Як встановити тему Evopop GTK на Linux

Проект Solus відомий своїм красивим дизайном і використанням вишуканих тем. Зараз операційна система використовує тему Adapta GTK, але так було не завжди. Перед темою Adapta GTK Solus використовував тему Evopop GTK.

Подібно до теми Adapta, Evopop — це плоска тема, натхненна матеріальним дизайном, яка виглядає дуже сучасно та яскраво. Тема більше не використовується в Solus і не отримує суттєвих оновлень. Тим не менш, це все ще блискуча тема, яку варто перевірити.

Щоб використовувати Evopop, вам потрібно мати Gnome Shell версії 3.20+, GTK версії 3.20+ або середовище робочого столу, яке сумісне з 3.20 і використовує його.

Створення теми Evopop GTK

Встановлення теми Evopop GTK на Linux починається з отримання останніх файлів вихідного коду з Github. Щоб отримати останні файли теми Evopop GTK, спершу потрібно встановити пакет Git. Зверніть увагу, що Evopop добре працює лише з робочим столом Gnome Shell, Budgie Desktop та Mate. Цю тему можна запускати на інших комп’ютерах GTK+, але це не рекомендується і може виглядати неправильно.

Примітка. Користувачі Solus, які бажають випробувати Evopop, можуть встановити його безпосередньо з джерел програмного забезпечення. Запустіть eopkg install evopop-gtk-theme.

  Як використовувати tmux в Linux (і чому він краще, ніж екран)

Ubuntu

sudo apt install git autotools

Debian

sudo apt-get install git autotools

Arch Linux

sudo pacman -S git autotools

Fedora

sudo dnf install git autotools

OpenSUSE

sudo zypper install git autotools

Якщо на вашому ПК Linux встановлено пакет Git, використовуйте його для клонування останньої версії коду теми Evopop GTK.

git clone https://github.com/solus-project/evopop-gtk-theme.git

Використовуйте команду CD, щоб перемістити термінал із домашньої папки безпосередньо в новий каталог evopop-gtk-theme на вашому ПК.

Примітка. Для створення теми Evopop потрібна програма Autotools, оскільки вона надає користувачі способи створення вихідного коду програмного забезпечення. Якщо ви використовуєте дистрибутив Linux, якого немає у списку вище, знайдіть «autotools» та встановіть програму, перш ніж продовжити.

cd evopop-gtk-theme

Звідси ви зможете створити нову тему за допомогою коду. Спочатку запустіть скрипт autogen.sh. Цей сценарій автоматично створить всі важливі файли, які джерело Evopop має створити правильно. Не пропускайте цей крок! Це життєво важливо для процесу будівництва.

./autogen.sh

Коли Autogen завершиться, можна безпечно використовувати команду make для створення коду теми Evopop.

make

Make візьме код теми та створить такий, який можна використовувати у вашій системі. Збірка може зайняти кілька хвилин, тому наберіться терпіння. Коли збірка закінчиться, встановіть її в систему за допомогою:

sudo make install

Встановити без будівництва

У попередньому розділі ми пояснили, як можна взяти вихідний код теми Evopop GTK, зібрати його та встановити безпосередньо. Цей шлях гарантує, що він повністю сумісний із програмним забезпеченням у вашій операційній системі. Однак не всі хочуть компілювати та створювати тему з нуля. Деякі хочуть завантажити і піти.

  5 найкращих альтернатив VirtualBox на Linux

Виявилося, що разом із вихідним кодом Evopop поставляється з гарним невеликим сценарієм встановлення, який користувачі можуть запустити, якщо їм не хочеться щось створювати. Щоб використовувати цей скрипт, завантажте код, як і раніше.

git clone https://github.com/solus-project/evopop-gtk-theme.git

Звідси перейдіть на компакт-диск у завантажені файли теми:

cd evopop-gtk-theme

На цьому етапі замість того, щоб запускати інструмент autogen.sh, make тощо, запустіть автоматизований сценарій. Спочатку запустіть скрипт теми GTK, щоб встановити та включити Evopop для всієї системи.

./install-gtk-theme.sh

Хочете також застосувати тему Evopop Azure? Виконати:

./install-gtk-azure-theme.sh

Ви використовуєте поштовий клієнт Geary? Якщо так, запустіть цей сценарій теми Evopop, щоб він поєднувався з рештою робочого столу.

./install-geary-fix.sh

Після запуску всіх цих сценаріїв Evopop буде встановлено на вашому комп’ютері з ОС Linux, не потребує створення!

  Як виправити проблеми з мишею та клавіатурою Corsair на macOS та Linux

Увімкнення Evopop

Якщо ви запустили сценарії встановлення для Evopop, тема без сумніву активується автоматично. Однак, якщо вам довелося створити цей код із вихідного коду, щоб використовувати його (з будь-якої причини), вам потрібно буде вручну ввімкнути тему на вашому робочому столі. Для цього відкрийте Gnome Tweak Tool, налаштування зовнішнього вигляду Budgie або налаштування вигляду Mate, виберіть тему та застосуйте її. Якщо цих інструкцій вам недостатньо, не хвилюйтеся! У нас є чудова розбивка про те, як використовувати теми GTK!

Натисніть на посилання на одну зі статей нижче, і незабаром ви точно дізнаєтеся, як використовувати свою нещодавно встановлену тему Evopop GTK!

На сторінці Github Evopop зазначає, що немає підтримки для настільних комп’ютерів, таких як XFCE, LXDE або Cinnamon. Тим не менш, усі вони засновані на GTK+ і повинні працювати з ними — до певної міри. Використовуйте на свій страх і ризик! Дізнайтеся, як застосувати Evopop до цих тем, натиснувши посилання нижче: