS Flex на старі комп’ютери та ноутбуки з Windows. Хоча я не тестував Chrome OS Flex на Apple MacBook, будьте впевнені, кроки встановлення схожі, тому ви можете спробувати. Крім того, я намагався паралельно завантажити Chrome OS Flex з Windows 11, але зараз у завантажувача є деякі проблеми. Коли ми запрацюємо належним чином, ми обов’язково повідомимо вас. У всякому разі, це все від нас. Якщо ви хочете дізнатися про найкращі поради та рекомендації щодо ОС Chrome, перегляньте нашу детальну статтю за посиланням тут. А якщо у вас виникли запитання, прокоментуйте нижче та повідомте нам про це.