Як встановити та увімкнути гаманець Bitcoin Core на Linux

Існує багато різних гаманців біткойн для Linux, але одним з найкращих гаманців, доступних для використання, є Bitcoin Core. Одна з головних причин, чому це зробити, полягає в тому, що це офіційно біткойн, тому ви можете йому довіряти. Крім того, він має багато цікавих функцій, які легко налаштувати та використовувати. У цій статті ми розглянемо багато різних способів встановлення та ввімкнення Bitcoin Core Wallet. Ми також розповімо, як завантажити блокчейн біткойн для використання, як зашифрувати та створити резервну копію вашого гаманця Core та багато іншого!

Ubuntu

Гаманець Bitcoin Core доступний для легкого встановлення користувачам Ubuntu через PPA. Щоб додати PPA до системи, спочатку відкрийте вікно терміналу. У вікні терміналу напишіть таку команду. Ця команда додасть офіційне сховище основного програмного забезпечення Bitcoin безпосередньо в Ubuntu.

sudo add-apt-repository ppa:bitcoin/bitcoin

Звідси вам потрібно буде запустити команду оновлення. Це оновлює всі джерела програмного забезпечення для Ubuntu і дозволить йому побачити новий Bitcoin PPA, який ми щойно додали.

sudo apt update

Після оновлення оновлень програмного забезпечення важливо використовувати інструмент оновлення для встановлення будь-яких оновлень Ubuntu, які очікують на розгляд. Зробіть це, щоб переконатися, що ваш гаманець Bitcoin Core буде правильно встановлений в системі.

sudo apt upgrade -y

Тепер, коли все в Ubuntu оновлено, а PPA працює правильно, встановіть гаманець Bitcoin Core за допомогою цієї команди:

sudo apt install bitcoin

Arch Linux

Отримати гаманець Bitcoin Core на Arch Linux можливо за допомогою AUR. Щоб його встановити, вам спочатку потрібно буде отримати останню версію пакета Git з Pacman.

sudo pacman -S git

Тепер, коли Git встановлено, використовуйте його, щоб отримати останній файл Bitcoin Core pkgbuild.

git clone https://aur.archlinux.org/bitcoin-core.git

За допомогою компакт-диска перемістіть термінал у папку bitcoin-core та почніть процес збірки. Майте на увазі, що інструмент збірки автоматично завантажить більшість необхідних залежностей. Однак, якщо деякі з них не завантажуються, вам потрібно буде захопити їх вручну.

makepkg -si

Джерело

Bitcoin Core працює практично з усіма основними дистрибутивами Linux, але, на жаль, лише Ubuntu має офіційну підтримку. Щоб виправити це, ми розглянемо інструкції щодо того, як змусити гаманець Bitcoin Core працювати в Linux через архів Tar, який можна завантажити. Почніть процес завантаження, відвідавши цей веб-сайт туті клацніть «Завантажити» поруч із «Linux (tgz)».

Примітка. Bitcoin Core має завантаження архівів Tar як для 32-розрядних, так і для 64-розрядних.

Крім того, скористайтеся завантажувачем Wget, щоб безпосередньо захопити архівні файли.

64-розрядна

wget https://bitcoin.org/bin/bitcoin-core-0.16.0/bitcoin-0.16.0-aarch64-linux-gnu.tar.gz

32-розрядна

wget https://bitcoin.org/bin/bitcoin-core-0.16.0/bitcoin-0.16.0-i686-pc-linux-gnu.tar.gz

Завантаживши вихідний файл, скористайтеся командою tar, щоб розпакувати вміст папки.

tar -xvzf bitcoin-0.*.0-aarch64-linux-gnu.tar.gz

або

tar -xvzf bitcoin-0.*.0-i686-pc-linux-gnu.tar.gz

За допомогою команди CD перейдіть до щойно витягнутої папки bitcoin-0.16.0.

cd ~/bitcoin-0.16.0/bin

Наведена вище команда компакт-диска повинна перенести термінал безпосередньо до папки bin, де знаходяться всі виконувані програмні файли. Звідси нам потрібно буде оновити деякі дозволи за допомогою chmod.

chmod +x *

Запустіть гаманець за допомогою:

./bitcoin-qt

Налаштуйте Bitcoin Core

Після першого запуску Bitcoin Core вимагає від користувача пройти процес налаштування за допомогою інструмента майстра. Не хвилюйтеся, навіть якщо ви новачок у біткойні в Linux, це не так вже й складно. На початку програма вказує, що «Bitcoin Core завантажить та збереже копію блокчейну Bitcoin». Блокчейн для біткойн неймовірно великий, тому переконайтеся, що у вас є принаймні 200 ГБ вільного місця.

За замовчуванням блокчейн біткойн переходить до ~/.bitcoin. Це розташування змінне. Щоб змінити його, натисніть «Використовувати спеціальний каталог даних». Коли все виглядає добре, натисніть «ОК», щоб продовжити.

Дозвольте завантажувачу запуститися та отримати блокчейн. Коли це буде завершено, ваш гаманець буде готовий до використання!

Щоб відправити транзакцію, натисніть «Відправити». Щоб отримати його, натисніть «Отримати».

Резервний гаманець

Потрібно створити резервну копію свого гаманця Bitcoin в Bitcoin Core? Натисніть кнопку «Файл», потім виберіть «Резервне копіювання гаманця». У діалоговому вікні браузера файлів напишіть назву резервної копії (вона збережеться як файл .dat) і натисніть кнопку зберегти. Незабаром ваш гаманець буде збережено!

Шифрувати гаманець

Шифрування біткойн-гаманця є гарною ідеєю, оскільки це додає безпеку. Щоб почати шифрування, натисніть кнопку меню «Налаштування», знайдіть «Шифрувати гаманець» і натисніть на нього. Звідти з’явиться меню з проханням ввести надійний пароль. Зробіть це, але пам’ятайте, що цей пароль неможливо відновити, тому обов’язково запишіть свій пароль на аркуші паперу та помістіть його в домашній сейф (або інше безпечне місце).

Виникли проблеми з придумуванням надійного пароля? Розгляньте можливість використання Strongpasswordgenerator.com веб-сайт.

Введіть свій пароль двічі та натисніть OK. Після цього прочитайте попередження та натисніть «ТАК», коли ви його зрозумієте. Після натискання «ТАК» Bitcoin Core перезапуститься, щоб застосувати зміни.