Як встановити Brave Browser на Linux

Brave — це веб-браузер, який блокує практично всю інтернет-рекламу, а замість цього замінює її надійним способом оплати за вміст. Кожен веб-сайт, який ви відвідуєте, Brave платить за те, що ви б хотіли за перегляд реклами. Щоб бути зрозумілим, Brave – це нова концепція, і вона підходить не всім, особливо тим, хто вважає за краще робити внесок у веб-сайти та користувачів YouTube, які їм подобаються, переглядаючи рекламу. Якщо блокування реклами вас не турбує, переваги використання цього браузера означають, що сайти відстеження реклами, як-от Google, блокуються, і ваша конфіденційність покращується. Крім того, У Brave є інструмент, який дозволяє користувачам безпосередньо робити пожертви на веб-сайти, які цінують користувачі. Ось як ви можете встановити браузер Brave на Linux.
ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Debian та Ubuntu

Установити Brave на Debian та Ubuntu досить легко. Почніть з відкриття вікна терміналу. Це необхідно, оскільки ми будемо встановлювати Brave, додаючи репозиторій до операційної системи, а не встановлюючи пакунок. Цей спосіб менш зручний, але в цілому він того вартий. Це дозволяє користувачам автоматично отримувати оновлення замість того, щоб вручну завантажувати останній бінарний пакет Debian.

Спочатку скористайтеся завантаженням wget, щоб отримати ключ сховища програмного забезпечення. Це важливо, оскільки і Ubuntu, і Debian не встановлять програмне забезпечення з джерел без підписаного ключа.

Примітка: якщо ви використовуєте Linux Mint, Elementary OS або інший дистрибутив на базі Ubuntu, перейдіть до інструкцій Snap.

curl https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-apt/keys.asc | sudo apt-key add -

Далі додайте репо до вихідного файлу. Ця команда довга, але це один рядок. Якщо команда розбита, репо не буде додано правильно. Введіть його ТОЧНО, як показано.

echo "deb [arch=amd64] https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-apt `lsb_release -sc` main" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/brave-`lsb_release -sc`.list

Репозиторій ключів і програмного забезпечення для Brave знаходиться в потрібному місці. Тепер оновіть джерела програмного забезпечення, щоб відобразити зміни, за допомогою:

Ubuntu: оновлення sudo apt

Debian: sudo apt-get update

Після оновлення джерел програмного забезпечення операційної системи настав час встановити останню версію браузера Brave.

Ubuntu: sudo apt install brave

Debian:sudo apt-get install brave

Дистрибутиви Linux, запущені SnapD

Завдяки новому формату пакету Canonicals Brave простіше встановити, ніж будь-коли. Переконайтеся, що ваш дистрибутив Linux має підтримку пакетів snap. Не впевнений? Перейдіть до нашої статті про знімки та дізнайтеся, як їх налаштувати.

Налаштувавши всі знімки, встановіть браузер Brave як міток:

sudo snap install brave

Встановлення Brave за допомогою snap — це хороший спосіб швидко встановити його. Тим не менш, завдяки тому, що він упакований у Snap, користувач не матиме контролю над темою GTK+ для браузера. Крім того, усі файли конфігурації та все для Brave обмежуються всередині контейнера прив’язки. Якщо це вас не турбує, сміливо встановлюйте цим методом.

Якщо той факт, що веб-переглядач обмежений, вас турбує, подумайте про встановлення через двійковий файл.

Fedora

Як і більшість програмного забезпечення, Fedora не має вбудованого пакета для Brave. Натомість тим, хто використовує операційну систему Fedora, потрібно спочатку додати репозиторій програмного забезпечення. Ось як це зробити:

sudo dnf config-manager --add-repo https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-rpm-release/x86_64/

Подібно до дистрибутивів Linux на базі Debian, Fedora вимагає, щоб джерела програмного забезпечення мали ключ. Це з метою безпеки.

sudo rpm --import https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-rpm-release/keys.asc

За допомогою імпортованого ключа встановіть Brave в систему.

sudo dnf install brave

Оскільки браузер Brave встановлюється через сховище програмного забезпечення на Fedora, користувачі повинні отримувати оновлення разом з усіма іншими оновленнями системи. Якщо з якоїсь причини ви хочете вручну примусово оновити браузер у будь-який час, виконайте цю команду:

sudo dnf update brave

Arch Linux

Як і більшість речей, Brave доступний користувачам Arch через AUR. Щоб встановити бінарний випуск пакета, завантажити знімок (або наведіть на нього свого улюбленого помічника AUR).

OpenSUSE

Останнім основним Linux, який має пряму підтримку Brave, є OpenSUSE. Спочатку імпортуйте програмний ключ. Це з метою безпеки. Встановлення програмного забезпечення без підписаного ключа небезпечно.

sudo rpmkeys --import https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-rpm-release/keys.asc

Ключ розблокування знаходиться в системі. Тепер скористайтеся менеджером пакетів Zypper для встановлення lsb. Ця програма важлива, оскільки вона визначає версію випуску вашого дистрибутива Linux, і буде використовуватися на наступному кроці.

sudo zypper install lsb

Після встановлення lsb додайте в систему репозиторій програмного забезпечення Brave.

sudo zypper addrepo https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-rpm-release/x86_64/brave-rpm-release

Оновіть джерела програмного забезпечення Suse.

sudo zypper ref

Нарешті, встановіть браузер Brave за допомогою:

sudo zypper install brave

Інші Linux

Ви використовуєте неосновну версію Linux і все ще хочете використовувати Brave? Не хвилюйся! Є двійковий реліз. Ось як це отримати. Спочатку встановіть «wget». Це менеджер завантажень командного рядка. Можливо, у вас вже є. Якщо ні, скористайтеся диспетчером пакунків, знайдіть «wget» та встановіть його. Потім запустіть цю команду:

wget https://github.com/brave/brave-browser/releases/download/v0.71.35/brave-v0.71.35-linux-x64.zip & unzip brave-v0.71.35-linux-x64.zip

Щоб запустити Brave, виконайте наступні команди в терміналі.

Примітка: якщо команда нижче дає вам старішу версію Brave, перейдіть до це посилання і завантажте архів Linux ZIP вручну.

cd ~/brave-v0.71.35-linux-x64

./brave'

Висновок

Brave — цікавий браузер. Це новий спосіб фінансування Інтернету є захоплюючим, і приємно бачити, що вони включають Linux у своє підприємство для майбутнього Інтернету.