techukraine.net Linux Як встановити 0 AD на Linux

Як встановити 0 AD на Linux

| | 0 Comments| 2:18 AM
Categories:

0 AD — це стратегічна гра з відкритим кодом у реальному часі для Linux та інших платформ. Ігровий процес полягає в підтримці своєї унікальної цивілізації, поки історія проходить повз. Гра не є клоном Civilization Sid Meyer’s. Натомість він прагне бути іншою, безкоштовною альтернативою для шанувальників історії та стратегії. У цьому підручнику ми розглянемо, як встановити 0 AD на Linux. Ми розглянемо всі основні дистрибутиви Linux. Щоб запустити цю гру, вам знадобиться 1 ГБ оперативної пам’яті, пристойний процесор і звичайний дистрибутив Linux (наприклад, Ubuntu, Debian, Fedora тощо).

Ubuntu

Користувачі можуть встановити відеогру 0 AD на Ubuntu через офіційні джерела програмного забезпечення, хоча цей шлях гарантує, що відеогра не буде оновленою. Якщо ви використовуєте Ubuntu і вам потрібна остання версія 0 AD, набагато кращою ідеєю є налаштування через офіційний PPA.

Щоб налаштувати PPA, запустіть термінал і скористайтеся командою apt-add-repository.

sudo add-apt-repository ppa:wfg/0ad

Після налаштування програмного забезпечення PPA для гри настав час запустити команду оновлення. Запуск оновлення дозволить Ubuntu побачити нове джерело програмного забезпечення 0 AD.

sudo apt update

Використання команди оновлення в Ubuntu налаштує нове джерело програмного забезпечення 0 AD. Він також перевірить наявність нових оновлень програмного забезпечення та повідомить, що їх слід інсталювати. Щоб інсталювати ці оновлення програмного забезпечення, скористайтеся командою оновлення.

sudo apt upgrade -y

Тепер, коли Ubuntu оновлено, а новий PPA запущено, завершіть процес, встановивши 0 AD

sudo apt install 0ad -y

Хочете видалити 0 AD? спробуйте:

sudo apt remove 0ad --purge -y

Debian

Стратегія 0 AD готова до встановлення завдяки розробникам Debian, які вирішили включити її в офіційні джерела програмного забезпечення. Причина, чому гра легко доступна в офіційних джерелах, полягає в тому, що 0 AD є відкритим вихідним кодом.

  Як спробувати бета-версію Microsoft Edge на Linux

Приємно, що Debian має версію цієї гри, яку можуть встановити його користувачі. З огляду на це, версія, яку вони розповсюджують, як і все програмне забезпечення Debian, застаріла. Хоча це може не мати значення для більшості програм, оскільки основна причина використання Debian полягає в стабільності, це не зовсім працює з відеоіграми. Зазвичай користувачі хочуть завжди мати найновішу версію гри з найновішими функціями та режимами.

На щастя, у Debian Backports є оновлена ​​версія гри. Це програмне репо надає користувачам останню версію гри. Щоб увімкнути його, запустіть термінал і отримайте кореневу оболонку за допомогою su.

Примітка: якщо вам потрібні інструкції з налаштування Backports Debian, перегляньте наш підручник!

su -

У вашій кореневій оболонці скористайтеся командами echo та додайте нове джерело програмного забезпечення до Debian.

echo '#Debian Backports' >> /etc/apt/sources.list

echo >> 'deb https://http.debian.net/debian stretch-backports main'

Виконайте команду оновлення, щоб Debian міг отримати доступ до нового джерела програмного забезпечення Backport.

sudo apt-get update

Нарешті, встановіть останню версію 0 AD із задніх портів.

sudo apt-get install -t stretch-backports 0ad

Покінчили з грою на Debian? Видаліть за допомогою apt-get.

sudo apt-get uninstall

Arch Linux

Arch Linux завжди має дуже свіжу версію відеоігри 0 AD, доступну в їхніх сховищах програмного забезпечення, завдяки сховищу програмного забезпечення «Спільнота». На жаль, шанувальники Arch не зможуть встановити цю гру, якщо не ввімкнуть «Спільнота». Щоб увімкнути репозиторій, запустіть термінал і використовуйте sudo для редагування Pacman.conf в кореневому режимі.

sudo nano /etc/pacman.conf

Прокрутіть униз файл конфігурації Pacman і знайдіть «Спільнота». Видаліть усі екземпляри # спереду. Не забудьте отримати всі рядки безпосередньо в розділі «Спільнота», інакше це не спрацює. Коли редагування виглядає добре, збережіть, натиснувши Ctrl + X, і вийдіть, натиснувши Ctrl + O.

  Як використовувати rclone для резервного копіювання на Google Drive в Linux

Повторно синхронізуйте Arch Linux з офіційними джерелами програмного забезпечення та дозвольте новому репозиторію «Спільнота» налаштуватися самостійно.

sudo pacman -Syy

Установіть будь-які оновлення за допомогою:

sudo pacman -Syyuu

Нарешті, отримайте останню версію 0 AD за допомогою:

sudo pacman -S 0ad

Fedora

Fedora Linux — це сучасний дистрибутив Linux. Операційна система має регулярні оновлення програмного забезпечення, тому має сенс, що в офіційних джерелах програмного забезпечення доступна нова версія 0 AD. Якщо ви граєте на Fedora, ви можете встановити його, запустивши термінал і виконавши таку команду:

sudo dnf install 0ad -y

OpenSUSE

Користувачам OpenSUSE Linux потрібно буде отримати відеогру 0 AD через стороннє репо «Gaming». Щоб додати його, відкрийте термінал і виконайте наступне:

  Як редагувати файл Hosts в Linux

OpenSUSE Leap

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Leap_15.0/ opensuse-games

Перекатиста

sudo zypper addrepo https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/games/openSUSE_Tumbleweed/ opensuse-games

Завершіть процес, виконавши:

sudo zypper install 0ad

Інструкції з Flatpak

0 AD Працює майже з кожним дистрибутивом Linux, великим і малим, завдяки магії Flatpak. Щоб встановити гру для Flatpak, переконайтеся, що у вас є остання її версія на вашому ПК з Linux. Потім виконайте наведені нижче команди у вікні терміналу, щоб запустити 0 AD.

Примітка: не знаєте, як працює Flatpak або як його встановити? Перегляньте наше детальне керівництво!

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.play0ad.zeroad